عوامل سازمانی و مدیریتی موثر بر فساد اداری و مالی در سازمان‌های دولتی – 1

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: حسابداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 5151
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3100

عوامل سازمانی و مدیریتی موثر بر فساد اداری و مالی در سازمان‌های دولتی ‎

قالب بندی: word

تعداد صفحات: 31 صفحه

شرح مختصر: فساد اداری- مالی طبق تعریف سازمان شفافیت بین المللی آن دسته از فعالیت های کارکنان و مسئولان دولت را شامل می شود که اولاً به منافع عمومی لطمه بزند و ثانیاً هدف از انجام آن، رساندن فایده به عامل (کارمند اقدام کننده) یا به شخص دیگر باشد. تحقیقات متعددی توسط محققین در خصوص تبیین عوامل موثر بر فساد و ارائه نظریات مختلف صورت گرفته است، ولی بسیاری از آن ها از ابعاد جامعه شناختی، روانشناختی، حقوقی، سیاسی و اقتصاد جامعه به تبیین موضوع پرداخته و بررسی های انجام شده در خصوص عوامل درون سازمانی موثر بر فساد اداری – مالی در مقایسه با آن ها محدود است.پژوهش حاضر نیز با توجه به اهداف و موضوع تحقیق از نوع کاربردی می باشد، و همانگونه که فساد اداری – مالی باعث زیر سؤال رفتن عدالت، مسئولیت، و کاربرد ثروت و قدرت می شود هدف از انجام این پژوهش ارایه راهکارهای مناسبی برای کاهش فساد در سازمان های دولتی می باشد. بررسی ریشه¬های فساد اداری ما را به دلایلی رهنمون میسازد که موجد محیطی است که در بستر آن عوامل انسانی جرات می¬یابند تا به راحتی با سوءاستفاده از موقعیت شغلی ایجاد شده،دست به اقداماتی بزنند که در پرتو آن حقوق اجتماعی، اقتصادی و سیاسی شهروندان نقض و یا حق مسلم فرد یا گروهی به آسانی پایمال یا به ناحق به دیگری واگذار شود. حال میتوان این نتیجه را گرفت که پیشگیری از تخلفات سازمانی زیربنا و مقدمه سالم سازی محیط سازمانی است و عوامل مختلفی در سالم سازی محیط سازمانی تأثیر دارد که یکی از اساسی ترین آنها توجه به عوامل انسانی و مدیریتی است و علت آن این است که محور و قالب سالم سازی سازمان، انسانهای سازمانی هستند. بنابراین اگر انسانهای سازمان سالم و پرورش یافته گردند، کار سالم سازی محیط سازمانی سریعتر انجام میشود و بصورت یک فرآیند مداوم در می آید.

عبارات کلیدی

 • آسیب‌شناسی پدیده فساد اداری – مالی
 • اخلاق‌گرایان
 • اهمیت پیشگیری و مبارزه با فساد اداری – مالی در ایران
 • تخلفات اداری
 • دیدگاه‌های نظری و رویکردهای تئوریک در مورد فساد

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

سیستم عامل اندروید – 8

پایان نامه و پروژه تحقیقاتی رشته کامپیوتر و آی تی با عنوان سیستم عامل اندروید

دسته: کامپیوتر و IT

فرمت فایل: docx

حجم فایل: 4557 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 104 پایان نامه و پروژه تحقیقاتی رشته کامپیوتر و آی تی با عنوان سیستم عامل اندروید

مقدمه:

لیست بلند بالای تبلت های متعدد و رنگارنگ حاضر در بازار مطمئنا هر کاربر دیجیتالی را به خرید این ابزار جذاب ترغیب می نماید اما گذشته از موارد همیشگی که با یادآوری نام تبلت در ذهن متصور می شود براستی کارکردهای اصلی یک تبلت در چیست و ابعاد و سایز صفحه نمایش در تعیین نوع این کارکرد چه نقشی دارند. در ادامه ضمن پرداختن به کارکردهای اصلی تبلت ها به موارد کلیدی در هر قسمت و المان های تعیین کیفیت در هر بخش می پردازیم.

با پیشرفت های صورت گرفته در بخش صفحه نمایش گوشی های هوشمند و افزایش چشمگیر ابعاد آنها اندک اندک محدودیت های مشخصی برای بالا بردن بیشتر ابعاد صفحه نمایش در این گجت ها ایجاد شد بطوریکه مشخصا پس از سایز ۴٫۳ اینچ طراحان صفحه نمایش بعلت بزرگ شدن بیش از اندازه ابعاد کلی دستگاه چاره ای جز متوقف کردن سایز در این رده و پرداختن به المان های دیگر همچون کیفیت پنل و وضوح آن نداشتند در این میان ناگفته پیداست که جذابیت صفحه نمایش و ابعاد هرچه بیشتر آن که نشانی از در اختیارگیری مدلی پیشرفته تر در نزد کاربران محسوب می شود هیچگاه به دست فراموشی سپرده نشد که همزمانی این میل و کشش و پاسخگوئی آن از سوی نسل اول AppleiPad به ناگاه به مثابه کبریتی بر انبار باروت همچون سیلی خروشان بازار دیجیتال را با طیف رنگارنگی از تبلت های گوناگون اشباع نمود.

کلمات کلیدی:

اندروید

سیستم عامل موبایل

سیستم عامل اندروید

فهرست مطالب ‏‏ ‏‏

فصل اول ‏

تاریخچه ‏Android، موفقیت ها و سیر تکاملی

معنای اندروید ‏

نام گذاری اندروید ‏

بررسی نسخه های اولیه اندروید ‏

بازار اندروید ‏

فصل دوم

سیستم عامل

بخش اول ‏

انواع سیستم عامل

چگونه یک سیستم عامل را انتخاب کنیم ‏

مقایسه سیستم عامل های ۳۲و ۶۴ بیتی ‏

سیستم عامل مجازی چیست ؟

بخش دوم

سیستم عامل مخصوص موبایل

انواع مختلف سیستم عامل ها

دسته بندی حافظه ها به ترتیب سرعت

بخش سوم

سیستم عامل اندروید ‏

سیستم عامل اندروید چیست ؟

پشتیبانی از سایزهای مختلف

فصل سوم

برنامه ها در اندروید ‏

بخش اول ‏

برنامه های کاربردی ‏

دستگاههای شاخص مبتنی بر اندروید ‏

اندروید مارکت چیست ؟

لیستی از بهترین برنامه های کاربردی اندروید در سال۲۰۱۲‏

بخش دوم ‏

برنامه های مخرب برای اندروید ‏

بررسی اخطارهای رایج هنگام نصب برنامه های اندروید

فصل چهارم ‏

برنامه نویسی اندروید ‏

شروع کار برای برنامه نویسی اندروید ‏

ساختن اولین پروژه برای اندروید

فصل پنجم

تازه های اندروید ‏

بخش اول ‏

معرفی جدید ترین نسخه اندروید (۲۰۱۲) ‏

بخش دوم

اندروید در تلویزیون و دنیای اتومبیل

بخش سوم

برنامه رسمی اندروید ایرانسل

فصل ششم

اندروید در تبلت

بخش اول ‏

آشنایی با تبلت ‏

مقدمه ‏

انواع تبلت ‏

توانایی های نرم افزاری

بخشدوم

تبلت اندروید ‏

تاریخچه تبلت ‏

تبلت اندروید چیست ؟

ویژگی های تبلت و مشخصات آن

نحوه انتخاب تبلت اندروید

فصل هفتم ‏

مالتی مدیا & اندروید ‏

بخشاول

مالتی مدیا چیست ؟

بخش دوم ‏

مالتی مدیا در اندروید

فهرست منابع ‏

چکیده به لاتین

قیمت فایل فقط 47,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • پایان نامه و پروژه تحقیقاتی رشته کامپیوتر و آی تی با عنوان سیستم عامل اندروید
 • پروژه تحقیقاتی سیستم عامل اندروید
 • پروژه کامپیوتر
 • پروژه تحقیقاتی کامپیوتر
 • پروژه
 • پروژه پایانی کامپیوتر
 • پروژه برنامه نویسی
 • پروژه اندروید

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

پاورپوینت کارآفرینی – 13

 • صاحب فایل: محسن صادقی
 • دسته بندی: پاورپوینت
 • شناسه در سایت فروشنده: 5322
 • قیمت برای خریدار به تومان: 9400

پاورپوینت کارآفرینی

عنوان: کارآفرینی

قالب: پاورپوینت

تعداد اسلاید: 94

شرح مختصر: تدوین یک طرح و به روز آوری آن ، قدم اول برای پایه ریزی کسب و کار شما است. بانکها، وزارتخانه ها، اشخاص، موسسات اعتبار دهنده و نهاد هایی که از کارآفرینی حمایت می کنند ، بودجه خود را صرف طرحهایی می کنند که توجیه فنی و اقتصادی داشته باشد و بازگشت سرمایه را تضمین نماید. کل سرمایه ای را که پیش بینی می کنید کسب و کار پیشنهادی شما به آن نیاز خواهد داشت مشخص کنید، این سرمایه چگونه مورد استفاده قرار خواهد گرفت، مروری تحلیلی بر داراییها و هزینه های ثابت خود فراهم آورید.

این مقاله شامل 95 اسلاید پاورپوینت است

کلمات کلیدی: مقاله کارآفرینی، ایده کسب و کار، پاورپوینت کارآفرینی، طرح توجیهی کارآرینی، سروش نوروزی، کارآفرینی، نوآوری، تامین نیاز مشتری، اعتماد به نفس، ایده های جدید، ایده شغلی، خطر ریسک، کارهای اداری ، کارهای بانکی، تحقیق و پژوهش، کسب و کار آسان، بهترین راه برای سرمایه گذاری، بالاترین سود بانکی، بیشترین سود بانکی،

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

آشنایی با مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده – 25

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: اقتصاد
 • شناسه در سایت فروشنده: 1373
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3600

آشنایی با مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده

قالب بندی: Word
تعداد صفحات: 36 صفحه

شرح مختصر: مقاله پیش رو بطور کامل و جامع به بررسی مقالات حسابداری مالیات بر درآمد(AFIT) می پردازد. در بخش نخست اشاره ای داریم به شناسایی چهار جنبه مشخص حسابداری مالیات بر درآمد و نگاه کوتاهی نیز به قوانین مرتبط با این حسابداری خواهیم داشت. سپس مقالات و مطالعات موجود در را بتفصیل بررسی نموده و پیشنهاداتی برای تحقیقات آتی داریم. در این مقاله ضمن تاکید بر سوالات موجود به حوزه هایی پرداخته ایم که مستلزم توجه تحقیقاتی بیشتری هستند و قطعاً آنالیز بیشتری می طلبند. این مقاله به یکی از پیچیده ترین حوزه های گزارش مالی یعنی حسابداری درآمد بر مالیات(AFTI) می پردازد. AFIT فرایندی است که 1. پرداخت های نقدی مالیات در آینده و استرداد حاصل معاملات جاری و قبلی بواسطه آن بعنوان دارایی ها و دیون مالیات معوق ثبت شده تا وضعیت مالی شرکت را بدرستی نشان دهد و 2. بمنظور درست نشان دادن عملکرد مالی شرکت هزینه مالیات بر درآمد گزارش می شود. حسابداری مالیات بر درآمد و کاربردهایش در گزارش مالی و برنامه ریزی مالیاتی پیش از این هزاره چندان مورد توجه گروهها و جمع های روشنفکرانه نبود. در حالیکه در سال های اخیر توجه محققان حسابداری و محققان مالیاتی به حدی به حسابداری مالیات بر درآمد معطوف شده که AFIT به فعال ترین حوزه تحقیقات حسابداری در تنظیم(وضع) مالیات تبدیل شده است. تقریباً اکثر مطالعات انجام گرفته تجربی بوده اند که مفاد اطلاعات نهایی حساب های مالی و نقش آن ها در مدیریت درآمدها را تست می کنند. بمنظور ارائه ساختاری جهت آگاهی از مقالاتی از این دست، به چرایی تفاوت AFIT با سایر موضوعات گزارش مالی پرداخته و اشاره ای گذرا به اصول اولیه حاکم بر گزارش حسابداری مالیات بر درآمد داریم و ضمن مرور مقالات موجود موارد مهم تر را مشخص نموده و سایر سوالات مورد نظر و مهم را شناسایی و به بررسی نقاط ضعف و فرصت های طبیعی تر می پردازیم. طبق اطلاعات ما مقاله پیش رو نخستین مقاله تحقیقاتی جامع درمورد حسابداری مالیات بر درآمدها است. هدف این مقاله علاوه بر معرفی محققان جدید به این رشته ترغیب محققان فعال جهت گسترش و توسعه مرزهای AFIT است. دستیابی به چنین مخاطبان گسترده ای چالش بزرگی محسوب می گردد. در بخش 3 تعاریف بدیهی از قوانین حاکم بر حسابداری مالیات بر درآمدها را برای آن دسته از خوانندگان بی اطلاع یا آن دسته از خوانندگانی آورده ایم که اطلاعات کمی درمورد فرایند مالیات بر درآمد در صورتحساب های مالی شرکت ها دارند.

عبارات کلیدی

 • احتمال مالیات نامعلوم
 • تفاوت های مالیات ثبت و ویژگی های درآمدی
 • حساب احتیاطی مالیات
 • حساب های مالیاتی معوق
 • حسابداری مالیات بر درآمدها

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تعادل بخشی قانون انسانی کردن روابط بین الملل – 27

 • دسته: حقوق
 • حجم فایل: 43 کیلوبایت
 • تعداد صفحات: 34
 • فرمت فایل: doc
 • قیمت فایل: 17,000 تومان

دانلود مقاله رشته حقوق

تعادل بخشی قانون انسانی کردن روابط بین الملل

چکیده:

دادگاه نهایی بین المللی قضاوت به تصمیم گیری در مورد قوانین حقوق بشر بین المللی پرداخت (IHRC) که از تروریستها وعوامل وحشت زا نشات می گرفت، بعلاوه، قانون انسانی کردن روابط بین الملل (IHL) روی روابط بین دو فرد قانونی تصمیم گیری کرد. درخواست ها از THRL ، در استفاده از بحث های تروریستی به حفظ علایق جمعی می پردازد . با اینحال تجارب نشان می دهند که در این دوره ها THRL می تواند در بیان و حفظ حقوق بشر فعالیت کند ونقش داشته باشد.تصمیم های دادگاه نهایی اسرائیل در مورد قضاوت شان داد که معرفی حقوق و تجزیه مفاهیم چکیده و تشریح آن چگونه است و هر دوی اینها از یک نقشه واحد استفاده می کنند. تحقیقات این زمینه در مورد تعادل بخشی به IHL است که قضاوت آنها را محدود می کند و تفسیرهای IHL به تفاوت های معنایی این افراد می پردازد تلاش ها جهت قانون مند کردن حقوق افراد است و شرایط زندگی افراد تحت آن بخشی از ساختار شغلی استفاده است.

کلمات کلیدی:

اشغال

حقوق بشر

قانون انسانی کردن روابط بین الملل

فهرست مطالب

چکیده: 1

1- معرفی: «حقوق گرایی» قانون اشغال: 2

2- نقش وبکارگیری IHRL در اشغال: بیان ICJ 4

B: نقش حقوق در مورد اشغال HCJ: 12

منابع

برچسب ها:

 • اشغال
 • حقوق بشر
 • قانون انسانی کردن روابط بین الملل
 • دانلود مقالات رشته حقوق
 • دانلود مقالات حقوق
 • دانلود مقالات حقوقی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

چرخ و تایر – 30

 • صاحب فایل: مهدی رضایی
 • دسته بندی: کشاورزی
 • شناسه در سایت فروشنده: 15428
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1000

چرخ و تایر

فرمت: word {قایل ویرایش می باشد}

تعداد صفحات:21

خلاصه ای از متن:

طی سالهای 1920 تا 1930، تراکتور با چرخ های فولادی با تراکتور مجهز به تایرهای بادی جایگزین شد. در ابتدا لاستیک ها طبیعی بودند تا اینکه در خلال جنگ جهانی دوم با مشکل کمبود لاستیک طبیعی برای تولید تایر شایع شده. این موضوع به تحقیق و توسعه در مورد لاستیک های مصنوعی تولید شده همچون استایرن و لیتکس شتاب بخشید. لاستیک های مصنوعی تولید شده در قیاس با نوع طبیعی، نسبت به ساییدگی مقاومت بیشتری از خود نشان دادند. لاستیک های مصنوعی که امروزه مورد استفاده قرار می گیرند شامل پلی اورتن، نئوپرن، پولی بوتاندین و بوتایل می باشند. لاستیک های طبیعی ممکن است هنوز برای بعضی فعالیت های ویژه کاربرد داشته باشند.

عبارات کلیدی

 • چرخ و تایر

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

پیدایش عکاسی در جهان – 32

 • صاحب فایل: مهدی رضایی
 • دسته بندی: هنر
 • شناسه در سایت فروشنده: 13286
 • قیمت برای خریدار به تومان: 500

پیدایش عکاسی در جهان

فرمت ورد

8 صفحه

اواخر قرن 18 و اوایل قرن 19 پدیده های متعدد علمی به جهانیان معرفی شد از جمله کشتی بخار، گاز روشناییف تلگراف، راه آهن و عکاسی. عکاسی در اروپا متولد شد و در آمریکا به تکامل رسید ژوزف نیسفورنی پئس پس از مدتها تلاش و تحقیق توانست در سال 1822 اولین عکس دنیا را به ثبت رساند.
نی ئپس این عکس را در دهکده ای به نام لودو وارن تهیه کرد. در قرن یازدهم حسن ابن هیثم (دانشمند مسلمان اهل بصره) از اتاقک تاریک برای دیدن ستاره ها و مطالعه خسوف و کسوف استفاده کرد که عبارت بود از جعبه یا اتاقکی که فقط بر روی یکی از سطوح آن روزنه ای ریز تعبیه می شد نور از روزنه عبور کرده تصویری نسبتاً واضح اما وارونه بر روی سطح مقابل تشکیل می داد.
اگر قطر روزنی ریزتر از حد معمول بود شعاعهای نور در محل روزنه دچار تفرق و در صورتی که قطر روزنه بیشتر بود نقاط نور تداخل کرده تصویری ناواضح به دست می آمد.
این وسیله طی جنگهای صلیبی به اروپا راه یافت لئوناردو داوینچی ضمن شرح خواص اتاقک تاریک آن را کامرا ابسکورا نامگذاری کرد و روزنه ریز آن راپین… نامید. نقاشان صفحه ای را روی سطح مقابل روزنه نصب کرده تصویری که بر روی آن شکل گرفته بود ترسیم می کردند. آن تصویر بسیار واقعی و از پرسپکتیو صحیحی برخوردار بود.

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی رابطه دو زبانه بودن و پیشرفت تحصیلی کودکان پسر سال اول دوره ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ – 35

بررسی رابطه دو زبانه بودن و پیشرفت تحصیلی کودکان پسر سال اول دوره ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ

دسته: مدیریت

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 165 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 119 پایان نامه کارشناسی رشته مدیریت برنامه ریزی آموزشی با عنوان

بررسی رابطه دو زبانه بودن و پیشرفت تحصیلی کودکان پسر سال اول دوره ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ

چکیده:

زبان مهمترین وسیله ارتباطی است و به یاری آن می توان زمینه انتقال فرهنگ و تمدن را از نسلی به نسل دیگر فراهم ساخت مطمئنا سعادت و ترقی هر فردی ارتباط نزدیکی با طرز بیان، افکار، عقاید و تعبیر و تفسیر وی از گفتار دیگران دارد. به همین جهت به بررسی میزان تاثیر دوزبانگی در پیشرفت تحصیلی دانش آموزان پسر سال اول ابتداییی شهرستان ساوجبلاغ در سال تحصیلی 84-85 در پرداختم.

با توجه به این تحقیق فرضیه ها عبارتند از

1-دانش آموزان فارسی زبان نسبت به دانش آموزان دو زبانه در دروس قرائت فارسی و املا دارای پیشرفت تحصیلی بیشتری می باشند.

2-افت تحصیلی دانش آموزان دو زبانه از دانش آموزان فارسی زبان بیشتر است.

3-دانش آموزان فارسی زبان نسبت به دانش آموزان دوزبانه دارای پذیرش مسئولیت بیشتری می باشند.

4-دانش آموزان فارسی زبان نسبت به دانش آموزان دوزبانه شرکت بیشتری در فعالیتهای گروهی دارند.

روش تحقیق از نوع توصیفی – استنباطی می باشد. جامعه آماری شامل کلیه دانش آموزان پسر اول ابتدایی شهر هشتگرد و شهر کوهسار که در سال تحصیلی 85-84 در شهرستان ساوجبلاغ مشغول تحصیل بودند می باشد که بر اساس آمار اداره متبوع برابر با 3426 نفر بوده اند. نمونه و روش نمونه گیری در این تحقیق عبارتند از 100 دانش آموز که 50 نفر دانش آموز دو زبانه و 50 نفر دانش آموز عادی می باشد که به شکل نمونه گیری خوشه ای – تصادفی انتخاب شدند که حجم نمونه برابر با 30% که از مجموع 21 دبستان به روش خوشه ای انتخاب شدند و از هر دبستان دو کلاس انتخاب شد که 50 نفر دانش آموز عادی و 50 نفر دانش آموز دو زبانه به شکل تصادفی انتخاب شدند.

ابزار اندازه گیری در این تحقیق شامل پرسشنامه (پاسخ باز- پاسخ بسته) دفتر امتحانات و پرونده تحصیلی دانش آموزان می باشد چون تحقیق از نوع توصیفی – استنباطی است لذا در تجزیه و تحلیل ابتدا داده های جمع آوری شده را با تهیه و تنظیم جدول توزیع فراوانی و استفاده از شاخصهایی از قبیل درصد و میانگین برای دروس دیکته و قرائت فارسی و فراوانی درصد و میانگین برای سوالات پرسشنامه و پس آزمون مجذور خی برای آزمون فرض ویژه یا صفر آماری استفاده شده است. بعد از تجزیه و تحلیل داده ها در پرسشنامه و همچنین معدل گیری نمرات دانش آموز (دوزبانه – عادی) در دروس دیکته (قرائت فارسی) نتایج زیر حاصل گردید.

نتیجه اینکه معدل دانش آموزان دو زبانه در این دروس از معدل دانش آموزان فارسی زبان کمتر است. دانش آموزان دو زبانه نسبت به دانش آموزان فارسی زبان دارای پیشرفت تحصیلی کمتری می باشند. افت تحصیلی در این گروه از دانش آموزان (دو زبانه) نسبت به دانش آموزان عادی بیشتر است. دانش آموزان دو زبانه نسبت به دانش آموزان فارسی زبان پذیرش مسئولیت کمتری نسبت به درس – خانواده و مدرسه دارند. دانش آموزان دو زبانه نسبت به دانش آموزان فارسی زبان کمتر در فعالیتهای گروهی شرکت می کنند و ارتباط و تعامل کمتری با دیگر دانش آموزان دارند و بین این دو متغیر اختلاف معناداری وجود دارد که این باعث می شود که به طور کلی دانش آموزان فارسی زبان نسبت به دانش آموزان دوزبانه پیشرفت تحصیلی داشته باشند.

کلمات کلیدی:

پیشرفت تحصیلی

روان شناسی زبان

موضوعات درسی دوزبانگی

موفقیت و شکست تحصیلی

مدیریت برنامه ریزی آموزشی

مقدمه

امروزه در سطح جهان کشورهای وجود دارند که در آنها دو یا چند زبان مختلف رایج بوده اما تنها یکی از آن زبانها به عنوان زبان مشترک یا رسمی پذیرفته شده است و آموزش نیز بر اساس همان زبان رسمی صورت می پذیرد. اگر زبان کودک و زبان آموزش متفاوت باشد پدیده دو زبانگی به وجود می آید که در آن فرد می بایست علاوه بر زبان مادری خود زبان دیگری را نیز بیاموزد. لذا کوشش های او برای کسب علم بیشتر از افراد تک زبانه می گردد. نتایج پژوهشهای مربوط به دو زبانگی متفاوت و گاه بسیار متضاد هستند بعضی از تحقیقات به اثرات منفی دو زبانگی اشاره دارند و مشخص می نمایند که متفاوت بودن زبان آموزشی و زبان مادری برای کودکان اشکالاتی به وجود می آورد. نتایج حاصل از این نوع پژوهشها حکایت از نوعی فشار بر افراد دو زبانه دارد.

بعضی از تحقیقات اثرات مثبت دو زبانگی را ذکر نموده اند و به این نکته اشاره می نماید که فرد دو زبانه داراری دو توانایی متفاوت است و می تواند هر کدام از آنها را بر طبق مورد به کار بندد و مبین این است که دو قالب جدا از هم نگاه می دارد. او به دو سیستم فکری متفاوت مجهز است و این یک مزیت بزرگی است که نصیب هر کس نمی شود. از یک سو مشخص شده است که بسیاری از مشکلات افراد در مورد عدم ارتباط با دیگران به مسائل زبان مربوط می شود و بر اساس بعضی از یافته ها و نظریات اقسام مختلفی از یادگیری به تکامل و سهولت کاربرد سمبل های زبانی بستگی دارد و از سوی دیگر زبان در تمام مراحل تحصیل به عنوان شرط لازم و همراه عمل می کند لکن در مورد ارتباط بین یادگیری و دوزبانگی تحقیقات چندانی انجام نگرفته و لذا اهمیت پرداختن به آن بیشتر احساس می گردد. با توجه به مطالب فوق این تحقیق در پی مطالعه مسئله دوزبانگی و اثر آن روی میزان پیشرفت تحصیلی دانش آموزان می باشد و این تحقیق با روش توصیفی – مقایسه ای انجام شده است و با توجه به اعداد ارقام به تغییر و توصیف روابط موجود در میان متغیرها می پردازد.

فهرست

فصل اول کلیات تحقیق

مقدمه

بیان مسئله

اهمیت و ضرورت تحقیق

اهداف تحقیق

فرضیه

متغیرها و تعاریف عملیاتی

فصل دوم. ادبیات تحقیق

مقدمه

نظریه اسکینر

نظریه چامسکی

نظریه برگ

نظریه ودرف

مراحل رشد گویایی

مراحل رشد از نظر شناختی

رشد زبان و طبقات اجتماعی

رابطه زبان و یادگیری

اثرات دو زبانگی

اثرات مثبت

اثرات منفی

موضوعات درسی دوزبانگی

دوزبانگی و آموزش پیش دبستانی

بسط زبانی

عوامل موثر در افت تحصیلی دانش آموز

شرایط آموزش و امکانات مطلوب تحصیلی

عوامل مربوط به افت تحصیلی

پیشرفت تحصیلی

موفقیت و شکست تحصیلی چرا، چگونه

نقش خانواده در پیشرفت تحصیلی فرزندان

فلاسفه و روان شناسان در بررسی زبان

رابطه زبان و تفکر

روان شناسی زبان

پیشینه تحقیقاتی

تحقیقات داخلی

فصل سوم. روش اجرای تحقیق

نوع تحقیق

جامعه آماری

نمونه و شیوه نمونه گیری

ابزار پژوهش

روش جمع آوری اطلاعات

روش تجزیه و تحلیل داده ها

فصل چهارم. تجزیه و تحلیل داده ها

مقدمه

چگونگی جمع آوری اطلاعات

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات

بررسی سئوال 1- سن پدر کودک

بررسی سئوال 1- میزان تحصیلات پدر کودک

بررسی سئوال 2- سن مادر کودک

بررسی سئوال 6- میزان درآمد خانواده شما چقدر است؟

بررسی سئوال 7- تعداد اتاقهای منزل شما چقدر است؟

بررسی سئوال 9- وضعیت مسکن شما چگونه است؛

بررسی سئوال 10-در منزل شما به غیر از پدر و مادر چه کسانی زندگی می کنند؟

بررسی 11-میزان احساس مسئولیت به خانواده فرزند شما چقدر است؟

بررسی سئوال 12-میزان احساس مسئولیت به خانواده فرزند شما چقدر است؟

بررسی سئوال 13- فرزند شما تا چه میزان در مدرسه مسئولیت می پذیرد؟

بررسی سئوال 14- میزان شرکت در فعالیتهای گروهی فرزند شما چقدر است؟

بررسی سئوال 15-فرزند شما تا چه میزان با دوستان و همسالان ارتباط دارد؟

بررسی سئوال 16- میزان خجالتی بودن فرزند شما چقدر است؟

مقایسه نمرات فارسی و املا کودکان دو زبانه و عادی

بررسی نرخ گذر دانش آموزان فارسی زبان و دو زبانه

ارزیابی فرضیه شماره 1

ارزیابی فرضیه شماره 2

ارزیابی فرضیه شماره 3

ارزیابی فرضیه شماره 4

فصل پنجم. بحث و تفسیر

نتیجه گیری در مورد داده های تحقیق

نتیجه گیری کلی

پیشنهادات

محدودیتها

خلاصه تحقیق

منابع فارسی

فصل ششم. ضمائم

نمونه پرسشنامه

پیوست

دعوت نامه

فهرست جداول

جدول شماره1 – سن پدر کودک

جدول شماره2- میزان تحصیلات پدر کودک

جدول شماره3- سن مادر کودک

جدول شماره4 – میزان تحصیلات مادر و کودک

جدول شماره 5 – میزان درآمد خانواده

جدول شماره6 – تعداد اتاقهای منزل

جدول شماره 7 – وضعیت مسکن

جدول شماره8 – جدول خی وضعیت مسکن

جدول شماره9 – چگونگی شکل خانواده

جدول شماره10 – جدول خی شکل خانواده

جدول شماره11 – میزان احساس مسئولیت به درس

جدول شماره12 – جدول خی احساس مسئولیت به درس

جدول شماره13 – میزان احساس مسئولیت در مدرسه

جدول شماره 14 – جدول خی احساس مسئولیت در مدرسه

جدول شماره15 – میزان پذیرش مسئولیت در مدرسه

جدول شماره16 -جدول خی پذیرش مسئولیت در مدرسه

جدول شماره17 – میزان شرکت در فعالیتهای گروهی

جدول شماره18 – جدول خی شرکت در فعالیتهای گروهی

جدول شماره 19 – میزان ارتباط با دوستان و همسالان

جدول شماره20 – جدول خی ارتباط با دوستان و همسالان

جدول شماره21 – میزان خجالتی بودن کودکان عادی و دوزبانه

جدول شماره22 – جدول خی خجالتی بودن

جدول شماره23 – جدول نمرات فارسی و املا کودکان عادی و دو زبانه

جدول شماره24 -جدول نرخ گذر کودکان عادی و دوزبانه

فهرست نمودارها

نمودار شماره1 نمودار در صد کودکان دو زبانه احساس مسئولیت به درس

نمودار شماره 2 نمودار در صد کودکان عادی احساس مسئولیت به درس

نمودار شماره 3 نمودار در صد کودکان دو زبانه احساس مسئولیت به خانواده

نمودار شماره 4 نمودار در صد کودکان عادی احساس مسئولیت به خانواده

نمودار شماره5 نمودار در صد کودکان دو زبانه پذیرش مسئولیت در مدرسه

نمودار شماره 6 نمودار در صد کودکان عادی پذیرش مسئولیت در مدرسه

نمودار شماره 7 نمودار در صد کودکان دو زبانه شرکت در فعالیتهای گروهی

نمودار شماره 8 نمودار در صد کودکان عادی شرکت در فعالیتهای گروهی

نمودار شماره 9 نمودار در صد کودکان دو زبانه ارتباط با دوستان

نمودار شماره 10 نمودار در صد کودکان عادی ارتباط با دوستان

نمودار شماره 11 نمودار در صد کودکان دو زبانه خجالتی بودن

نمودار شماره 12 نمودار در صد کودکان عادی خجالتی بودن

نمودار شماره 13 نمودار در صدی نرخ گذر کودکان دوزبانه

نمودار شماره 14 نمودار در صدی نرخ گذر کودکان عادی

قیمت فایل فقط 27,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • بررسی رابطه دو زبانه بودن و پیشرفت تحصیلی کودکان پسر سال اول دوره ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ
 • پیشرفت تحصیلی
 • روان شناسی زبان
 • موضوعات درسی دوزبانگی
 • موفقیت و شکست تحصیلی
 • مدیریت برنامه ریزی آموزشی
 • دانلود پایان نامه کارشناسی رشته مدیریت برنامه ریزی آموزشی با عنوان بررسی رابطه دو زبانه بودن و پیشرفت تحصیلی کودکان پسر سال اول دوره ابتدایی آموزش و پرورش شهرستان ساوجبلاغ
 • سیستم همکاری در فروش فایل فایلینا
 • فروش فایل
 • انجام پروژه و پایان نامه ک

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

رقم جدید برنج شفق – 43

 • صاحب فایل: مهدی رضایی
 • دسته بندی: کشاورزی
 • شناسه در سایت فروشنده: 15265
 • قیمت برای خریدار به تومان: 500

رقم جدید برنج شفق

فرمت: word {قایل ویرایش می باشد}

تعداد صفحات:8

خلاصه ای از متن:

استراتژی تحقیقات برنج در حال حاضر معرفی ارقام جدید با کمیت و کیفیت بالا همراه با دارا بودن خصوصیات زودرسی و پا کوتاهی می باشد. از میان ارقام مختلف برنج مانند آمل سه، آمل دو، خزر، فجر، ساحل و درفک که به جامعه کشاورزی معرفی شدند، اگر چه هر کدام از این ارقام تحولی را در میزان تولید در زمان خود ایجاد نموده اند ولی دارای اشکالاتی از نظر دیررسی، کیفیت و عملکرد بوده اند. رقم شفق دارای صفات مطلوبتری نسبت به همه ارقام معرفی شده می باشد.

عبارات کلیدی

 • برنج شفق

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق و ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه (Full Adder) ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET) – 46

تحقیق و ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه (Full Adder) ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET)

دسته: معماری کامپیوتر

فرمت فایل: pdf

حجم فایل: 1783 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 104 ﭘﺎیﺎن ﻧﺎﻣﻪ کﺎرﺷﻨﺎﺳی ارﺷﺪ رﺷﺘﻪ ﻣﻬﻨﺪﺳی کﺎﻣﭙی ﻮﺗﺮ ﮔﺮایﺶ ﻣﻌﻤﺎری کﺎﻣﭙی ﻮﺗﺮ با عنوان تحقیق و ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه (Full Adder) ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET)

ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی

چکیده:

ترانزیستور تک الکترونی در حقیقت مانند یک جعبه الکترون است که دارای دو اتصال جداگانه برای ورود و خروج الکترون می‌باشد. بزرگترین مزیت ترانزیستور تک الکترونی آن است که در ابعاد بسیار کوچک (درحد نانومتر) قابل ساخت است. در این پایان نامه ابزارهای تک الکترونی بخصوص ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET) مورد بررسی قرار میگیرند. از آنجاییکه ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET) ویژگیهای منحصر به فرد، مزایا و معایبی دارند که ترانزیستورها معمولی ندارند با استفاده از آنها مدارهای پرکاربرد نظیر تمام جمع کننده، تابع اکثریت و… معرفی شده اند.

کلمات کلیدی:

بافر

گیت اکثریت

ابزارهای ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی

سلول با قابلیت پیکربندی

ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET)

قیمت فایل فقط 125,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • تحقیق و ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه (Full Adder) ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET)
 • بافر
 • گیت اکثریت
 • ابزارهای ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی
 • سلول با قابلیت پیکربندی
 • ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET)
 • دانلود ﭘﺎیﺎن ﻧﺎﻣﻪ کﺎرﺷﻨﺎﺳی ارﺷﺪ رﺷﺘﻪ ﻣﻬﻨﺪﺳی کﺎﻣﭙی ﻮﺗﺮ ﮔﺮایﺶ ﻣﻌﻤﺎری کﺎﻣﭙی ﻮﺗﺮ با عنوان تحقیق و ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه (Full Adder) ﺑﺎ اﺳﺘﻔﺎده از ﺗﺮاﻧﺰیﺴﺘﻮرﻫﺎی ﺗک اﻟکﺘﺮوﻧی (SET)
 • ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ کﻨﻨﺪه (Full Adder)
 • ﻃﺮاﺣی ﻣﺪارﻫﺎی ﺗﻤﺎم ﺟﻤﻊ

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی خواص پوششهای نانو در ابزارهای براده برداری – 55

پایان نامه کارشناسی مکانیک گرایش ساخت و تولید با عنوان بررسی خواص پوششهای نانو در ابزارهای براده برداری

دسته: مکانیک

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 7153 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 80 پایان نامه کارشناسی مکانیک گرایش ساخت و تولید با عنوان بررسی خواص پوششهای نانو در ابزارهای براده برداری

مقدمه:

انسان ها در روزگاران خیلی دور، برای ذخیره اطلاعات از سنگ استفاده می کردند به گونه ای که آثار آنان تا به امروز در موزه ها به صورت سنگ نوشته موجود است. اطلاعات را با قلم وبعدها توسط چاپ بر روی کاغذ و به شکل کتاب نگهداری می کردند. با پیشرفت علم، ذخیره اطلاعات بر روی میکروفیلم معمول گردید. امروزه هم با پیشرفت سریع علم، کامپیوترها اطلاعات را تقریباً بدون صرف هیچ هزینه ای ذخیره می نمایند. اقداماتی در دست اجرا است تا دستگاههای ساخته شوند که تقریباً بدون هزینه شبیه عمل بیتها درکامپیوتر- اتمها را به صورت مجزا به هم اضافه کنند (کنار هم قرار دهند).

این امر ساختن اتوماتیک محصولات را بدون نیروی کار سنتی همانند عمل کپی در ماشینهای زیراکس میسر می کند. صنعت الکترونیک با روند کوچک سازی احیاء می گردد و کار در ابعاد کوچکتر منجر به ساخت ابزاری می شود که قادر به دستکاری اتمهای منفرد مثل پروتئین ها در سیب زمینی و همانند سازی اتمهای خاک، هوا و آب از خودشان می گردد. دانشمندان بر این باورند که می توانند با فشرده سازی هرچه بیشتر اطلاعات ذخیره شده، با بهره گیری از نانوفناوری، انقلابی در ثبت ایجاد نمایند. نانوتکنولوژی، فناوری در سطح اتم ها و مولکول هاست و بعبارتی توانمندی تولیدمواد، ابزارها و سیستم های جدید با در دست گرفتن کنترل آن ها در سطوح مولکولی و اتمی و استفاده از خواص ظاهر شده در این سطوح است.

این فناوری ساخت ابزارهای نوین مولکولی منحصر به فرد با بکارگیری خواص شیمیایی کاملاً شناخته شده اتمها و مولکول ها نحوه پیوند آن ها به یکدیگر را ارائه می دهد. مهارت مطروحه در این تکنولوژی دستکاری اتم ها بطور جداگانه و جای دادن دقیق آنان در مکانی است که برای رسیدن به ساختار دلخواه و ایده آل مورد نیاز می باشد. نانو فناوری یک رشته جدید علمی نیست بلکه رویکردی جدید در تمام رشته هاست و بر آن کاربردهایی درحوزه های مختلف از جمله پزشکی، بیوتکنولوژی، الکترونیک وکامپیوتر، ارتباطات، حمل ونقل، انرژی، محیط زیست، امنیت ملی، کشاورزی وحتی علوم انسانی را بر شمرده اند، که نشانگر فرارشته ای و فرابخشی بودن این رشته می باشد. طبیعت برای میلیون ها سال صاحب نانوتکنولوژی بوده است. و دانشمندانی مانند Smalley عقیده دارند که می توان مطالب بسیاری را با نگاره کردن به سلول ها آموخت. او میگوید که تمام آنزیم ها در سلول های نانوماشینهایی هستند که وظایف منحصر به فردی را جهت تکامل و رشد انجام می دهند.

البته روند رو به رشد کنونی نشان می دهد که این فناوری در حال پیشی گرفتن از رقیبان سرسخت خود است و می خواهد یکه تاز عرصه انقلاب صنعتی سوم باشد. در حال حاضر مراکز تحقیقاتی زیادی در دنیا در زمینه نانوفناوری مشغول به کار هستند. در امریکا حداقل 11 آژانس دولتی به همراه انیستیتو بهداشت ملی، ناسا، وزارت انرژی و وزارت دفاع در این بخش فعال هستند، کاخ سفید نانوفناوری را در شاخه تحقیقات، کلیدی اعلام نموده است. در امریکا چهار دانشگاه (ام آی تی، استانفورد، کرنل، رایس) در اروپا دانشگاه صنعتی دانمارک، در انگلستان دانشگاه بیرمنگام، در ایرلند مراکز تحقیقاتی فراوانی در این زمینه فعال می باشند. در ژاپن سازمان های دولتی و شرکت های خصوصی زیادی بر روی این فناوری تحقیق می کنند.

قابل ذکر است که میزان سرمایه گذاری اروپا، امریکا، ژاپن و دیگر کشورهای جهان روی نانو فناوری از سال 1997 تا پایان سال 2001 سه برابر شده است. در اروپا کشورهای انگلستان، آلمان، فرانسه، ایرلند، سوئد، سوئیس و در آسیا کشورهای چین، تایوان و کره تلاش های بیشتری را آغاز نموده اند. می توان نتیجه گرفت که ما هم باید رشد این فناوری و دستاوردهای آن را جدی بگیریم و با توجه بیشتری آن را پیگیری کنیم.

کلمات کلیدی:

فناوری نانو

نانو ساختار

پوششهای نانو

ابزارهای براده برداری

فهرست

مقدمه 1

فصل اول: نانوتکنولوژی

1-1 پیشینه فناوری نانو 5

1-2 نانوتکنولوژی چیست؟ 7

1-3 ارتباط نانوتکنولوژی و بیوتکنولوژی 10

1-4 بررسی دیدگاه ها در مورد این فناوری 11

1-5 انقلاب در نانو تکنولوژی 13

1-6 نانوذرات اساس و پایه نانوتکنولوژی 17

1-1-6 نانو ذره چیست؟ 17

2-1-6 تولید نانو ذرات (4 روش) 18

3-1-6 نانوذرات در روند توسعه و تجارت 20

4-1-6 نانو بیومواد 21

1-4-1-6 نانوکپسول ها 22

2-4-1-6 درخت سان ها 22

3-4-1-6 کاکلیت ها 23

فصل دوم: نانو مواد و پوشش های نانوساختار

2-1 مقدمه 25

2-2 نانو ساختارها 29

2-3 تشکیل سطوح نانو ساختار با استفاده از فرایند سل – ژل 35

1-2-3 بدام افتادن از طریق سل – ژل 37

2-4 رسوب گذاری الکتریکی نانوذرات در پوشش ها 41

2-5 نقش نانو ذرات در استحکام، سختی و سایش 44

2-6 پوششهای نانو ذره – تأثیرات جدید ویژه 46

1-2-6 مواد سخت نانو ساختاری 47

2-2-6 نانو ذرات سرامیکی 50

3-2-6 تولید پوششهای نانو ساختاری 51

فصل سوم: تکنولوژی پوشش دهی سطوح برای بیوموادها- شکل شناسی و کنترل نانو ساختاری

3-1 مقدمه 55

3-2 فرآیند پوششهای اکسیدی ضخیم 57

3-3 پوششهای اکسیدی ضخیم بوسیله CVD 60

3-4 پوششهای اکسیدی ضخیم با LCVD 63

3-5 خلاصه 68

فصل چهارم: اهداف و نتایج

4-1 هدف فناوری نانو 70

4-2 کاربردهای نانوفناوری در عرصه های مختلف 71

4-3 پیشرفت های علمی و فنی اخیر 72

4-4 اهداف 5 تا 10 سال آینده: محدودیت ها و راه حل ها 73

4-5 زیرساختار علمی و فنی 76

4-6 راهبردهای سرمایه گذاری و اجرایی تحقیق و توسعه 77

4-7 اولویتها و نتایج 77

منابع و مآخذ 79

قیمت فایل فقط 47,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • پایان نامه کارشناسی مکانیک گرایش ساخت و تولید با عنوان بررسی خواص پوششهای نانو در ابزارهای براده برداری
 • فناوری نانو
 • نانو ساختار
 • پوششهای نانو
 • ابزارهای براده برداری
 • خواص پوششهای نانو در ابزارهای براده برداری
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • خرید پایان نامه کارشناسی مکانیک
 • فروش پایان نامه مکانیک
 • فروش فایل
 • fileina
 • فروشگاه ساز فایل
 • فروشگاه فایل

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

شبکه و ارتباطات از راه دور – 56

 • صاحب فایل: رضا احمدی
 • دسته بندی: مدیریت
 • شناسه در سایت فروشنده: 796
 • قیمت برای خریدار به تومان: 5000

شبکه و ارتباطات از راه دور

شبکه و ارتباطات از راه دور

دسته: مدیریت (سیستم های اطلاعاتی مدیت)

فرمت:word

تعداد صفحات: 51

این فایل شامل نوشته بسیار جامع و کامل در 51 صفحه با فرمت word در زمینه شبکه و ارتباطات از راه دور می باشد که از ترجمه کتابهای لاتین تخصصی گردآوری شده است.ارائه مطالعات موردی در هر بخش از ویژگی های منحصربفرد این تحقیق است. عناوین اصلی این فایل شامل بخشهای زیر است:

انواع شبکه

اینترنت

وب گسترده ی جهانی (World wide web)

کاربردهای شبکه

یادگیری الکترونیکی و یادگیری فاصله ای (از راه دور)

ارتباط از راه دور

عبارات کلیدی

 • شبکه و ارتباطات از راه دور
 • انواع شبکه
 • اینترنت
 • وب گسترده ی جهانی (World wide web)
 • کاربردهای شبکه

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد سیستم های مالی حسابداری ( بررسی سیستم دارایی ثابت شرکت مخابرات مرکزی خراسان رضوی ) – 59

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: حسابداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 5735
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3700

تحقیق در مورد سیستم های مالی حسابداری ( بررسی سیستم دارایی ثابت شرکت مخابرات مرکزی خراسان رضوی )

قالب بندی: word

تعداد صفحات: 37 صفحه

شرح مختصر: اولین مرکز تلفن استان خراسان رضوی در شهر مقدس مشهد با نصب 70 شماره تلفن مغناطیسی در سال 1298 مورد بهره برداری قرار گرفت و طی سالهای 1298 لغایت 1357 تعداد مرکز خودکار تلفن شهری 9 مرکز افزایش یافت. طی برنامه پنج ساله اول با راه اندازی 29 مرکز مجموع مراکز تلفن استان به 95 مرکز رسید. مطابق با برنامه توسعه پنج ساله دوم تاسیس 139 مرکز تلفن جدید پیش بینی شد که طی برنامه پنج سال دوم تعداد مرکز تلفن شهری به 252 مرکز افزایش یافت. شایان ذکر است کلیه عملیات نصب و راه اندازی مراکز اعم از کم ظرفیت و پر ظرفیت توسط پرسنل استان صورت گرفته است. عملکرد نصب تلفن ثابت در شرکت مخابرات خراسان رضوی تا پایان آذر ماه سال 1387 به بیش از دو میلیون و 106 هزار شماره رسیده است که از این میزان تعداد 119 هزار شماره در سال گذشته نصب گردیده است. هم اکنون یک هزار مرکز تلفن شهری در سراسر استان خراسان رضوی تلفن های منصوبه فوق را پشتیبانی می کند.

عبارات کلیدی

 • استهلاک دارائی ثابت و مبنای محاسبه آن
 • اهداء دارائی ثابت و ثبت حسابداری مربوط به آن
 • دارائی در جریان تکمیل و ثبت های حسابداری آن
 • سیستم دارائی ثابت
 • سیستم های مالی حسابداری

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

پژوهش تعارض و ماهیت آن – 79

 • صاحب فایل: محسن صادقی
 • دسته بندی: روانشناسی
 • شناسه در سایت فروشنده: 11398
 • قیمت برای خریدار به تومان: 20000

پژوهش تعارض و ماهیت آن

عنوان: پژوهش تعارض و ماهیت آن

قالب: Word

تعداد صفحات: 206

مقدمه

دانشگاه به عنوان یک عامل اجرائی در آموزش و تربیت فرد وهدایت وی به سمت شهروندی موثر و مفید به حال جامعه، دارای نقش موثر بوده و بدون تردید تامین کننده نیروی انسانی مورد نیاز جامعه درآ ینده خواهد بود. به همین دلیل امروزه در جوامع مختلف، دانشگاه ها از نظر کمی و کیفی رشد و گسترش یافته و تقاضا برای ورود به آنها روز به روز زیادتر می شود و تعداد کثیری دانشجو برای تحصیل و برخورداری از مزایای آن به دانشگاهها روی می آورند.

دانشگاه بعنوان یک نهاد تعلیم و تربیت از همه نهادهای اجتماعی پیچیده تر است. دانشگاه همانند سایر سازمان های رسمی بایستی با وظایف ساخت، اداره و جهت دادن به ترکیب پیچیده ای از منابع انسانی در گیر گردد. بر خلاف اغلب سازمانهای رسمی تولید دانشگاه انسان است و این امر موجب پیدایش مسائل ویژه درمدیریت دانشگاه می گردد.

از جمله مسائلی که دانشگاه به عنوان یک سازمان با آن روبرو است مساله تعارض و عدم موافقت هاست. فعالیتهای سازمانی مستلزم تعامل بین افراد وگروه های سازمان می باشد. در سازمان ها افراد مختلفی در رده های گوناگون مشغول انجام فعالیت ها و وظایف خود می باشند. لازمه انجام این فعالیت ها ارتباط دو جانبه یا چند جانبه افراد با همدیگر بوده که می توانند زمینه ساز ایجاد تعارض باشند.

فهرست

فصل اول

مقدمه

زیربنای نظری تحقیق

تعارض و ماهیت آن

دیدگاه های متفاوت پیرامون تعارض سازمانی

دیدگاه سنتی

دیدگاه کثرت گرا

دیدگاه تعامل گرا

تعارض و اثرات اصلی تعارض

تعارض و جنبه های منفی آن

تعارض و جنبه های مثبت آن

انواع تعارض

تعارض درون فردی

تعارض بین فردی

تعارض بین گروهی

تعارض بین سازمانی

علل ایجاد تعارض در سازمان ها

تعارض و تغییر

تعاض در اثربخشی سازمان

راهبردهای پیشگیری از تعارض

راهکارهای رفع تعارض

سبک های مدیریت تعارض

راهبردهای مدیریت تعارض

چانه زنی

میانجی گری

حکمیت

خلاصه بحث تعارض

هوش عاطفی

تعریف هوش عاطفی

ریشه های تاریخی هوش عاطفی

اساس زیستی عواطف و هوش عاطفی

دیدگاه های متفاوت پیرامون هوش عاطفی

هوش عاطفی از دیدگاه گاردنر

هوش عاطفی از دیدگاه مایروسالوی

هوش عاطفی از دیدگاه بار- آن

ابعاد هوش عاطفی از دیدگاه بار-آن

هوش عاطفی از دیدگاه گلمن

مؤلفه های هوش عاطفی گلمن

مؤلفه خودآگاهی

مؤلفه مدیریت خود

مؤلفه آگاهی اجتماعی

مؤلفه مهارت های اجتماعی

مؤلفه خودانگیزی

توجه معاصر به هوش عاطفی

تقسیم بندی بر اساس IQ و EQ از دیدگاه جک بلوک

نقش وراثت و محیط در هوش عاطفی

ویژگی های افراد با هوش عاطفی بالا و پائین

آموزش و یادگیری هوش عاطفی

هوش عاطفی در محل کار

خلاصه بحث هوش عاطفی

ارتباطات (مهارت های ارتباطی)

چهارچوب مفهومی ارتباطات

هدف ارتباط

اهمیت ارتباطات

فرایند ارتباطات

انواع ارتباطات

مهارت های ارتباطی مدیران

تعریف مهارت های ارتباطی

مهارت های ارتباطی و مؤلفه های آن

مهارت کلامی

مهارت بازخورد

مهارت شنود مؤثر

خلاصه بحث ارتباطات

الگو (مدل)

نظریه های الگوسازی

انواع الگو (مدل)

بیان مسأله

اهمیت و ضرورت تحقیق

اهداف تحقیق

هدف کلی تحقیق

اهداف

فرضیه های تحقیق

فرضیه های اصلی

فرضیه های فرعی

پیش فرضهای تحقیق

محدودیت های تحقیق

تعریف واژه ها و اصطلاحات

فصل دوم پیشینه تحقی

مقدمه

تعارض

تحقیقات انجام شده در داخل کشور

تحقیقات انجام شده در خارج کشور

هوش عاطفی

تحقیقات انجام شده در داخل کشور

تحقیقات انجام شده در خارج کشور

ارتباطات

تحقیقات انجام شده در داخل کشور

تحقیقات انجام شده در خارج کشور

نتیجه گیری از مرور ادبیات تحقیق

فصل سوم روش شناسی تحقیق

مقدمه

جامعه آماری

نمونه تحقیق

انتخاب حجم نمونه لازم

متغیرهای تحقیق

ابزار و وسیله تحقیق

نحوه امتیاز دهی

پایایی پرسشنامه های تحقیق

نحوه جمع آوری اطلاعات

روش های آماری

رعایت مسائل اخلاقی

عبارات کلیدی

 • تعارض
 • دیدگاه کثرت گرا
 • دیدگاه تعامل گرا
 • تعارض و جنبه های منفی آن
 • تعارض و جنبه های مثبت آن

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

پیشینه تکاملی خرس – 86

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته محیط زیست با عنوان پیشینه تکاملی خرس

دسته: کارشناسی ارشد

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 12706 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 190 پایان نامه کارشناسی ارشد رشته محیط زیست با عنوان پیشینه تکاملی خرس

مقدمه

خرسها نشانه قدرت مهار نشده طبیعت هستند! برای هر کسی که ارزش طبیعت را می‌داند، خرس‌ها نشانه‌ای از حیات و روح در طبیعت هستند که عمدتاً در نیمکره شمالی کره زمین باقیمانده‌اند. طبیعت شناسان، عکاسان و انسان‌هایی که خود را نزدیک به زمین حس می‌کنند و حتی توریستها می‌توانند به وسیله خرسها یک ارتباط عمیق با طبیعت برقرار کنند.

برای حفاظت از خرسها و زیستگاه‌های آنها ثبات سیاسی، اجتماعی – اقتصادی و بیولوژیکی مورد نیاز و توجه است، همچنین نیاز به مناطق حفاظت شده به شکلی که به اندازه کافی بزرگ بوده باشند تا بتوانند امکانات کافی را برای جمعیت خرس‌‌ها داشته باشند. پیشرفت زندگی انسانی در مناطق اطراف زیستگاه‌های خرس به طرز قابل ملاحظه‌ای تعارض بین ایندو را بیشتر و یشتر می‌نماید و برای حفاظت از خرسها و زیستگاه‌هایشان این پیشرفت باید به شکل دقیق و مستمر کنترل شود که به منابع زیستگاهی و محیطی زیستی که هم انسان و هم خرس‌ها به آن وابسته‌اند لطمه نزند.

حفاظت از خرسها و شناسایی زیستگاه‌های آنها نهایتاً باعث سلامت زهکشهای طبیعی آب و اکوسیستمهای طبیعی و به همین ترتیب پیشبرد بقاء تنوع زیستی می‌شود. ارزشهای علمی و دارویی خرسها نیز همچنین قابل توجه است خرسها عنصری کلیدی در مورد پیدا کردن راه حل بسیاری از مشکلات پزشکی که انسانها را تحت تأثیر قرار می‌دهند می‌باشند.

فهم مکانیزم خرسها در هنگام خواب بسیار طولانی می‌تواند به فضانوردان برای سفرهای طولانی کمک کند همچنین به پزشکان برای درمان مشکلات کلیدی و بهبود انواع سایر بیماریها راهکارهای نوینی را ارائه می‌نماید. در بیشتر مناطق آسیایی شرقی کیسه صفرای خشک شده خرس‌های سیاه برای درمان امراض مختلف انسانی استفاده می‌شود، بخصوص برای مواردی جدی و پیشرفته سرطان کبد و امراض دیگر کبدی استفاده بسیاری از آن می‌شود به همین دلیل درخواست برای کیسه صفرای خرسهای سیاه آسیایی (Ursus thibetanus) در آسیای شرقی بسیار زیاد است و حیات این گونه زیبا را با خطرات بسیاری از جمله انقراض کامل آنان مواجه ساخته است.

در طی تحقیقات در کره جنوبی دانشمندان متوجه شده‌اند که کیسه صفرای خرسها بین 1000 تا 18000 دلار آمریکا در صورتیکه به طور تضمینی از خرسهای وحشی که در طبیعت زندگی می‌کنند تهیه شده باشند، میان دلالان اعضای بدن حیوانات معامله می‌شود (1995) این تقاضا موجب کاهش شدید و حتی نابودی کامل جمعیتهای خرس آسیایی در اکثر نقاط شرق آسیا شده است. ارزش پزشکی صفرا (زردآب) خرس سیاه باعث شده که خرسهای وحشی اسیر شده و زردآب آنها را بوسیله سوندهایی که به طور دائمی به آنها وصل می‌شوند جمع‌آوری شود.

ماده موثر بخصوص زردآب خرس (Ursodeoxycholicacid) می‌باشد که در کشورهای مانند کره جنوبی و ژاپن به فروش می‌رسد ولی با این حال اکثر انسانهایی که از کیسه صفرای خشک شده خرسهای وحشی استفاده کرده‌اند باور دارند که طبیعی این ماده بسیار موثرتر از ساخته شده همین ماده میباشد!

موضوع پیچیده اجتماعی- پزشکی که در رابطه با کیسه صفرای خرسها وجود دارد نیز باید به عنوان یکی از نیازهای اساسی این گونه برای انجام برنامه حفاظتی خرسهای آسیایی در نظر گرفته شود. در شناخت ارزشهای مختلف خرسها نباید از ارزش زیستی خود آنها به هیچ عنوان چشم پوشی شود. اکوسیستمهای که خرسها را در خود جای داده‌اند باعث فراهم شدن آب سالم، هوای تمیز و منابع ژنتیکی می‌باشند که منابع اصلی برای بقای انسان نیز می‌باشند. مطالب بین بقاء خرس و انسان ممکن است خیلی پیچیده‌تر از آن باشند که انسانها باور دارند.

در این مجموعه، مطالعاتی در مورد پراکندگی و بررسی زیستگاه‌های خرس سیاه آسیایی در ایران به طور اخص در استان سیستان و بلوچستان شده است.

گرچه خرسهای سیاه آسیایی در ایران با خطر تجارت اعضای بدن به شکل ذکر شده آن در سایر نقاط آسیا مواجه نیستند ولی نبود مناطق خاص حفاظت شده و امنیت کافی و نبود منابع آبی و غذایی کافی در نتیجه آنها، بقاء این گونه را در ایران با موانعی مواجه ساخته است. خشکسالی طولانی در استان سیستان و بلوچستان تا پایان سال 1383 صدمات بسیاری به حیات وحش گیاهی وجانوری این استان وارد ساخته است. نبود اطلاعات اولیه در مورد اکولوژی زیتگاه‌های خرس سیاه، تواناییهای مدیریت و تحقیق را در مواجهه با خطرات و یا انتخاب یک روش دقیق جهت اصلاح آنها دچار مشکل می‌گرداند. از لحاظ بیولوژیک خرسها اعضا درشت جثه پستانداران در راسته گوشتخواران و خانواده خرسها می‌باشند. آنها شکل تکامل یافته‌ای از اجداد شکارچیشان می‌باشند که در 25 میلیون سال پیش اندازه‌شان در حدی کوچک بوده که می‌توانسته از درخت بالا بروند.

کلمات کلیدی:

خرس

حفاظت از خرسها

خرس سیاه آسیایی

الگویی برای حفاظت و برنامه‌ریزی

فهرست مطالب

 چکیده

 مقدمه

فصل اول:

– کلیات

– مواد و روشها

– پیشینه تکاملی خرس

– بیولوژی و سیستماتیک خرس سیاه

– موقعیت سیستماتیک

– موقعیت گونه

– شرح‌ گونه، مشخصات ظاهری

– نقشه گسترش جهانی خرس سیاه آسیایی

– نمای خرس سیاه آسیایی از روبرو و لکه هلال سفید رنگ روی سینه

– نمای کف دست و پا و ناخن‌ها خرس سیاه آسیایی

– مشخصات جمجمه

– نمای بالایی درونی و کناری جمجمه خرس سیاه آسیایی (در ایران)

– نمای دندانهای فک بالا و پایین خرس سیاه آسیایی (در ایران)

– جدول بیومتریک خرس سیاه آسیایی زیرگونه Thibetanus

– جدول بیومتریک خرس سیاه آسیایی زیرگونه‌های Gedrasiaus, laniger

– پیشینه مطالعات خرس سیاه بلوچی (زیر گونه Gedrosianus)

– نقشه پراکندی خرس سیاه آسیایی در ایران

– تاریخچه مطالعات خرس سیاه آسیایی در ایران

فصل دوم

– کلیاتی در مورد استان سیستان و بلوچستان

فصل سوم

– گزارش سفر مطالعاتی به استان سیستان و بلوچستان حوزه شهرستان نیک شهر

– حرکت به منطقه مطالعاتی اول

– پرندگان

– خزندگان

– ماهیها

– پستانداران

– جمع‌بندی

– تصاویر

– حرکت به سمت منطقه مطالعاتی دوم

– پرندگان

– خزندگان

– گیاهان

– پستانداران جمع‌بندی

– تصاویر

– مقاله پل ماسلین (وضعیت خرس سیاه و محیط زیست آن)

فصل چهارم

– الگویی برای حفاظت و برنامه‌ریزی

– رئوس کلی برنامه‌ریزی و اجرای آن برای خرس

– مقدمه

– برنامه‌ریزی

– جدول شماره 1-4

– شناسایی خطرات

– اولویت بندی خطرات

– تعیین آنچه برای مواجه با خطرات مورد نیاز است.

– شیوه‌های علمی- منطقی

– شیوه جامعه‌گرایانه

– عملیات برای خرسها

– عملیات برای مردم

– اجرا

– شکل شماره 1-4

– انتخاب اجرا کنندگان پروژه

– جدول شماره 2-4

– دولت

– جدول شماره 3-4

– پایه‌ریز چهارچوب زمانی

– عملیات برای خرسها

– عملیات برای مردم

– تخصیص منابع مالی و انسانی

– کنترل / ارزشیابی

– کنترل جهت بهبود جمعیتهای خرس

– جعبه شماره 1-4

فصل پنجم

– برنامه عملیاتی حفاظت از خرس سیاه آسیایی در آسیا

– طبقه‌بندی IUCN

– مقدمه

– موقعیت و مدیریت خرس سیاه آسیایی در چین

– نحوه پراکنش

– موقعیت قانونی

– جمعیت و تمدیدهای زیستگاه

– مدیریت

– سفارشات حفاظتی

– موقعیت و مدیریت خرس سیاه آسیایی در هند

– زیستگاه مهم و نحوه پراکنش

– جامو و کشمیر

– جدول شماره 1و 5

– بنگال غربی و Sikkim

– Arunachal Pradesh

– ایالات و Mizoram و Meghalaya و Tripura

– اجتماعات خرس سیاه محبوس

– موقعیت قانونی

– تمدیدهای جمعیت

– روابط متقابل انسان و خرس

– تمدیدهای زیستگاه

– مدیریت

– دستورالعمل حفاظتی

– موقعیت و مدیریت خرس سیاه آسیایی در ژاپن

– مقدمه

– مناطق تاریخی و نحوه پراکنش

– موقعیت

– موقعیت قانونی

– تهدیدهای جمعیت

– تهدیدهای زیستگاه

– مدیریت

– روابط متقابل انسان و خرس

– نیازهای عمومی آموزش

– پیشنهادت حفاظتی

– سیستمهای اولیه مدیریت حیات‌وحش

– کنترل شکار

– کنترل دیواری

– مدیریت زیستگاه

– توسعه مطالعات بیولوژیکی

– آموزش عمومی

– موقعیت خرس سیاه آسیایی در روسیه

– زیست‌شناسی

– تولید مثل

– ارتباطات جمعی

– انتخاب زیستگاه

– مناطق تاریخی و محدوده پراکنش

– موقعیت قانونی

– تهدیدهای زیستگاه و جمعیت

– مدیریت

– روابط متقابل انسان و خرس

– نیازهای عمومی آموزش

– پیشنهادات حفاظتی ویژه

– موقعیت و مدیریت خرس سیاه آسیایی Formosan در تایوان

– مناطق تاریخی و محدوده پراکنش

– موقعیت

– موقعیت قانونی

– تهدیدهای جمعیت

– تهدیدهای زیستگاه

– مدیریت

– روابط متقابل انسان و خرس

– نیازهای عمومی آموزش

– پیشنهادات حفاظتی

– موقعیت و مدیریت خرس سیاه آسیایی و خرس خورشیدی در ویتنام

– مقدمه

– زیست شناسی

– اهمیت و موقعیت

– موقعیت قانونی

– تهدیدهای جمعیت و زیستگاه

– مدیریت

– ارتباط متقابل انسان و خرس

– نیازهای عمومی آموزش

– پیشنهادات حفاظتی خاص

• بحث و نتیجه‌گیری

• پیشنهادات

• پیوست

• منابع و مأخذ

قیمت فایل فقط 135,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • پایان نامه کارشناسی ارشد رشته محیط زیست با عنوان پیشینه تکاملی خرس
 • خرس
 • حفاظت از خرسها
 • خرس سیاه آسیایی
 • الگویی برای حفاظت و برنامه‌ریزی
 • پایان نامه کارشناسی ارشد رشته محیط زیست با عنوان پیشینه تکاملی خرس
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • خرید پروژه و پایان نامه
 • fileina
 • فروشگاه ساز فایل
 • فروشگاه فایل
 • خرید مقاله و تحقیق

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر (CVT) – 87

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: مکانیک
 • شناسه در سایت فروشنده: 5843
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1000

سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر (CVT)

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 5

——————–

سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر (CVT)

ایده استفاده از سیستمهای انتقال قدرت پیوسته متغیر از سالها قبل مطرح شده بود ولی تنها در چند سال اخیر سازندگان اتومبیل به آن رو آورده اند. بر خلاف سیستم های انتقال متداول دستی یا اتوماتیک درCVT ، نسبت دنده های مجزا با نسبتهای قابل تنظیم پیوسته جایگزین می شود. سیستم CVT می تواند به طور ثابت نسبت دنده خود را برای بهبود راندمان موتور و ایجاد یک منحنی گشتاور- سرعت مناسب تغییر دهد. این ویژگی باعث بهبود مصرف سوخت و نیز شتاب گیری در مقایسه با سیستم های انتقال قدرت متداول می شود.

علی رغم اینکه یک دهه است که سیستم CVT در اتومبیلها استفاده می شود، ولی محدود بودن گشتاور و پایین بودن قابلیت اطمینان آنها بکارگیری این سیستم را محدود کرده است.

عبارات کلیدی

 • سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر (CVT)
 • دانلود مقاله در مورد سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر (CVT)
 • سیستم انتقال قدرت
 • متغیر (CVT)
 • تحقیق درباره سیستم انتقال قدرت پیوسته متغیر (CVT)

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان – 88

پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت و روانشناسی با عنوان بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان

دسته: مدیریت

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 100 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 81 پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت و روانشناسی با عنوان

بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان

*همراه با پرسشنامه

چکیده

توجه به کارکنان به‌عنوان مهم‌ترین منابع ارزشمند سازمان، موضوعی است که در درهه اخیر طرفداران زیادی پیدا کرده است. هم‌اکنون مدیران به نقش اساسی کارکنان در سازمان پی برده‌اند. با کمی تأمل می‌توان دریافت که در تمامی بخش‌های مدیریتی ردپایی از این تفکر وجود دارد. چه آنانی که بحث تحول و بهبود را دارند و چه آنانی که بحث مدیریت استراتژیک و در کل تمامی متفکران عرصه مدیریت، به نقش بنیادی منابع‌انسانی توجهی خاص دارند و محور اصلی بحث آنان نیز همین منابع ارزشمند می‌باشد.

موضوعی که از همان آغاز رشد مدریریت مطرح بوده است این بوده که چگونه می‌توان از کارکنان به‌نحو مطلوبی استفاده کرد. نظریه‌پردازان مدیران هرکدام نظریه‌ای برای برخورد با این مسئله ابراز داشته‌اند چرا که رشد و توسعه سازمان را در گرو استفاده بهینه از کارکنان می‌دانستند. بحث استفاده بهینه از کارکنان امروز نیز مطرح است و باز هم‌چنان همه درپی آن هستند که چگونه می‌توان از این منابع ارزشمند حداکثر استفاده را به‌عمل آورد. ما نیز در این تحقیق درپی آن هستیم که بعضی از علل عدم‌ استفاده بهینه مدیران از کارکنان را بشناسیم.

تحقیق حاضر به بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان می‌پردازد. یافته‌های این تحقیق حاصل مطالعه‌ای است که بررسی تعداد 30 نفر از کل مدیران سازمان تأمین اجتماعی شهر تهران در سال 1379 صورت گرفته است. تجزیه و تحلیل یافته با استفاده از روش تحلیل رگرسیون چندمتغیره و دومتغیره و به‌وسیله نرم‌افزارهای PLUS صورت گرفته است. نتایج به‌دست آمده نشان می‌دهد که عدم‌توجه به انجام وظایف مدیریتی مهم‌ترین عامل در عدم استفاده بهینه مدیران از کارکنان است. هم‌چنین در میان وظایف مدیریت، برنامه‌ریزی و رهبری بیشترین تأثیر را نسبت به وظایف دیگر مدیریت بر استفاده بهینه مدیران از کارکنان دارد و در پایان اینکه عدم‌وجود هماهنگی بین وظایف مدیریت، یکی دیگر از عوامل مهم در عدم‌استفاده بهینه مدیران از کارکنان است.

کلمات کلیدی:

رهبری

برنامه‌ریزی

سازماندهی

مدیریت علمی

مدیریت منابع انسانی

استفاده بهینه از کارکنان

مقدمه

منابع انسانی، نقش اصلی را در بازدهی سازمان ایفاء میکنند. به جرأت می‌توان گفت تمام سازمان‌های که در تحقق اهدافشان موفق بوده‌اند، مدیون منابع انسانی خود هستند، منابع انسانی تنها عاملان ارزش افزوده هستند و رشد و توسعه سازمان در گرو استفاده بهینه از این منابع می‌باشد. عامل اصلی توسعه نیافتگی کشورهای جهان سوم، بی‌توجهی به منابع انسانی بوده است. منابعی که نیروی محرکه هر سازمانی هستند. باوجود اینکه کشورها از منابع‌ انسانی جوانی برخورد هستند، کماکان غرق در مشکلات فراوان‌اند و از بهکارگیری این منابع ارزشمند عاجزند. سازمان‌های ما نیز هم‌چون کشورهای جهان سوم ارزشمند انسانی را به‌هدر می‌دهند و قادر به استفاده بهینه از این منابع نمی‌باشند. یکی از مشکلات اصلی سازمان‌ها ما، عدم استفاده بهینه از کارکنان است. مدیران در این میان، عامل اصلی، عدم‌استفاده بهینه از کارکنان هستند، برای اینکه منابع انسانی همچون سایر منابع دردست مدیران قرار دارند. این مدیران هستند که باید روش استفاده درست از منابع را بدانند و منابع انسانی را همچون گنج‌های نایابی پاس دارند.

فهرست مطالب

بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان 1

چکیده 2

مقدمه 4

فصل اول: کلیات

تعریف موضوع: 5

اهداف تحقیق 6

چارچوب نظری: 7

فرضیه‌های تحقیق: 11

متغیرهای تحقیق 12

شکل 1-1 ارتباط بین متغیرهای مستقل و وابسته (محقق) 12

ابزارای گردآوری اطلاعات 13

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات 13

محدودیت‌های تحقیق: 13

واژه‌ها و اصطلاحات 14

5- استفاده بهینه از کارکنان و افزایش بهره‌وری آن‌ها: 16

فهرست پانویس‌های فصل اول 16

فصل دوم: ادبیات موضوعه 18

مقدمه: 18

مدیریت منابع انسانی: 19

مدیریت منابع انسانی در شروع انقلاب صنعتی: 20

مدیریت علمی و استفاده بهینه از کارکنان 21

تئوری کلاسیک سازمان و استفاده بهینه از کارکنان 22

مکتب نئوکلاسیک و استفاده بهینه از کارکنان 29

برنامه‌ریزی و استفاده بهینه از کارکنان 41

سازماندهی و استفاده بهینه از کارکنان 48

طراحی شغل. 51

کنترل و استفاده بهینه از کارکنان 61

فهرست پانویس‌های فصل دوم 66

فصل سوم: روش تحقیق 70

روش تحقیق انتخابی 72

روش جمع‌آوری اطلاعات 73

میزان توجه به رفع انحرافات. 76

اعتبار درونی و بیرونی پرسش‌نامه 76

روش تجزیه و تحلیل اطلاعات. 77

فهرست پانویس‌های فصل سوم 78

قیمت فایل فقط 95,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت و روانشناسی با عنوان بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان
 • رهبری
 • برنامه‌ریزی
 • سازماندهی
 • مدیریت علمی
 • مدیریت منابع انسانی
 • استفاده بهینه از کارکنان
 • دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت و روانشناسی با عنوان بررسی و تجزیه و تحلیل روابط بین انجام صحیح وظایف مدیریت و استفاده بهینه مدیران از کارکنان
 • شناسایی عوامل مؤثر در عدم استفاده بهینه از کارکنان
 • خرید پایان نامه کارشناسی ارشد رشته مدیریت و روانشن

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

پلیمر – 113

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: مکانیک
 • شناسه در سایت فروشنده: 6047
 • قیمت برای خریدار به تومان: 2900

پلیمر

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 29

———————–

پلیمر

بشر با تلاش برای دستیابی به مواد جدید, با استفاده از مواد آلی (عمدتا هیدروکربنها) موجود در طبیعت به تولید مواد مصنوعی نایل شد. این مواد عمدتا شامل عنصر کربن , هیدروژن, اکسیژن, نیتروژن و گوگرد بوده و به نام مواد پلیمری معروف هستند. مواد پلیمری یا مصنوعی کاربردهای وسیعی , از جمله در ساخت وسایل خانگی , اسباب بازیها, بسته بندیها , کیف و چمدان , کفش , میز و صندلی , شلنگها و لوله های انتقال أب , مواد پوششی به عنوان رنگها برای حفاظت از خوردگی و زینتی , لاستیکهای اتومبیل و بالاخره به عنوان پلیمرهای مهندسی با استحکام بالا حتی در دماهای نسبتا بالا در ساخت اجزایی از ماشین ألات, دارند.

عبارات کلیدی

 • پلیمر
 • دانلود پلیمر
 • تحقیق رایگان
 • مقاله پلیمر

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ – 114

تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ

دسته: کامپیوتر و IT

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 1426 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 38 تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ

قالب کاری. NET Framework

دات نت یک محیط پیاده سازی است که به کمک آن می توان اقدام به ایجاد و بکارگیری نرم افزار و نسل جدیدی از عناصر موسوم به سرویس های وب نمود. تمامی محصولات اصلی مایکروسافت از ویژوال استودیو دات نت تا ویندوز و نهایتا مجموعه آفیس، متاثر از پلات فرم فوق شده و خواهند شد. دات نت به پیاده کنندگان این امکان را خواهد داد که با زبان برنامه نویسی مورد علاقه خود، اقدام به پیاده سازی برنامه ها نمایند. ویژگی (پتانسیل) فوق از طریق معرفی Common Language Runtime، میسر شده است.

در جولای سال 2000، شرکت مایکروسافت در کنفرانس پیاده کنندگان حرفه ای (PDC)، در شهر Orlando ایالت کالیفرنیا، جزئیات بیشتری از نسل جدید پلات فرم خود (دات نت) بمنظور پیاده سازی برنامه های ویندوز و اینترنت را در اختیار علاقه مندان خصوصا پیاده کنندگان نرم افزار قرار داد. محوریت ابتکار فوق، بر فریمورک دات نت استوار بوده ونشان دهنده یک پلات فرم مناسب بهمراه کتابخانه های کلاس گسترده ای است که پتانسیل های متعددی را در اختیار قرار می دهد. یکی از نکات قابل توجه در پلات فرم فوق، استفاده از XML و SOAP بمنظور ارتباط بین نرم افزارها موجود در اینترنت (نرم افزارهای مبتنی بر وب) است. در این راستا مجموعه ای از محصولات مبتنی بر سرویس دهنده با نام سرویس دهندگان Enterprise دات نت، مطرح که به منزله نسل جدیدی از محصولات Back office مایکروسافت می باشند.

فریمورک دات نت، مدلی کاملا جدید به منظور برنامه نویسی و بکارگیری نرم افزار را ارائه نموده است. بیل گیتس، در سخنرانی خود در PDC، بدین نکته اشاره داشت که در هر پنج تا شش سال ما شاهد یک تحول عمده در رابطه با پیاده سازی نرم افزار بوده ایم. آخرین موارد در این زمینه به سوئیچ از DOS به ویندوز در سال 1990 و گذر از پیاده سازی شانزده بیتی به سی و دو بیتی (از ویندوز Windows 3. x به ویندوز (NT/95) در اواسط دهه 90 میلادی است. با معرفی دات نت در PDC، پیاده کنندگان آن را معماری مناسبی برای پیاده سازی نرم افزار (برنامه های Desktop و برنامه های وب) مشاهده نمودند. ویژوال استودیو دات نت، اولین محصول مبتنی بر دات نت مایکروسافت بود که در سال 2001 در اختیار علاقه مندان قرار گرفت. اهمیـت دات نت برای مایکروسافت تا بدین حد است که در سال 2001، بیش از هشتاد درصد منابع بخش تحقیق و توسعه این شرکت در رابطه با آن صرف شده است. زبان سی شارپ، که زبانی جدید برای برنامه نویسی در دات نت است بعنوان زبان استاندارد برای پیاده سازی داخلی در شرکت مایکروسافت پذیرفته شده است.

کلمات کلیدی:

دات نت

سیستم بیمه بدنه اتومبیل

زبان برنامه نویسی سی شارپ

ERD سیستم بیمه بدنه اتومبیل

Class Diagram سیستم بیمه بدنه اتومبیل

فهرست

قالب کاری. NET Framework

1- دات نت 2

1-1یک پلات فرم مناسب برای آینده 3

1-2 ایده های اولیه 4

1-3 تولد دات نت 5

1-4 مروری بر فریمورک دات نت 5

1-5: مکانیزم های امنیتی در. NET Framework 6

1-5-1: (CLR) Common language runtime 7

2-5-1: Type Safe Code 7

3-5-1: Code Access Security 7

1-3-5-1: imperative security syntax 8

2-3-5-1: DeclarativeSecurity Syntax 9

پایگاه داده SQL Server 13

برنامه کاربردی 17

30 Class Diagram

31 ERD (Entity RelationShip Diagram)

قیمت فایل فقط 25,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ
 • دات نت
 • سیستم بیمه بدنه اتومبیل
 • زبان برنامه نویسی سی شارپ
 • ERD سیستم بیمه بدنه اتومبیل
 • Class Diagram سیستم بیمه بدنه اتومبیل
 • دانلود تجزیه و تحلیل و برنامه نویسی سیستم بیمه بدنه اتومبیل با زبان برنامه نویسی سی شارپ
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش
 • فروش فایل
 • انجام پروژه برنامه نویسی
 • fileina
 • فروشگاه ساز فایل
 • فرو

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

آزمون جریان های گردابی – 119

مقاله مهندسی مواد با عنوان آزمون جریان های گردابی

دسته: مواد و متالوژی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 2765 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 66 مقاله مهندسی مواد با عنوان آزمون جریان های گردابی

مقدمه

آزمون جریانهای گردابی بر اساس اصول القای الکترومغناطیس به کار می‌رود و در تشخیص و تغییر بین شرایط مختلف متالورژیکی، ساختاری و فیزیکی در فلزت و قطعات فرومغناطیس و غیر فرومغناطیس به کار می‌رود.

آزمون جریانهای گردابی می‌تواند در موارد زیر به کار رود:

1 ـ اندازه‌گیری یا تشخیص خواصی مانند هدایت الکتریکی، عبوردهی مغناطیسی، اندازه دانه، شرایط عملیات حرارتی، سختی و ابعاد فیزیکی.

2 ـ آشکارسازی درزها، ترکها، جاهای خالی و آخال‌ها و چین و چروکها.

3 ـ دسته‌بندی فلزات همانند و تعیین تفاوت ترکیب و میکروساختار و خواص دیگر.

4 ـ اندازه‌‌گیری ضخامت پوشش غیر رسانا بر روی یک فلز رسانا و یا اندازه‌گیری ضخامت پوشش فلزی غیر مغناطیسی بر روی یک فلز مغناطیسی.

به دلیل اینکه ایجاد جریان‌های گردابی، توسط روش‌‌های القای الکترومغناطیسی انجام می‌شود، در این آزمون نیازی به تماس فیزیکی مستقیم با قطعه مورد بازرسی، نیست. این روش به خوبی می‌تواند در مورد بازرسی با سرعت بالا و همچنین غیرمخرب، مورد استفاده قرار ‌گیرد. و در نتیجه می‌تواند برای بازرسی کل محصولات و قطعات تولید شده به کار رود. این روش بر اساس اندازه‌گیری غیر مستقیم انجام می‌شود و بایستی رابطه نزدیک بین مقادیر اندازه‌گیری شده و خواص و ویژگی‌های ساختاری و همچنین قابلیت به کارگیری مجدد قطعات مورد بازرسی، به دقت و به طور مکرر تنظیم و انجام شود.

کلمات کلیدی:

امپدانس

Eddy Current Testing

اصول القای الکترومغناطیس

آزمون جریان های گردابی (ET)

مزایا و محدودیت‌های آزمون جریان‌های گردابی:

این آزمون به طور وسیعی، دارای کاربرد‌های متنوعی می‌باشد که این خود می‌تواند یک مزیت و یک عیب محسوب شود. مزیت، آن است که می‌تواند در مورد بسیاری از مسایل و مشکلات بازرسی به کار رود، البته به شرطی که شرایط فیزیکی ماده با این نوع آزمون، سازگار و قابل انعطاف باشد. با وجود اینکه در بیشتر موارد، حساسیت این روش به خواص و ویژگی‌های ذاتی و درونی ماده، می‌تواند یک موضوع نامطلوب باشد بعضی از متغیرهای ماده که چندان هم در مورد خود ماده و یا به کارگیری مجدد قطعه‌ مهم نیستند، ممکن است باعث ایجاد سیگنال‌هایی در ابزار آزمون شوند و از این طریق، متغیرهای بحرانی، نادیده گرفته شوند و یا به طور اشتباهی، این گونه تفسیر شوند که توسط متغیرهای بحرانی به وجود آمده‌اند.

فهرست مطالب

آزمون جریان های گردابی (ET) 1

مقدمه 1

آزمون جریانهای گردابی می‌تواند در موارد زیر به کار رود: 2

مزایا و محدودیت‌های آزمون جریان‌های گردابی: 3

اثر یک ترک بر مدل جریان گردابی در یک لوله 10

متغیرهای کاری: 15

امپدانس کویل: 15

مولفه‌های امپدانس 18

بررسی و مطالعه فازی سینوس‌ها 20

هدایت الکتریکی 22

عبوردهی مغناطیسی 25

فاکتور برخیزش 27

فاکتور اشغال (پرشدگی) 29

اثر پوسته 31

مفاهیم کلی امپدانس 34

امپدانس یک کویل محیطی طویل در آزمون یک لوله با دیواره نازک 34

اثرات تغییر فرکانس کاری 36

میله استونه ای توپر 41

منحنی ضخامت 45

تکنیک تشخیص فازی 47

تغییرات امپدانس دراثر عیوب کوچک 49

فرکانس‌های بازرسی 51

انتخاب فرکانس کاری 53

تکنیکهای با فرکانس‌های چندگانه 55

روش‌های به کارگیری و تنظیم ابزار 55

تنظیمات کویل دیفرانسیلی 57

تنظیمات کویل کامل 58

کویل‌های بازرسی 61

کویل‌های محیطی و کویلهای پروب 62

تنظیمات کویل کامل 64

تنظیمات کویل دیفرانسیلی 64

اندازه‌‌ها و اشکال 65

لغات و اصطلاحات تست جریان گردابی:

Non Destructive Tests (NDT)

تست های غیر مخرب

Eddy Current

جریان گردابی

Foucault current

جریان فوکو

Impedance

امپدانس

Skin Effect

اثر پوسته ای

قیمت فایل فقط 29,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • مقاله مهندسی مواد با عنوان آزمون جریان های گردابی
 • امپدانس
 • Eddy Current Testing
 • اصول القای الکترومغناطیس
 • آزمون جریان های گردابی (ET)
 • دانلود مقاله مهندسی مواد با عنوان آزمون جریان های گردابی
 • تست جریان های گردابی
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • fileina
 • خرید مقاله و تحقیق مهندسی مواد

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تورم و سرمایه‌گذاران – 124

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: حسابداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 7191
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1100

تورم و سرمایه‌گذاران

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 11

————————-

تورم و سرمایه گذاران

در طول جنگ جهانی دوم شما یک قرص نان را به قیمت 15 سنت، یک ماشین صفر کیلومتر را به قیمت هزاردلار و یک خانه متوسط را به قیمت 5000دلار خریداری می کردید. اما امروزه قیمت یک قرص نان، یک ماشین صفر کیلومتر و یک خانه متوسط همانی نیست که در آن زمان بود و قیمت ها فرق کرده اند، خیلی هم فرق کرده اند. در طول 60 سال گذشته ما شاهد تورم های بسیاری بوده ایم.

عبارات کلیدی

 • تورم و سرمایه‌گذاران
 • دانلود تحقیق تورم و سرمایه‌گذاران
 • مقاله در مورد تورم و سرمایه‌گذاران
 • سرمایه‌گذاران

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحلیل جریانهای گردابی روی بالهای دلتای پهن – 126

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: مکانیک
 • شناسه در سایت فروشنده: 6581
 • قیمت برای خریدار به تومان: 500

تحلیل جریانهای گردابی روی بالهای دلتای پهن

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 5

————————-

تحلیل جریانهای گردابی روی بالهای دلتای پهن

چکیده

آنچه در این مقاله گرد آوری شده است نتایج تحقیقات متعددی روی بالهای دلتا و بخصوص بالهای دلتای پهن است. هدف این مقاله تشریح جریان های گردابی ناپایدار بالهای دلتای پهن بر اساس نتایج آزمایشات ارائه شده در این تحقیقات است. در این آزمایشات از مجسم سازی جریان سطح استفاده شده است. نتایج این آزمایشها حاکی از آن است که عدد رینولدز تاثیر زیادی بر ساختار جریان های گردابی دارد. در اعداد رینولدز پایین تجزیه ورتکس های لبه حمله به طور قابل ملاحظه ای به تاخیر می افتد و ورتکس ها بیشتر به سمت مرکز صفحه بال شکل می گیرند. در زوایای حمله کوچک، ورتکس دوم بطور موثری ورتکس اولیه را به دو تمرکز حالت گردابی می شکافد و باعث ایجاد یک سازه گردابی دوگانه می شود.

عبارات کلیدی

 • تحلیل جریانهای گردابی روی بالهای دلتای پهن
 • دانلود مقاله در مورد تحلیل جریانهای گردابی روی بالهای دلتای پهن
 • بالهای دلتای پهن
 • تحلیل جریانهای گردابی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

انتخابات و اتحاد ملی – 132

انتخابات و اتحاد ملی

دسته: علوم سیاسی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 54 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 40 انتخابات و اتحاد ملی

مقدمه

اتحاد ملی یک مساله داخلی است وانسجام اسلامی یک مساله خارجی وهرکدام نیازمند راهکارهای متفاوت (وحتی گاه متناقض) می باشند. چرا که یک راهکار ممکن است منجر به انسجام اسلامی بالا، اما اتحاد ملی پایین وبالعکس راهکار دیگری ممکن است منجربه اتحاد ملی بالا ولی انسجام اسلامی پایین شود. دراین نوشتار سعی بر ارائه راهکارهایی است که همزمان منجر به اتحاد ملی وانسجام اسلامی بالایی گردند واز ارائه راهکارهایی با نتایج متضاد یا متناقض و گیج کننده پرهیز شده است. پیش از ارائه هرگونه راهکار بایستی عواملی که منجر به اتحاد ملی وانسجام اسلامی در کودکان ونوجوانان می شوند را شناسایی نماییم وپس از آن با برنامه ریزی های دقیق زمینه های لازم را برای تقویت شکل گیری نگرش مثبت نسبت به اتحاد ملی انسجام اسلامی وهمچنین کسب دانش لازم وایجاد رفتارها مناسب فردی وگروهی فراهم کرد.

مبانی نظری تحقیق، مطالعات رشد کودک ونوجوان و مصاحبه های صورت گرفته توسط محقق با تعدادی از دانشجویان عوامل مهم وتاثیرگذار برکودکان ونوجوانان (که می توان از طریق آنها به تقویت اتحاد ملی وانسجام اسلامی پرداخت) را به شرح مدل ذیل استخراج نمود. دشمن، وحدت و انسجام پیکره واحد و نیرومند ملت ایران را هدف گرفته است و تلاش می کند با عمده کردن خواسته های صنفی و ایجاد میدان رقابت ناسالم امتیازگیری در کشور، تمرکز و برنامه ریزی دولت را مختل کند، برهمین اساس همان گونه که امسال، سال اتحاد ملی نامگذاری شده است، باید همه قشرها و صنف های مختلف با مهربانی و در یک صف متحد و مستحکم، کشور را به میدان رقابت سالم برای خدمت و مجاهدت و شتاب بخشیدن به حرکت پیشرفت اقتصادی تبدیل کنند.

کلمات کلیدی:

انتخابات

اتحاد ملی

انسجام اسلامی

انحطاط جوامع

نگاه قرآن به اتحاد ملی و انسجام اسلامی

از نظر قرآن انسان ها از یک نر و ماده آفریده شده اند (حجرات آیه 13) و مردمان امتی واحد و یگانه بوده اند. (بقره آیه 213) و تمایز رنگ و زبان آنان نه مایه امتیاز و نه نشانه برتری است بلکه نشانه های قدرت الهی (روم آیه 22) چندگونگی قبیله ای و طایفه ای راهی برای شناسایی بهتر و هماهنگی و همگرایی است (حجرات آیه 13). هر ملتی به جهات چندی پدیدار می گردد چنان که امت ها و شرایع نیز به جهات شرایط زمانی و روحیات و مقتضیات روحی و روانی انسان پدید آمده است (مائده آیه 48) بنابراین نمی توان به این مسایل به عنوان مسایل محوری نگریست بلکه اموری عرضی هستند که شرایط خاص و مقتضیات خاصی پدیدار می گردند.

قرآن می کوشد تا همه انسان ها را در نهایت در یک جامعه جهانی واحد گرد آورد و جهانی شدن به عنوان یک فرآیند طبیعی و جهان سازی به عنوان یک برنامه پروژه اسلامی مورد تاکید و تایید قرآن و اسلام است. اسلام و قرآن از مردمان می خواهد که در نهایت با حفظ اصولی و اختلافات ملی و حتی شریعتی خود در یک اجتماع کلان و واحد انسانی جهانی گرد هم آیند و به اصول و ارزش های مشترک توجه کنند. از این رو مردمان را به کلمه یگانگی می خواند (آل عمران آیه 64) این بدان معناست که انسان ها می توانند و باید برای اصول مشترک و اهداف مشترک خود با هم منسجم گردند. این انسجام هرچند از نظر نظری فراهم است و همه در پی توحید و آسایش و آرامش هستند ولی در مقام عمل عملیاتی نشده است و انسجام خارجی نیافته و آثار آن ظاهر نشده است.

مقدمه… 2

فصل اول اتحاد ملی

نگاه قرآن به اتحاد ملی و انسجام اسلامی… 3

وحدت در کلام رهبری… 4

عوامل موثر در اتحاد ملی و انسجام اسلامی… 5

چند نکته در باب اتحاد ملی، انسجام اسلامی… 8

-عوامل تعالی و انحطاط جوامع… 9

نگاه استراتژیک به اتحاد ملى و انسجام اسلامی… 20

راهبردهاى “اتحاد ملى و انسجام اسلامی” در قرآن کریم… 23

اتحاد راهبرد جامعه پذیری و امت سازی… 24

دوازده پیشنهاد راهبردی برای تحقق انسجام اسلامی… 26

فصل دوم انتخابات

آمریکا و انتخابات ایران… 32

مردم ایران، پیروز نهایی انتخابات… 35

نتیجه گیری… 37

فهرست منابع… 40

قیمت فایل فقط 17,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • انتخابات و اتحاد ملی
 • انتخابات
 • اتحاد ملی
 • انسجام اسلامی
 • انحطاط جوامع
 • دانلودمقاله انتخابات و اتحاد ملی
 • نگاه قرآن به اتحاد ملی و انسجام اسلامی
 • وحدت در کلام رهبری
 • سیستم همکاری در فروش فایل فایلینا
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • انجام پروژه و پایان نامه
 • fileina
 • فروشگاه ساز فایلینا
 • فروشگاه فایل

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

آسانسور – 139

 • صاحب فایل: خشایار قهری صارمی
 • دسته بندی: معماری ، عمران و نقشه برداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 6682
 • قیمت برای خریدار به تومان: 5500

آسانسور

آسانسور

روشهای اجرایی ساختمان

شامل این مطالب است:

راهنمای انتخاب آسانسور برای ساختمان های مسکونی
اطلاعات ضروری در مورد ابعاد باکس و وزن و موتورخانه آسانسور
ابعاد سازه ای و کابین آسانسور و درب ها
مراحل طراحی و اطلاعات ساخت آسانسور
رعایت موارد ایمنی

فرمت فایل: DOC
تعداد صفحات: 12
قابل ویرایش

عبارات کلیدی

 • آسانسور
 • پروژه روشهای اجرایی ساختمان
 • تحقیق روشهای اجرایی ساختمان
 • پروژه درس روشهای اجرایی ساختمان
 • تحقیق درس روشهای اجرایی ساختمان

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی مفاهیم دین و اخلاق – 141

 • دسته: فقه،الهیات،معارف
 • حجم فایل: 38 کیلوبایت
 • تعداد صفحات: 21
 • فرمت فایل: doc
 • قیمت فایل: 7,500 تومان

دانلود مقاله رشته معارف اسلامی

بررسی مفاهیم دین و اخلاق

مقدّمه

پیش از عصر نوزایی (رنسانس) در اروپا، مفاهیم اخلاقی با مفاهیم دینی همراه بودند و مذهب رایج در آنجا- که مذهب مسیحیت بود- بیشتر بر جنبه های اخلاقی تکیه می کرد. دستورات اخلاقی را از کتاب مقدّس استخراج و تبیین نمودند. پس از این عصر- که به تدریج گرایش مذهبی ضعیف می شد- کم کم این فکر به وجود آمد که می توان اخلاق را جدای از دین مطرح کرد و به مرور زمان، این فکر قوت گرفت تا اینکه در قرن های اخیر، رسماً اخلاق منهای خدا را مطرح کردند.

بحث «ارتباط دین و اخلاق»، که یکی از مباحث مهم فلسفه دین محسوب می شود، در کلام مسلمانان نیز قدیم الایام، به شکلی محل بحث و نظر بوده است. در جهان اسلام، نزاع اشاعره و معتزله در مباحث مربوط به «حسن و قبح شرعی و عقلی» بی ارتباط با این مبحث نیست، اگرچه حقیقت آن است که دامنه این بررسی بسیار وسیع تر از حسن و قبح عقلی و شرعی است و چون- حتی- در قرن اخیر نیز در این باب بررسی در مکتوبات فارسی صورت نگرفته است، خلأی در این زمینه در زبان فارسی مشهود می باشد.

کلمات کلیدی:

دین

اخلاق

نظر اشاعره و معتزله

اهمیت و ارزش این تحقیق

بررسی اصل ارتباط و انحای ارتباطات میان دین و اخلاق به ادله عدیده ای اهمیت و بلکه ضرورت دارد:

اول) امروزه متفکران فراوانی معتقدند که در عصر علم، دین یا هیچ نقش و کارکردی ندارد، یا نقش و کارکرد منفی و نامطلوب دارد و به هر تقدیر، دور انداختنی است. اما تقریباً هیچ متفکری نیست که بر شأن و منزلت اخلاق وقوف، و به اهمیت و ضرورت آن اعتراف نداشته باشد. حال اگر بتوان نشان داد که ارتباط دین و اخلاق چنان است که از میدان بدر کردن یکی از آنها (دین) موجب از دست رفتن دیگری (اخلاق) می شود، دین جدّاً قابل اعتنا می شود.

دوم) یکی از وجوهی که می توان مقایسه بین ادیان را در آن صورت داد و احیاناً کامل تر بودن دینی را نسبت به دین دیگر یا نسبت به همه ادیان دیگر در آن وجه نشان داد، وجه اخلاقی ادیان است. به نظر می رسد که در این رقابت کلامی بین ادیان و مذاهب، اخلاق چیزی است که به نحو معتنابهی می تواند کفه دینی را از کفه دین دیگری سنگین تر کند. برای تحقیق در این باب که آیا چنین هست یا نه، بررسی ارتباط دین و اخلاق ضرورت دارد.سوم) در محدوده یک دین خاص، مسائل مستحدثه از اهمیت خاصی برخوردارند. در این مسائل مستحدثه اخلاقی، باید کیفیت ارتباط دین و اخلاق را دانست. اگر این دو از هم مستقل باشند، یا رجوع به عقل باید حلشان کرد، و گرنه با رجوع به متون مقدس دینی و مذهبی باید حل نمود.

فهرست

تاریخچه تحقیق 2

اهمیت و ارزش این تحقیق 2

بررسی مفاهیم دین و اخلاق 3

تعاریفی از اخلاق 3

تعریف« دین» 5

مشکلات موجود در ارائه تعریفی جامع از « دین» 5

هویّت واحد دین و اخلاق 9

تلقّی قائلان این نظریه 9

اخلاق؛ جزئی از دین 10

اهمیت بحث 11

نظر اشاعره و معتزله 11

تعریف « گزاره اخلاقی» 13

دین؛ جزئی از اخلاق 14

بررسی نظریه 15

سیر تاریخی این نظریه 15

نتیجه گیری 17

فهرست منابع و مآخذ 21

برچسب ها:

 • دین
 • اخلاق
 • نظر اشاعره و معتزله
 • دانلود مقالات رشته معارف اسلامی
 • دانلود مقالات معارف اسلامی
 • دانلود مقاله بررسی مفاهیم دین و اخلاق
 • خرید مقالات معارف اسلامی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد آب مروارید و درمان آن – 142

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: علوم پزشکی
 • شناسه در سایت فروشنده: 9921
 • قیمت برای خریدار به تومان: 900

تحقیق در مورد آب مروارید و درمان آن

قالب بندی: Word

تعداد صفحات: 9 صفحه

شرح مختصر: آب مروارید عبارت است از کدر شدن عدسی چشم. عدسی چشم یک ساختار شفاف و انعطاف پذیر در نزدیکی جلوی کره چشم است. عدسی کمک می کند تا اشیایی که چشم به آنها نگاه می کند تار به نظر نرسند و نیز در شکست و تمرکز نور روی شبکیه نقش دارد. عدسی رگ خونی ندارد و توسط زجاجیه که در اطراف آن قرار دارد تغذیه می شود. اگر تصلب شرایین موجب عدم تغذیه مناسب زجاجیه شود، عدسی چشم نیز منبع تغذیه خود را از دست خواهد داد ( این مشکل اغلب در سنین پیری رخ می دهد ). سپس شفافیت و انعطاف پذیری عدسی کم می شود و آب مروارید اتفاق می افتد. آب مروارید ممکن است در یک یا هر دو چشم تشکیل شود. البته در این حالت ، سرعت رشد آب مروارید در دو چشم ممکن است متفاوت باشد. آب مروارید سرطان نیست. تاری دید که ممکن است در نور روشن بدتر باشد. تاری دید ممکن است اول بار وقتی توجه فرد را جلب کند که به هنگام شب در حال رانندگی باشد و به نظر وی برسد که نورها پخش می شوند یا هاله ای دور آنها وجود دارد.

عبارات کلیدی

 • آب مروارید
 • آبمروارید
 • از دست دادن بینایی
 • بیماری آب مروارید
 • داروی آب مروارید

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

استفاده از تراکم دینامیکی برای بهسازی پی سدها – 155

استفاده از تراکم دینامیکی برای بهسازی پی سدها

دسته: مهندسی عمران

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 632 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 8 استفاده از تراکم دینامیکی برای بهسازی پی سدها

چکیده:

برای بهسازی پی سدها اعم از پی آبرفتی و پی سنگی، روش‌های متنوعی وجود دارد. از جمله روش‌هایی که برای بهسازی پی‌های آبرفتی بکار می‌رود استفاده از انواع روش تراکم شامل تراکم دینامیکی، تراکم انفجاری، و تراکم لرزه‌ای است. در این مقاله اصول استفاده از تراکم دینامیکی مورد بررسی قرار می‌گیرد.

کلمات کلیدی:

تراکم دینامیکی

گروه‌بندی خاک‌ها

بهسازی پی سدها

مقدمه:

پی سدها به‌‍‍‌ویژه سدهای بلند، نقش بسیار مهمی در پایداری آنها دارد. بهبود خصوصیات پی توسط روش‌های مختلف، ‘بهسازی پی’ نامیده می‌شود. بهسازی پی به‌دلایل مختلف ممکن است صورت پذیرد. در برخی موارد بهسازی برای آب‌بندی پی و جلوگیری از تراوش آب انجام می‌شود و در برخی موارد برای تامین پایداری و بالا بردن ظرفیت باربری پی و یا کاهش تغییر‌شکل‌پذیری صورت می‌گیرد. همچنین در بعضی شرایط هدف از بهسازی ممکن است افزایش پایداری دراز‌مدت از طریق کاهش فرسایش‌پذیری و یا کاهش میزان انحلال باشد. در شرایطی که زمین پتانسیل روانگرایی دارد نیز بهسازی لازم به منظور تامین پایداری در برابر زمین‌لرزه انجام می‌شود.

روش‌های مختلفی برای بهسازی پی سدها وجود دارد و اعمال یک روش خاص بهسازی ممکن است چند هدف مختلف را برآورده کند. مثلا متراکم کردن پی آبرفتی یک سد، ضمن افزایش ظرفیت باربری و کاهش تغییر شکل‌پذیری، منجر به کاهش پتانسیل روانگرایی نیز می‌شود و یا آب‌بندی پی سدها با روش‌های مختلف بهسازی، علاوه بر جلوگیری از تراوش آب، باعث کاهش فرسایش‌پذیری و نیز کاهش میزان انحلال در پی‌هایی که مستعد فرسایش‌پذیری و یا انحلال هستند، می‌شود. پی‌های متشکل از آبرفت معمولا مشکلات بیشتری نسبت به پی‌های سنگی دارند. زیرا معمولا نسبت به سنگ دارای مقاومت کمتر، تغییرشکل پذیری بیشتر و نیز نفوذپذیری بالاتری هستند. این پی‌ها معمولا فرسایش‌پذیری بالایی هم دارند. همچنین در شرایط ویژه ممکن است در معرض روانگرایی نیز قرار گیرند.

یکی از روش‌هایی که برای تراکم پی های آبرفتی استفاده می‌شود روش تراکم دینامیکی است. تراکم دینامیکی تا حدودی به رویه‌ای که در غلتک لرزشی انجام می‌گیرد، شبیه است. غلتک لرزشی با استفاده از یک وزنه که با فرکانس بالا درون استوانه‌ای فولادی به طور خارج از محور دوران میکند، انرژی را به خاک منتقل می‌سازد و سبب متراکم شدن آن می‌شود. در تراکم دینامیکی نیز از یک وزنه برای انتقال انرژی به خاک و نتیجتاً متراکم شدن استفاده می‌شود. تفاوت این دو روش این است که برای تراکم دینامیکی از وزنه بسیار بزرگ‌تری استفاده می‌شود. این وزنه که وزنش ممکن است به 30 تن هم برسد، از ارتفاع حدود 30 متری به وسیله جرثقیل بر روی خاک سقوط میکند. مقدار انرژی منتقل شده به خاک و نتیجتاً عمق تأثیر، خیلی بزرگ‌تر از مقادیر به دست آمده توسط غلتک لرزشی است. نهشته‌هایی تا عمق حدود 11 متر با این روش بهسازی شده‌اند. تراکم دینامیکی یکی از قدیمی‌ترین راه‌های تقویت زمین است. رومی‌ها به دفعات از گونه‌های مختلف این تکنیک استفاده کرده‌اند. این شیوه از سال 1871 در آمریکا مورد استفاده قرار گرفته است. گزارش‌هایی مبنی بر استفاده از این روش در آلمان و چین در دهه‌های 1930 و 1940 موجود است.

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • استفاده از تراکم دینامیکی برای بهسازی پی سدها
 • تراکم دینامیکی
 • گروه‌بندی خاک‌ها
 • بهسازی پی سدها
 • دانلود مقاله استفاده از تراکم دینامیکی برای بهسازی پی سدها
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش
 • فروش فایل
 • خرید مقاله و تحقیق
 • fileina
 • خرید پایان نامه
 • پایان نامه
 • فروشگاه ساز فایل
 • فروشگاه فایل

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

آلایندگی پساب شهری در خاکهای کشاورزی – 158

 • صاحب فایل: مهدی رضایی
 • دسته بندی: کشاورزی
 • شناسه در سایت فروشنده: 15288
 • قیمت برای خریدار به تومان: 500

آلایندگی پساب شهری در خاکهای کشاورزی

فرمت: word {قایل ویرایش می باشد}

تعداد صفحات:12

خلاصه ای از متن:

به منظور بررسی اثرات استفاده از لجن فاضلاب و سایر مواد زائد شهری و کشاورزی بر آلودگیهای میکروبی خاک ، چهار نوع کود آلی شامل لجن فاضلاب ، کود حیوانی ، کمپوست زباله و مخلوط کاه گندم و یونجه در آزمایشات گلخانه ای در قالب طرح های کاملا تصادفی مورد ارزیابی قرار گرفتند. بررسی تغییرات جمعیت میکروبی مخلوط کودهای فوق با خاک شامل باکتریها ، قارچها و آکتینومایستها بررسی تغییرات جمعیت کلیفرمها و شناسایی تعدادی از آنها و همچنین شناسایی انواع میکرو فلور غالب در تیمارهای مختلف به روش اسلاید پنهان ، از اهداف اختصاصی در تحقیق فوق بوده است. بیشترین جمعیت باکتریها و قارچها در کودهای کمپوست زباله و لجن فاضلاب و بیشترین جمعیت آکتینومایست ها در کاه گندم مشاهده شد. شمارش کلیفرمها نشان داد که در هفته اول انکوباسیون ، جمعیت کلیفرمها بخصوص در کود حیوانی بسیار زیاد است. در این مدت وجود بعضی از باکتریهای کلیفرم در کودهای لجن فاضلاب ، حیوانی و کمپوست زباله تشخیص داده شد. همچنین در این تحقیق ، تکنیک اسلاید پنهان به عنوان یکی از بهترین روشهای بررسی تنوع اکولوژیکی موجودات ذره بینی خاک معرفی شده است.
کلمات کلیدی: لجن فاضلاب ، خاک، محیط زیست ،

عبارات کلیدی

 • آلایندگی پساب

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در اداره برق – 175

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: کارآموزی
 • شناسه در سایت فروشنده: 962
 • قیمت برای خریدار به تومان: 2300

گزارش کارآموزی رشته کامپیوتر در اداره برق

قالب بندی: Word

تعداد صفحات: 23 صفحه

شرح مختصر: با توجه به نیاز کشوردرعصرحاضردرزمینه امور مربوط به کامپیوتر و سایر زمینه های دیگرآموزش نیروی متخصص برای پیشرفت و بهبود جامعه یکی از نیازهای ضروری در جامعه بشمار می رود و به همین علت واحد کارآموزی در تمام مقطع تحصیلی لازم است و کلیه دانشجویان موظف به گذراندن 2 واحد با توجه به مقطع تحصیلی هستند. هدف اصلی و عمده وزارت علوم،تحقیقات،فناوریاز گذاشتن واحد کاراموزی برای دانشجویان این است که بتوانند با بازار کارآشنا بشوند و بتوانند با توجه به رشته ای که در آن تحصیل نموده اند نیاز جامعه را بشناسند و مقدمات اولیه برای کار کردن را فرا بگیرند و از آموخته های علمی استفاده بکنند و اشکالات خود را رفع نمایند.

عبارات کلیدی

 • آدرس محل کاراموزی
 • آشنایی با محیط اتوکد
 • امنیت شبکه
 • انتخاب واحد اندازه گیری
 • انواع سرویس های شبکه

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی رابطه منبع کنترل (درونی- برونی) با عزت نفس – 187

 • صاحب فایل: بیژن خانعلی زاده
 • دسته بندی: روانشناسی
 • شناسه در سایت فروشنده: 12188
 • قیمت برای خریدار به تومان: 12000

بررسی رابطه منبع کنترل (درونی- برونی) با عزت نفس

فرمت ورد

100 صفحه

چکیده تحقیق

پژوهش حاضر٬ با نام « بررسی رابطه منبع کنترل ( درونی- برونی) با عزت نفس » که با هدف یافتن رابطه بین عزت نفس و منبع کنترل در پسران و دختران دانشجو وهمچنین یافتن تفاوت منبع کنترل و عزت نفس بین دانشجویان دختر و پسر , انجام شد.

منبع کنترل که دارای دو بعد درونی و بیرونی است و بنابر فرضیات راتر ,افرادی که دارای منبع کنترل درونی هستند معتقدند که اعمالشان نقش عمدهای در به حد اکثر رساندن برون دادهای بد یا خوب دارد و افراد دارای دارای منبع کنترل بیرونی٬ فکر میکنند برون دادهای بد یا خوب ارتباطی با رفتار انها ندارد.

عزت نفس به مقدار ارزشی گفته میشود که فرد به خود نسبت میدهد و فکر میکند دیگران برای او به عنوان یک شخص قائل هستند.

جامعه آماری مورد نظر در این پژوهش دانشجویان دختر و پسر دانشگاه اصفهان بوده و نمونه انتخاب شده نیز 60 نفر از دانشجویان که شامل 30 دختر و 30 پسر بوده که در کتابخانه ادبیات مشغول به درس خواندن بو دند و روش نمونه گیری نیز نمونه گیری در دسترس است.

روش آماری که در این پژوهش مورد استفاده قرار گرفت ٬با توجه به این که پژوهش دارای دو متغییر بوده که هر کدام نیز دارای دو بعد بودند روش خی دو بود.

عبارات کلیدی

 • عزت نفس
 • منبع کنترل
 • منبع درونی
 • منبع بیرونی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد فن آوری اطلاعات و آمار و نقش آن در بهره وری و افزایش درآمد شرکتها – 190

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: آمار و ریاضی
 • شناسه در سایت فروشنده: 10692
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1900

تحقیق در مورد فن آوری اطلاعات و آمار و نقش آن در بهره وری و افزایش درآمد شرکتها

قالب بندی: word

تعداد صفحات: 19 صفحه

شرح مختصر: تلاش بشر همواره در راستای ایجاد امکانات بهبود زندگی، بهره مندی از شرایط عادی، فرهنگی و اجتماعی بهتر و بیشتر بوده و برای رسیدن به آن تولید بیشتر و بهینه را هدف اساسی خود قرار داده است. ازطرفی تولید بیشتر و بهینه میسر نمی شود مگر ازطریق تولید بهره ور.یکی از راه های رسیدن به تولید بهره ور استفاده از فن آوری می باشد چرا که کارنامه حیات بشریت مملو از ابداع فن آوری های متعددی است که جملگی در جهت تسهیل زندگی انسان مطرح شده اند. فن آوری های اطلاعات و ارتباطات که از آنان به عنوان فن آوری های جدید و یا عالی ، یاد می شود ، بیشترین تاثیر را در حیات بشریت داشته اند.فن آوری اطلاعات و ارتباطات،بدون شک تحولات گسترده ای را در تمامی عرصه های اجتماعی و اقتصادی بشریت به دنبال داشته و تاثیر آن بر جوامع بشری بگونه ای است که جهان امروز به سرعت در حال تبدیل به یک جامعه اطلاعاتی است. جامعه ای که در آن دانائی و میزان دسترسی و استفاده مفید از دانش ، دارای نقشی محوری و تعیین کننده است. مهمترین رسالت فن آوری اطلاعات و ارتباطات ، ارائه امکانات و زیر ساخت لازم برای تولید و توزیع دانش می باشد. استفاده موثر و موفقیت آمیز از دانش ، عامل اصلی شکوفائی و توسعه و موفقیت اقتصادی جوامع و کشورها می باشد. بنابراین برای رسیدن به این هدف نیاز به استفاده از روشهای نوین مدیریتی و همچنین کمک گرفتن و غافل نشدن از نقش بسیار مهم فناوری اطلاعات و آمار در این زمینه می باشیم.

عبارات کلیدی

 • افزایش بهره وری
 • افزایش بهره‌وری در بخش خدمات
 • افزایش درآمد و کاهش هزینه ها
 • بهره وری چیست؟
 • بهینه سازی مصرف انرژی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

جایگاه توسعه مدیریت در تعالی سازمان – 196

جایگاه توسعه مدیریت در تعالی سازمان

دسته: مدیریت

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 52 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 23 جایگاه توسعه مدیریت در تعالی سازمان

چکیده:

توسعه مدیریت، فرایندی است که طی آن سطح دانش، مهارت و اطلاعات سطوح سه‌گانه مدیریت (مدیران عالی، مدیران میانی، مدیران عملیاتی و سرپرستان) ارتقا یافته و موجبات استقرار شرایط لازم برای تکامل مجموعه استعدادها و توانایی‌های این رده، فراهم خواهد شد. مدل تعالی سازمانی، ابزار عملیاتی قوی است که می‌تواند برای مقاصد مختلفی توسط سازمان‌ها به کار گرفته شود. باید دقت کرد که تعالی سازمانی، برداشتی نظری و تئوریک نیست بلکه کسب و ارائه نتایج ملموس و قابل مشاهده‌ای است که مبتنی‌بر شواهد بوده و پایداری و دوام داشته باشد. معرفی مدل تعالی عملکرد می‌تواند در صدر برنامه‌های توسعه مدیریت قرار گیرد اما هر چه در برنامه‌ریزی برای توسعه اجزای سیستم (از جمله مدیریت) کوشا باشیم به همان میزان نیز دستیابی به تعالی سازمانی، محقق خواهد شد.

کلمات کلیدی:

تعالی سازمان

توسعه مدیریت

سیستم انسانی

مقدمه

هدف غایی هر سیستم انسانی، حرکت در جهت پیشرفت، تکامل و تعالی است و تکامل و تعالی آن به رشد، پیشرفت، توسعه و تکامل اجزای آن بستگی دارد. دهه آینده، مرحله گذار بسیار حساسی برای اقتصاد، صنعت و تجارت ایران است. وظایف و مسئولیت‌های دولت‌ها در قبال جامعه غالباً به وسیله سازمان‌های دولتی، صنعتی و بازرگانی موجود در جوامع، انجام می‌شود و منابع انسانی، عاملی مهم برای تحقق اهداف این سازمان‌ها به شمار می‌روند. در حقیقت، نیروهای انسانی سازمان‌های یاد شده را به سوی اهداف مورد نظر سوق می‌دهند و زمانی که آنها به اهداف خود نائل شوند، موجبات دستیابی جامعه و سرانجام دولت‌ها به اهداف خود را فراهم می‌کنند.

سازمان‌ها، نیازمند مدیرانی نواندیش و متعهد هستند که با همه سختی‌ها و شرایط حاکم بر دنیای کنونی بتوانند رشد و تعالی سازمان خود را ادامه دهند، از تکنیک‌های نوین مدیریتی، متناسب با فرهنگ کشور استفاده کرده و بپذیرند که نیروی انسانی، بزرگ‌ترین سرمایه آنهاست. برای تصحیح جهان‌بینی سازمانی نیروی انسانی، ابتدا باید مدیران آن سازمان، عملکرد و نحوه برخورد خود را با دیگران، تصحیح کنند، مدیر هنگامی می‌تواند در راستای اهداف کلی و راهبرد سازمان، هماهنگی‌های لازم بین بخش‌های مختلف ایجاد کند که ضمن توسعه و بهبود توانایی‌های مدیریتی، سطوح مختلف زندگی خود را کنترل کرده و توانایی خود تدبیری را کسب کرده باشد، در غیر این صورت انتظار اعمال مدیریتی صحیح و موفق از او ناصواب است. در این مقاله، با هدف بررسی نقش توسعه مدیریت در تحقق تعالی سازمان، مطالبی پیرامون توسعه مدیریت، تعاریف، ابزار، اجزا و… مباحثی نیز درباره تعالی سازمانی ارائه خواهد شد.

فهرست مطالب

جایگاه مدیریت در تعالی سازمان 1

مقدمه 2

بیان مسئله 3

اهمیت و ضرورت پژوهش 6

هدف تحقیق 9

ابزار توسعه مدیریت 11

فرضیه پژوهش 14

تعریف نظری 17

روش تجزیه و تحلیل داده ها 19

نتیجه گیری 23

منابع و ماخذ 23

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • جایگاه توسعه مدیریت در تعالی سازمان
 • تعالی سازمان
 • توسعه مدیریت
 • سیستم انسانی
 • دانلود مقاله جایگاه توسعه مدیریت در تعالی سازمان
 • سیستم همکاری در فروش فایل فایلینا
 • همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش
 • فروش فایل
 • انجام پروژه و پایان نامه مدیریت
 • fileina
 • مقالات ترجمه شده مدیریت
 • فروشگاه ساز فایلینا
 • فروشگاه فایل

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد روشهای نوین تدریس – 210

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: روانشناسی
 • شناسه در سایت فروشنده: 10149
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3700

تحقیق در مورد روشهای نوین تدریس

قالب بندی: Word

تعداد صفحات: 37 صفحه

شرح مختصر: بسیارى از روانشناسان تربیتى و مربیان آموزشى اعتقاد دارند که موقعیت یادگیرى باید چنان سازماندهى شود که هر شاگرد بر اساس توانایىهاى خود به فعالیت و یادگیرى بپردازد. براى نیل به چنین هدفی، روشهاى آموزش انفرادی، روشهاى بسیار مناسبى هستند؛ زیرا در این نوع از روشها، شاگردان بر حسب توانایىشان پیش مىروند و معلم نیز وقت کمترى صرف تدریس و زمان بیشترى صرف رسیدگى به فرد فرد شاگردان مىکند. البته اولین و اساسىترین گام در راه تحقق چنین هدفى پذیرفتن مفهوم شاگرد محوری در طراحى و آموزش است. در بسیارى از مواقع، دستیابى به هدفهاى آموزشى از طریق آموزش انفرادى بسیار آسانتر و امکانپذیرتر از روشهاى سنتى دیگر است، بویژه اگر روش آموزش انفرادى به طور صحیح بکار گرفته شود، روحیه استقلالطلبى شاگردان در اجراى طرحهاى کوچک و بزرگ تقویت مىشود. آموزش انفرادی، الزاماً به معناى آموزش یک نفر شاگرد توسط یک معلم با برنامه خاص نیست. آموزش انفرادى ممکن است به صورت گروهى نیز انجام گیرد. البته وقتى آموزش انفرادى به صورت گروهى طراحى مىشود، بهتر است گروهى از شاگردان که داراى ویژگىهاى مشترک هستند، تحت آموزش قرار گیرند

عبارات کلیدی

 • آموزش انفرادى تجویز شده
 • آموزش انفرادى هدایت شده
 • آموزش برنامهاى
 • آموزش برنامهاى خطى
 • آموزش برنامههاى شاخهاى

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی آلودگی آب حوضه آبگیر سد کرج با استفاده از میکروبهای شاخص آلودگی انتروباکترها و E – 216

پروژه تحقیقاتی رشته پزشکی و بهداشت عمومی با عنوان بررسی آلودگی آب حوضه آبگیر سد کرج با استفاده از میکروبهای شاخص آلودگی انتروباکترها و E-coli

دسته: پزشکی

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 100 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 88 پروژه تحقیقاتی رشته پزشکی و بهداشت عمومی با عنوان بررسی آلودگی آب حوضه آبگیر سد کرج با استفاده از میکروبهای شاخص آلودگی انتروباکترها و E-coli

چکیده

انتروباکترها و E-coli که به عنوان شاخص آلودگی مدفوعی شناخته شده‌اند، در حالت عادی به عنوان باکتری غیر بیماری‌زا محسوب می‌شوند. این باکتری در روده انسان به طور طبیعی زندگی میکند و در آب دیده نمی شود. وجود این باکتری در آب نشان دهنده آلوده شدن آب توسط مدفوع است که در این صورت اگر به طریقی یا از طریق شنا کردن و یا از طریق آشامیدن وارد دستگاه گوارش شود ایجاد بیماری میکند. به همین دلیل بررسی آلودگی کلی فرمی برای ما دارای اهمیت است. در این آزمایش به همراه بررسی وجود یا عدم وجود کلی فرم‌ها شمارش کلی نیز انجام شد که حاصل مجموعه آزمایش‌ها حکایت از آلودگی بعضی از ایستگاه‌ها بخصوص ایستگاه ورودی دریاچه دارد.

کلمات کلیدی:

انتروباکترها

باکتری غیر بیماری‌زا

E-coli (اشیرشیا کلی)

میکروبهای شاخص آلودگی

انتروباکتریاسه (باکتری شناسی)

مقدمه

بعد از گذشت قرنها و رشد و تکامل علوم مختلف، دوستداران طبیعت نیز از این جرگه بازنمانده‌اند و رشته‌ای را برای پاسداری از آن به نام منابع طبیعی که برگرفته از واژه طبیعت است برپا ساخته‌اند. منابع طبیعی علمی است نوپا ولی مبنای اولیه آن در تمدنهای گوناگون به صورت علمی و خود جوش دیده شده است. این علم که از مبانی کلاسیک و اصولی برخوردار است با سیر و کاوش در علوم طبیعی وسیله‌ای جدی‌تر برای حفاظت از منابع موجود شده است و راه چاره‌ای هر چند کوچک برای جلوگیری از تخریب بیش از پیش این منابع گشته است. شیلات نیز یکی از شاخه‌های ممتاز این رشته است. یکی از پارامترهای مهم در بخش شیلات آب می‌باشد که از منابع ارزشمند بوده و حفظ و دقت در نگهداری آن حائز اهمیت می‌باشد. بررسی آلودگی آب نیز یکی از نکات مهم می‌باشد که در این پروژه روی آن کار شده است.

وجود آلودگی‌های میکروبی به ویژه کلی فرم‌ها در این منطقه (حوضه آبگیر سد کرج) برای تمام موجودات یک خطر بزرگ به حساب می‌آید. حتی شنا کردن در مناطقی که دارای آلودگی کلی فرمی هستند برای انسان می‌تواند مضر باشد و ایجاد بیماری کند. جهت پی بردن به وجود یا عدم آلودگی آبها معمولا از یک سری میکروبهای شاخص استفاده می‌شود. مهمترین باکتریهایی که به عنوان شاخص آلودگی آب پیشنهاد شده‌اند باکتری‌های گروه کلی فرم به ویژه E-coli (اشیرشیا کلی) می‌باشند. کلی فرمها به عنوان انتروباسیل یا انتروباکتر، باسیلهایی گرم منفی هوازی- بی‌هوازی اختیاری می‌باشند.

اکسیداز منفی بوده و باعث تخمیر گلوکز و هیدراتهای کربن می‌شوند. کفی فرمها در روده انسان به حالت همزیستی به سر می‌برند ولی برخی از گونه‌های آن تولید بیماری می‌نمایند. گرچه همه اعضای این گروه منحصرا ریشه مدفوعی ندارند ولی عموما به مقدار زیادی در مدفوع انسان و دیگر حیوانات خونگرم یافت می‌شوند. تشخیص ارگانیسم‌های کلی فرمی مدفوعی به خصوص E-coli دلیل قطعی آلودگی آب توسط مدفوع انسان می‌باشد که به صورت M. P. N یا بیشترین احتمال تعداد کلی فرم در 100 میلی‌لیتر نمونه آب گزارش می‌گردد.

فهرست مطالب

چکیده 1

مقدمه 2

فصل اول: کلیات موضوع مورد بررسی 4

1-1 باسیلهای گرم منفی روده‌ای- انتروباکتریاسه 5

1-1-1. تقسیم‌بندی 5

1-1-2. مورفولوژی و تعیین هویت 6

1-1-2-1. ارگانیسم‌های تیپیک 6

1-1-2-2. کشت 8

1-1-2-3. مشخصات رشد 8

1-1-3. معرفی گروههای مختلف انتروباکتریاسه 11

1-1-3-1. اشریشیاکلی E-coli 11

1-1-3-2. گروه کلبسیلا- انتروباکتر- سراسیا 13

1-1-3-3. گروه پروتئوس – مورگانلا- پرودیدنسیا 17

1-1-3-4. سیتروباکتر 19

1-1-3-5 شیگلا 20

1-1-3-6. سالمونلا 22

1-1-3-7. سایر انتروباکتریاسه‌ها 23

1-1-4. ساختمان آنتی‌ژنی 24

1-2. بیماری‌های ناشی از انتروباکتریاسه به جز سالمونلا و شیگلا 28

1-2-1. ارگانیسم‌های عامل بیماری 28

1-2-2. بیماری‌زایی و یافته‌های بالینی 29

1-2-2. الف. اشیرشیاکلی E-coli 29

1-2-2. الف. 1. عفونت مجاری ادرار 29

1-2-2. الف. 2. بیماریهای اسهالی مربوط به E-coli 30

1-2-2. الف. 3. سپسیس sepsis 30

1-2-2. الف. 4. مننژیت 31

1-2-2. ب. کلبسیلا- انتروباکتر- سراسیاوپروتئوس- مورگانلا- پرودیدنسیا وسیتروباکتر. 31

1-2-2. ب. 1. کلبسیلا 31

1-2-2. ب. 2. انتروباکتر آئروژنز 32

1-2-2. ب. 3. سراسیا 32

1-2-2. ب. 4. پروتئوس 32

1-2-2. ب. 5. پروویدنسیا 33

1-2-2. ب. 6. سیتروباکتر 34

1-3 اپیدمیولوژی، پیشگیری و کنترل 35

1-3-1. تستهای تشخیصی آزمایشگاهی 36

1-3-1. الف. نمونه‌ها 36

1-3-1. ب. اسمیر یا گستره 36

1-3-1. ج. کشت 36

1-3-2. ایمنی 36

1-3-3. درمان 37

فصل دوم: بررسی مکان نمونه‌برداری- سد امیرکبیر 39

فصل سوم: مواد و روشها 50

3-1. نمونه‌برداری 51

3-1-1. نمونه‌برداری از آبهای سطحی 51

3-1-2. نمونه برداری عمقی (نمونه برداری از رسوبات) 52

3-1-3. وسایل نمونه‌برداری 54

3-1-4. حفاظت از نمونه‌ها 54

3-2. بررسی روشهای کشت و جداسازی میکروب 55

3-2-1. مطالعه کمی 55

3-2-1-1. plate count method 55

3-2-2. مطالعه کیفی 56

3-2-2-1. روش کشت در لوله 57

3-2-2-2. روش کشت بر روی صافی‌های باکتریولوژیک 58

3-2-3. روش کار آزمایش‌های میکروبی 58

3-2-3-1. شمارش کلیه میکروب‌ها pour plate 59

3-3 جستجو و شناسایی کلی فرمها (روش MPN) 60

3-3-1. تعریف MPN 61

3-3-1-1. تست احتمالی Total coli form 62

3-3-1-2. تست تأییدی 63

3-3-1-3. تست تکمیلی 63

3-3-1-3-1. تست ایندول Indole test 64

3-3-1-3-2. Methylred test and Vogezprosquar test 66

3-3-1-3-3. Citrat test 67

3-3-1-3-4. (Triple sugar Iron Agar test) T. S. I test 67

فصل چهارم: نتایج 71

4-1. بحث و نتیجه‌گیری 72

4-2. جداول و نتایج 74

4-3. پیشنهادات 82

منابع و مأخذ

فهرست منابع فارسی 84

فهرست منابع غیر فارسی 85

چکیده انگلیسی 86

قیمت فایل فقط 197,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • پروژه تحقیقاتی رشته پزشکی و بهداشت عمومی با عنوان بررسی آلودگی آب حوضه آبگیر سد کرج با استفاده از میکروبهای شاخص آلودگی انتروباکترها و E-coli
 • انتروباکترها
 • باکتری غیر بیماری‌زا
 • Ecoli (اشیرشیا کلی)
 • میکروبهای شاخص آلودگی
 • انتروباکتریاسه (باکتری شناسی)
 • دانلود پروژه تحقیقاتی رشته پزشکی و بهداشت عمومی با عنوان بررسی آلودگی آب حوضه آبگیر سد کرج با استفاده از میکروبهای شاخص آلودگی انتروباکترها و Ecoli
 • تعریف MPN
 • ارگانیسم‌های عامل بیماری
 • بیماری‌های ناشی از انتروباکتریاسه به جز سالمونلا و شی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

نمونه سوال پاسخنامه درس روش تحقیق نظری و عملی (رشته جغرافیا) نیمسال دوم 93-92 دانشگاه پیام نور – 217

 • صاحب فایل: محسن صادقی
 • دسته بندی: نمونه سوالات
 • شناسه در سایت فروشنده: 8626
 • قیمت برای خریدار به تومان: 2000

نمونه سوال پاسخنامه درس روش تحقیق نظری و عملی (رشته جغرافیا) نیمسال دوم 93-92 دانشگاه پیام نور

نمونه سوال + پاسخنامه درس روش تحقیق نظری و عملی (رشته جغرافیا) نیمسال دوم 93-92 دانشگاه پیام نور

عبارات کلیدی

 • نمونه سوال
 • پاسخنامه
 • روش تحقیق نظری و عملی
 • رشته جغرافیا
 • نیمسال دوم

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

زندگینامه ریاضیدانان مسلمان – 233

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: آمار و ریاضی
 • شناسه در سایت فروشنده: 5669
 • قیمت برای خریدار به تومان: 500

زندگینامه ریاضیدانان مسلمان

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 4

—————————

زندگینامه ریاضیدانان مسلمان

(آذرخور)

ابوالحسن آذرخوربن استاد جشنش- مهندسریاضیدان ایرانی(نیمه دوم سده چهارم- ثلث اول سده پنجم) ریاضیدانی بوده است معاصر بیرونی – زیرا بیرونی در بعضی از مواضع کتاب آثار الباقیه مطالبی را که از او شنیده است نقل کرده است0 نام او در آثارالباقیه در سه موضع به صورتهای(ابوالحسن آذر خورای یزدانخسیس) و (ابوالحسن آذرخور-المهندسن) و (آذر خور المهندس) و در استخراج الاوتار چاپ حیدر آباد در دو موضع به صورت (آذرخورابن استاد جشنش ثبت شده است0

اثر ریاضی موجود وی:

بیرونی در کتاب استخراج الاوتار حل دو مسئله هندسی را ز وی نقل کرده است0(قربانی:

تحریر اتخراج الاوتار)

(ابراهیم بن سنان)

ابواسحاق ابراهیم بن سنان ثابت بن قره ریاضیدان و منجم و پزشک مسلمان(296-335) پسر سنان بن ثابت و نوه ثابت بن قره0در سال 296 در خانواده ای از اهل دانش به دنیا آمد0 بغایت هوشمند و فهیم بود0در انواع علوم دست داشت0 در ریاضیات متخصص بود0 اگر چه در سن…

عبارات کلیدی

 • زندگینامه ریاضیدانان مسلمان
 • دانلود رایگان زندگینامه ریاضیدانان مسلمان
 • تحقیق زندگینامه ریاضیدانان مسلمان
 • مقاله زندگینامه ریاضیدانان مسلمان

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده – 245

 • صاحب فایل: حمید مشهدی زاده
 • دسته بندی: اقتصاد
 • شناسه در سایت فروشنده: 11899
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3800

مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده

فرمت فایل: WORD(قابل ویرایش)

تعداد صفحات:38

آشنایی مختصر با مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده

1. مقدمه

2. دلیل مطالعه و بررسی حسابداری مالیات بر درآمدها

3. مروری بر قوانین موجود در حسابداری مالیات بر درآمدها

3-1 پیش زمینه

3-2 تفاوت های موقت

3-3 تفاوت های دائم

3-4 احتمال مالیات نامعلوم

3-5 سپرده گذاری مجدد دائمی درآمدهای خارجی

4. مدیریت درآمدها

4-1 مطالعات مدیریت درآمد بواسطه تخفیف بها

4-2 مطالعات مدیریت درآمدها از طریق حساب احتیاطی مالیات

4-3 مطالعات مدیریت درآمدها از طریق احتیاط(صلاحدید) در گزارش مخارج مالیات امریکا در سودخارجی

5. رابطه بین تفاوت های مالیات-ثبت و ویژگی های درآمدی

6. قیمت گذاری اطلاعات مالیاتی گزارش شده در صورت وضعیت های مالی

6-1 حساب های مالیاتی معوق

6-1-1 مطالعات تجربی

6-1-2 تحقیقات نظری

6-2 مالیات احتیاطی

6-3 مفاد اطلاعات درآمد مشمول تخمینی و تفاوت های ثبت- مالیات

6-3-1 رابطه بین عواید همزمان(معاصر) و تفاوت های مالیات- ثبت

6-3-2 رابطه بین عواید آتی و درآمد مشمول مالیاتی تخمینی

6-4 خلاصه

7. سخنان پایانی

عبارات کلیدی

 • مفاهیم مالیات بر ارزش افزوده

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

ترجمه مقاله مدیریت مسائل جدید بدهی و درآمد، متن انگلیسی – 246

 • صاحب فایل: ر.محمدی
 • دسته بندی: مقالات ترجمه شده
 • شناسه در سایت فروشنده: 7107
 • قیمت برای خریدار به تومان: 12000

ترجمه مقاله مدیریت مسائل جدید بدهی و درآمد، متن انگلیسی

تعداد صفحات: 12 صفحه

عنوان فارسی: مدیریت مسائل جدید بدهی و درآمد

عنوان انگلیسی: New debt issues and earnings management

بخشی از متن به همراه ترجمه:

We empirically examine the influence and effects of real earnings management (REM) procedures on the debt market by investigating the bond rating and actual market price of a firm's new debt offerings. Extant research provides conflicting representations concerning the effects of REM techniques on equity shareholders and debt market participants. Our results indicate a negative association between all three REM manipulation methods and perceived credit risk resulting in a lower bond rating, and highermarket yield of the firm's debt at issuance. Additional analyses exploring the use of REMtechniques to achieve analyst's earnings forecasts indicates that this negative effect is particularly significant for firms who only achieve the earnings forecast by utilizing REM methods. Our research adds to the literature by empirically describing the effects of REM techniques on new debt issuances, and contributes to the ongoing debate regarding the efficacy of engaging in real earnings management to achieve known targets.

ما به صورت تجربی نفوذ و اثرات مدیریت سود واقعی (REM) را که رویه هایی مبنی بر بازار بدهی توسط بررسی نرخ اوراق قرضه و قیمت حقیقی بازار ارائه بدهی های جدید یک شرکت است را بررسی کردیم. پژوهش موجود تضمینی متناقض درباره اثرات تکنیک های REM روی سهامداران سرمایه و شرکت کنندگان در بازار بدهی را فراهم می کند. نتایج به ما نشان می دهد بین تمام سه روش دستکاری REM و ریسک اعتباری قانونی ملاحظه شده در یک امتیاز باند پایین تر، و عملکرد بازار بالاتر بدهی شرکت در هنگام صدور ارتباط منفی وجود دارد. تجزیه و تحلیل اضافی بررسی استفاده از تکنیک های REM برای دست یافتن به تحلیل پیش بینی های درآمدی نشان می دهد که این اثر منفی به ویژه برای شرکت های که برای رسیدن به درآمد پیش بینی شده فقط از روش REM استفاده می کنند قابل توجه است. تحقیقات ما توسط توصیف تجربی به ادبیات تحقیق اثرات تکنیک های REM در صدور اوراق قرضه، و کمک به بحث جاری در مورد اثر درگیر شدن در مدیریت سود واقعی برای رسیدن به اهداف شناخته شده را می افزاید.

عبارات کلیدی

 • ترجمه-مقاله-مدیریت-مسائل-جدید-بدهی-و-درآمد-همراه-با-متن-انگلیسی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

جاوا اسکریپ – 262

 • صاحب فایل: مهدی رضایی
 • دسته بندی: کامپیوتر
 • شناسه در سایت فروشنده: 13224
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3000

جاوا اسکریپ

فرمت ورد

55 صفحه

چکیده:

جاوااسکریپت یک زبان اسکریپتی که بوسیله مرورگر وب تفسیر یاintepret می شود. بطور گسترده در دنیای وب مورد استفاده قرار می گیرد.این زبان توسط شرکتNetscape به وجود آمد.در ابتدا نامش Live script بودکه بعدها با حمایت شرکت Sun به نام Java scriptدرآمد.بیشتر دستورات خود را ازجاوا گـرفته است.

جاوااسکریپت دارای قابلیتهای زیادی است که در طول تحقیق ذکر شده است.

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان در جایگاه های سوخت شهر همدان‎ – 264

 • صاحب فایل: حسین کوهستانی
 • دسته بندی: عمومی
 • شناسه در سایت فروشنده: 10277
 • قیمت برای خریدار به تومان: 5000

عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان در جایگاه های سوخت شهر همدان‎

در قالب ورد 56 صفحه

برای ورود به بحث ، ابتدا باید اخلاق را تعریف کنیم. اخلاق بطور ساده و خلاصه شامل شناخت صحیح از ناصحیح و آنگاه انجام صحیح و ترک ناصحیح است.(سلطانی ،1382)

تشخیص درست از غلط همیشه ساده نیست. بسیاری از دانشمندان علم اخلاق ادعا می کنند که باتوجه به اصول اخلاقی در مقام عمل همیشه یک راهکار درست وجود دارد و برخی دیگر معتقدند که راهکار درست بستگی به موقعیت و شرایط دارد و تشخیص اینکه کدام راهکار درست است درنهایت به عهده خود فرد است.اخلاق کار (BUSINESS ETHICS) نیز از دیدگاه افراد مختلف معانی متفاوتی دارد. اما عموماً آن را شناخت درست از نادرست در محیط کار و آنگاه انجام درست و ترک نادرست می دانند. اخلاق در معنی، تشخیص درست از نادرست و خوب از بد، همیشه موضوع مورد بحث فلاسفه بوده، آنها به عنوان یکی از شاخه های فلسفه، در مورد آن سخن گفته اند. به علاوه بــرخی مانند هایک اخلاق را تمدن ساز به شمار می آورند). غنی نژاد،ص129،1381(

اخلاق عبارت است از یک سلسله خصلتها و سجایا وملکات اکتسابی که بشر آن را بعنوان اصول اخلاقی می پذیرد.( مطهری مرتضی، مجموعه آثار، ج 8 و ج 16 ،1377 )

در فرهنگ دهخدا اخلاق عبارت است از دانش بدخویی ونیک خویی ها.

به طور کلی انسان ها در بعد فردی و شخصیتی دارای ویژگی های خاص اخلاقی هستند که پندار، گفتار و رفتار آنها را شکل می دهد. ممکن است همین افراد وقتی در یک جایگاه و پست سازمانی قرار می گیرند عواملی موجب شود که پندار، گفتار و رفتار متفاوتی از بعد فردی سر بزند که این ویژگی های انسانی بر روی میزان کارایی و اثر بخشی سازمان تاثیر بگذارد. از طرفی اخلاقی بودن یا نبودن رفتارها و عملکرد می تواند موجب بروز پیامدهای مثبت یا منفی در سطح سازمان گردد.(روح الله تولایی ؛2008)

هدف از این تحقیق بررسی عوامل تاثیرگذار بر رفتار اخلاقی کارکنان و به طور خاص کارکنان جایگاه سوخت اختصاصی بوعلی همدان می باشد. این مقاله از نوع تحقیقات توسعه بوده و روش انجام آن پیمایشی و روش گردآوری اطلاعات به روش میدانی می باشد. به عبارتی…

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی عوامل موثر بر چگونگی نگرش جوانان نسبت به پایبندی به مراسم دینی – 265

 • صاحب فایل: حمید مشهدی زاده
 • دسته بندی: معارف
 • شناسه در سایت فروشنده: 11101
 • قیمت برای خریدار به تومان: 6000

بررسی عوامل موثر بر چگونگی نگرش جوانان نسبت به پایبندی به مراسم دینی

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعدادصفحات:60

فهرست

… فصل اول:کلیات… 1

… 1-1مقدمه… 2

… 2-1بیان مساله… 6

… 3-1اهمیت موضوع… 36

… 4-1اهداف تحقیق… 38

… فصل دوم:پیشینه های پژوهش… 45

… 1-2پیشینه های تحقیق… 46

… 2-2پیشینه داخلی… 47

… 3-2پیشینه خارجی… 50

… فصل سوم: مبانی نظری تحقیق… 51

… 1-3 مروری بر نظریات… 52

… 1-1-3 پارسونز… 52

… 2-1-3 مودووی… 53 3-1-3 ساموئل هانتینگتون… 54

… 4-1-3 کارل مارکس… 57

… 5-1-3 اریکسون… 57 6-1-3 جیمز مارسیا… 58… 7-1-3 رویکردهای سازه گرا… 60… 8-1-3 کولی و توماس… 61… 9-1-3 روزنبرگ… 61… 10-1-3 تاجفل 61… 11-1-3 سورکین… 62 12-1-3 سیکوس… 62… 13-1-3 گی روشه… 64… 14-1-3 نظریه ژان کروجر… 64… 15-1-3 آنتونی گیدنز… 64… 16-1-3 جرج هربرت مید… 65… 17-1-3 مانوئل کاستلز… 66… 18-1-3 نظریه پیتر برگ… 67… 2-3 جمع بندی 71… 3-3 چارچوب نظری… 72 4-3 مدل تحقیق… 74… 5-3 فرضیات تحقیق… 75… فصل چهارم: روش شناسی تحقیق… 76… 1-4 روش تحقیق… 77… 2-4 جامعه آماری و شیوه نمونه گیری… 78… 3-4 تعریف مفاهیم… 78… 4-4 تکنیک جمع آوری… 80… پرسشنامه 81 منابع… 86

بررسی عوامل موثر در گرایش جوانان به فرهنگ بیگانه

استاد راهنما:

تهیه کننده:

شماره دانشجویی:

روش تحقیق عملی

رشته علوم اجتماعی

گرایش پژوهشگری

عبارات کلیدی

 • نگرش جوانان

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد کارهایی که باید قبل از اقدام به بارداری انجام دهید – 273

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: علوم پزشکی
 • شناسه در سایت فروشنده: 9911
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1000

تحقیق در مورد کارهایی که باید قبل از اقدام به بارداری انجام دهید

قالب بندی: word

تعداد صفحات: 10 صفحه

شرح مختصر: اگر شما و همسرتان قصد بچه دارشدن دارید، کافی است برای چند ثانیه فکر کرده و حداقل یک یا دو ماه دست نگه دارید. برای اینکه شانس بهتری در داشتن یک بارداری سالم و کودکی سالم تر داشته باشید، باید قبل از هر اقدامی چند چیز مهم را مد نظر قرار دهید. مواردی که در این مقاله آمده می تواند در این زمینه به شما کمک کند.

عبارات کلیدی

 • اسید فولیک
 • برنامه ورزشی
 • تماسهای شغلی
 • جلوگیری از بارداری
 • راه ‌های پیشگیری از سرایت HIV

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

پاورپوینت نظام آموزش عالی انگلیس – 281

 • صاحب فایل: عمران مرادنیا
 • دسته بندی: پاورپوینت
 • شناسه در سایت فروشنده: 16367
 • قیمت برای خریدار به تومان: 3000

پاورپوینت نظام آموزش عالی انگلیس

پاورپوینت نظام آموزش عالی انگلیس

واحد درسی مطالعات تطبیقی

104اسلاید

قابل ویرایش

کارشناسی+کارشناسی ارشد

تحقیقات آموزشی+علوم تربیتی+مدیریت آموزشی+برنامه ریزی درسی+…

عبارات کلیدی

 • پاورپوینت
 • تحقیقات آموزشی
 • مطالعات تطبیقی
 • نظام آموزش عالی انگلیس
 • کارشناسی ارشد

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تاثیرات استراتژی مدیریت علمی روی اجرای سازمانی: یک مکمل برای بر پایه تئوری – 298

 • دسته: مدیریت
 • حجم فایل: 46 کیلوبایت
 • تعداد صفحات: 24
 • فرمت فایل: doc
 • قیمت فایل: 17,000 تومان

دانلود مقاله رشته مدیریت

تاثیرات استراتژی مدیریت علمی روی اجرای سازمانی: یک مکمل برای بر پایه تئوری

چکیده

وسعت تحقیقات روی روابط بین استراتژی مدیریت علمی (KM) و اجرای سازمانی نتایج غیر قطعی را به دنبال دارد. در این متن به تحقیق دوباره در مورد مشکلات تئوری مکمل از دیدگاه اقتصادی میپردازیم: مفهوم تجربی کار ما بر پایه اطلاعات استراتژی KM و اجرای سازمانی از نمونه 131 تایی ساختار kroan است. نتایج تحقیقات ما نشان می دهند که سه نوع رابطه در بین استراتژی KM وجود دارد به غیر مکمل- نوع غیر مکمل معنایی و اقتصادی- مکمل معنایی. استراتژی KM اجرایی مشتق شده نشان دهنده نوع غیر تکمیل آن است که بیانگر ضرب سطح بالایی از اجرای سازمانی است. تجزیه ما از استراتژی شرق، ترکیب استراتژی KM مشرق اجرایی بیرونی و درونی است که بیانگر، روابط تکمیل است که شامل تاثیرات کاربردی استراتژی KM روی اجرا است.

کلمات کلیدی:

تئوریهای مکمل

استراتژیهای KM

اجرای سازمانی

استراتژی مدیریت علمی

مقدمه

دانش یک منبع اصولی برای یک سری جذب امتیازات تکمیلی قابل جایگزین است. همانگونه که دانش تهیه شده است، پتانسیلی بوده است. برای گسترش و انتشار شرکت است و دارای پتانسیلی برای روابط ارزش شرکت با قوی کردن مرکزیت و قدرت آن جهت پاسخگویی به شرایط غیر معمول و جدید است. شواهدی رو به رشد وجود دارند که شرکتها مدیریت علمی خود را سلامت می بخشند. KM و آن را در سیستمهای KM در جهت تهیه منابع بهتر و اجرایی وارد می کنند.

اهمیت رو به رشد علم بعنوان منبع بحرانی مدیریت را جهت افزایش توجه به استراتژی KM تشویق کرده است. استراتژی KM مناسب از این جهت که در منظم کردن فرایند سازمانی فرهنگ و جمع آوری اطلاعات (IT) بکار می رود، مهم است. ساختار رو به رشد تحقیقات KM به آزمایش دقت را نیاورده برای استراتژی KM پرداخته است و در جهت طبقه بندی آنها، تلاش کرده است. ترکیب از این تحقیقات این پیشنهاد را به ما می دهند. که استراتژی KM می تواند بر پایه دو کلید دوگانه تشخیص داده شود: 1) توجه و تاثیر KM و 2) منابع

فهرست مطالب

روابط بین استراتژیهای KM و اجرای سازمانی بوسیله تئوریهای مکمل

چکیده 1

مقدمه 2

2- دوره ادبیات 5

1- 2- مکمل ها 5

2- 2- استراتژی KM و مکمل های آن 6

3- روش شناسی تحقیق 7

1- 3- مرحله اول: طبقه بندی استراتژی KM 8

1- 2- 3- تجزیه و همکاری 9

2- 2- 3- تجزیه تکمیلی 10

3- 2- 3- داده های درونی 12

4- تجزیه و نتایج 13

1- 4- اطلاعات و ارزیابی 13

2- 1- 4- خصوصیات نمونه 14

3- 1- 4- اعتبار و ارزش آزموده 14

2- 4- نتایج مرحله اول: دسته های سازمانی روی پایه استراتژی KM 15

3- 4- نتایج مرحله دوم 16

2- 3- 4- تجزیه مکمل ها 17

4- 4- خلاصه نتایج 18

1- 5- محدودیتها 19

2- 5- کاربردها 20

6- نتیجه 22

برچسب ها:

 • تئوریهای مکمل
 • استراتژیهای KM
 • اجرای سازمانی
 • استراتژی مدیریت علمی
 • دانلود مقالات رشته مدیریت
 • تاثیرات استراتژی مدیریت علمی روی اجرای سازمانی
 • روابط بین استراتژیهای KM و اجرای سازمانی بوسیله تئوریهای مکمل
 • دانلود مقالات مدیریتی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

انرژی هسته ای از ابتدا تا انتها – 299

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: برق و الکترونیک و مخابرات
 • شناسه در سایت فروشنده: 1266
 • قیمت برای خریدار به تومان: 5200

انرژی هسته ای از ابتدا تا انتها

قالب بندی: Word
تعداد صفحات: 52 صفحه

شرح مختصر: انرژی یکی از مهمترین نیاز های جامعه امروزی است ، از آنجایی که استحصال انرژی از منابع سوخت فسیلی برای بشر و محیط زیست او ، به دلیل ایجاد گازهای گلخانه ای ، زیان های جبران ناپذیری را به همراه دارد ، این روزها جامعه بشری به دنبال جایگزین های نوینی از انرژی است. از مناسب ترین آنها می توان به انرژی هسته ای نهفته در هسته اتم ها اشاره کرد ،که این انرژی بیش از 5 دهه است که مورد بهره برداری قرار دارد. استفاده از نیروی هسته ای از 50 سال پیش آغاز شد و اینک این نیرو همان اندازه از برق جهان را تأمین می کند که 40 سال پیش بوسیله تمام منابع انرژی تأمین می شد. حدود دو سوم از جمعیت جهان در کشورهایی زندگی می کنند که نیروگاههای هسته ای آنها در زمینه تولید برق و زیر ساختهای صنعتی نقش مکمل را ایفا می کنند. نیمی از مردم جهان در کشورهایی زندگی می کنند که نیروگاههای هسته ای در آنها در حال برنامه ریزی و یا در دست ساخت هستند. به این ترتیب ، توسعه سریع نیروی هسته ای جهان مستلزم بروز هیچ تغییر بنیادینی نیست و تنها نیازمند تسریع راهبردهای موجود است. امروزه حدود 440 نیروگاه هسته ای در 31 کشور جهان برق تولید می کنند. بیش از 15 کشور از مجموع این تعداد در زمینه تأمین برق خود تا 25 درصد یا بیشتر ، متکی به نیروی هسته ای هستند. در اروپا و ژاپن سهم نیروی هسته ای در تأمین برق بیش از 30 درصد است، در آمریکا نیروی هسته ای 20 درصد از برق را تأمین می کند. در سرتاسر جهان ، دانشمندان بیش از 50 کشور از حدود 300 راکتور تحقیقاتی استفاده می کنند تا درباره فناوریهای هسته ای تحقیق کرده و برای تشخیص بیماری و درمان سرطان ، رادیوایزوتوپ تولید کنند.همچنین در اقیانوسهای جهان راکتورهای هسته ای نیروی محرکه بیش از 400 کشتی را بدون اینکه به خدمه آن و یا محیط زیست آسیبی برسانند، تأمین می کنند.

عبارات کلیدی

 • آسیاب کردن اورانیوم
 • اکتشاف و استخراج و تغلیظ اورانیم
 • امتیاز و برتری انرژی هسته‌ای
 • امنیت نیروگاه هسته‌ای
 • انرژی شکافت هسته‌ای

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

نمونه سوال پاسخنامه درس مقدمات روش تحقیق (رشته تربیت بدنی) نیمسال دوم 93-92 – دانشگاه پیام نور – 300

 • صاحب فایل: محسن صادقی
 • دسته بندی: نمونه سوالات
 • شناسه در سایت فروشنده: 7858
 • قیمت برای خریدار به تومان: 2000

نمونه سوال پاسخنامه درس مقدمات روش تحقیق (رشته تربیت بدنی) نیمسال دوم 93-92 - دانشگاه پیام نور

نمونه سوال + پاسخنامه درس مقدمات روش تحقیق (رشته تربیت بدنی) نیمسال دوم 93-92 – دانشگاه پیام نور

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

مقاله در مورد چاپ – 307

مقاله در مورد چاپ

دسته: هنر و گرافیک

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 4004 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 29 مقاله در مورد چاپ

مقدمه

ثبت و ضبط اندیشه ها و تصورات و تخیلات بشری بر روی اشیاء مختلف در ابتدای امر کاری ابتدایی و صرفاً به منظور ارتباطف تزئین و حفظ اطلاعات در تمدن های قدیم بوده است. روش های چاپ به موازات توسعه ساختارهای اجتماعی متحول و دگرگون شده است. چاپ نه تنها وسیله ای ضروری در زندگی مشترک بشر بوده، بلکه از طریق تکامل امکانات ارتباطی و اجتماعی به تکاملی شگرف در امکانات چاپی رسیده است. هم چنین شیوههای چاپی به عنوان ا بزار اربتاطی از طریق تصویر، نقش و حروف و سایر عناصر به عنوان اصلی مهم و انکار ناپذیر در زندگی بشری جلوه گر است که از طریق شکل گیری محصولات گرافیکی، کتابها، اعلان ها، تصاویر و نوشته ها و بطورکلی آثار چاپی می توان به توسعه و تمدن جوامع و رشد مزیت و تغیر و تکامل آنها پی برد.

اما زادگاه اصلی چاپ را می توان در شرق دور مورد کاوش قرار داد. چینی ها اولین مدرمی بودند که چاپ دستی را باداع کردند آنان با حک کردن تصویر روی چوب از این فن در انتقال و تکثیر نقوش استفاده کردن. آنان در پایان قرن دو میلادی سه عنصر لازم و اصلی برای چاپ رادر اختیار داشتند. این سه عنصر عبارت بودند از:

1- کاغذ، که آن را در سلا 105 میلادی اختراع و در قرن چهارم میلادی ساخت آن را با الیاف پنبه آغاز کردند.

2- مرکب، که مرغوب ترین نوع آن را بعدها در قرن سوم میلادی بدست آودرند.

3- لوح یا سطحی که وسیله چاپ بود، که در ابتدا نقوشی را که می خواستند تکثیر کنند بر سنگهای مرمر یا قطعات موم حک می کردند، بعدها قطعات سنگ مرمر یا موم یا چوب یا فلز را به صورت مهر می ساختند.

ا نگیزه اصلی چاپ دستی در شرق دور، تکثیر شمایل قدیسان و متنون مقدس را از طریق حکاکی روی لوحه های چوبین و چاپ آن ها بر روی ابریشم و کاغذ بوده است. مصریان نیز از گ یاه پاپیروس که در آن زمان در سواحل رود نیل به فراوانی روئیده می شود برای چاپ الواح حکاکی شده به عنوان صفحه حامل یا کاغذ استفاده می کرده اند، با آثار باقی مانده در چین مثل مهرها و چاپهای دستی پول نشان دهنده این واقعیت است که چین مهد چاپ در جهان پیش از اختراع حروف فلزی نوشتاری گوتنبرگ در آلمان بوده است.

کلمات کلیدی:

چاپ

تایپوگرافی

صنعت چاپ در ایران

تایپوگرافی چیست؟

برای درک بهتر و آسان تر تایپوگرافی بایدگفت بین آن و خوش نویسی رابطه مستقیم وجود دارد چرا که خوشنویسی و خطاطی نوعی تایپوگرافی است و می توان گفت معنی تحت الفظی خوشنویسی خوش نوشتن حروف و کلمات با رعایت به معنای جا افتادن و مناسب بودن نوشتهاست که در ا رتباط با موضوع زیبایی در مفهوم کاربردی تعریف میشود نه در شکل ظاهری آن، بنابراین از زمانی که ژوهانس گوتنبرگ در سال های 1468-1398 میلادی فن چاپ را اختراع کرد، تلاش های زیادی برای گسترش شیوه هایی که کارایی بیشتری در تکثیر متون داشته باشند انجام گرفت تا اینکه حروف برجسته فلزی ساخته شده که پس از سپرده شدن به دستگاه چاپ و اتمام کار مجدداً از آن ها برای مطلبی جدید استفاده می کردند.

به این امر تایپوگرافی می گویند، یعنی فن بیان نوشتار در ارتباط با صنعت چاپ: اما امروز دیگر چنین نیست و حوزه تایپوگرافی به راستی گسترش یافته و حتی از مرز فن غول آسای چاپ، کامپیوتر و شبکه های اطلاع رسانی پا فراتر گذاشته است. و هر گونه رفتاری و طراحی که به حروف انجام می شود تا حروف و کلمات به وجه تصویری نزدیک تر شوند با هر قصدی تایپوگرافی است. برای مثال به سال 1456 میلادی گوتنبرگ برای تکثیر کتاب انجیل نمونه ای از حروف البا را برای خود انتخاب کرد که با خصوصیات نوشتاری و نسخه های دست نویس آن زمان گوتیک مطابقت داشت.

گستره (lay out) قرار می گیرد و پیام های نوشتاری و تصویری را تحت تاثیر متقابل و مکمل یکدیگر قرار می دهد. در حقیقت تایپوگرافی برای تقویت مفاهیم است، نه تکذیب و نادیده گرفتن معنی و ابهام آن و یا از هم گسیختن آنچه مقصود اصلی است. و هنرمند بایستی به کمک تایپوگرافی نوشته و موضوع را در ذهن مخاطب ثبت کند یعنی با عینی و محسوس کردن نوشتار موضوع آن را نیز آسان و سهل الوصول کند پس تمام تلاش صنعتگران به سوی تکثیر سریع پیش می رفت.

فهرست

مقدمه 1

کارگاه چاپ دستی 1

تایپوگرافی 2

پیشرفتهای صنعت چاپ 4

تاریخچه چاپ در ایران 15

منابع 26

قیمت فایل فقط 13,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • مقاله در مورد چاپ
 • صنعت چاپ در ایران
 • پیشرفتهای صنعت چاپ
 • تاریخچه چاپ در ایران
 • تایپوگرافی چیست؟
 • دانلود مقاله در مورد چاپ
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش
 • فروش فایل
 • fileina
 • فروشگاه ساز فایل
 • فروشگاه فایل
 • خرید مقاله و تحقیق رشته گرافیک

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری جهت تخمین هارمونیکی در شبکه های قدرت برمبنای الگوریتم ژنتیک – 315

نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری جهت تخمین هارمونیکی در شبکه های قدرت برمبنای الگوریتم ژنتیک

دسته: مهندسی برق

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 51 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 7 نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری جهت تخمین هارمونیکی در شبکه های قدرت برمبنای الگوریتم ژنتیک

چکیده:

در این مقاله روشی برای نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری جهت تخمین استاتیکی حالت هارمونیکی در شبکه های قدرت برمبنای الگوریتم ژنتیک پیشنهاد شده و نتایج استفاده از این روش با روش حذف ترتیبی در شبکه قدرت استاندارد چهارده باس IEEE مقایسه شده است.

کلمات کلیدی:

الگوریتم ژنتیک

شبکه های قدرت

تخمین استاتیکی

تخمین هارمونیکی

مقدمه:

امروزه بدلیل رشد روزافزون استفاده از بارهای غیرخطی با توانهای بالا در شبکه های قدرت، میزان آلودگیهای هارمونیکی تزریق شده به شبکه به شدت افزایش یافته است. جریانهای هارمونیکی مذکور در سرتاسر شبکه قدرت منتشر می‌شوند و شکل موج ولتاژ باسهای سیستم را تخریب نموده و آنها را از حالت سینوسی خالص خارج میکنند. وجود این جریانها و ولتاژ های تخریب شده باعث بروز مشکلات مختلف در عملکرد سیستم می‌گردد [1]. بنابراین محدود ساختن سطح هارمونیک های موجود در شبکه قدرت به یک مسأله مورد توجه در مهندسی سیستمهای قدرت تبدیل شده است. اما اندازه گیری مستقیم آلودگیهای هارمونیکی در سرتاسر شبکه قدرت مقدور نیست. از این رو استفاده از روشهای تخمین حالت هارمونیکی که با انجام تعداد محدودی اندازه گیری در شبکه، امکان محاسبه میزان آلودگی هارمونیکی در سرتاسر شبکه و یا نقاط خاص موردنظر را فراهم میکند، از اهمیت بالایی برخوردار است.

فهرست مطالب

نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری جهت تخمین هارمونیکی در شبکه های قدرت برمبنای الگوریتم ژنتیک 1

چکیده: 2

مقدمه: 2

تعیین معادله نرمال برای تخمین حالت هارمونیکی 2

جایابی بهینه محل نصب تجهیزات اندازه گیری 4

نتایج شبیه سازی 5

مراجع 6

قیمت فایل فقط 5,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری جهت تخمین هارمونیکی در شبکه های قدرت برمبنای الگوریتم ژنتیک
 • الگوریتم ژنتیک
 • شبکه های قدرت
 • تخمین استاتیکی
 • تخمین هارمونیکی
 • نصب بهینه تجهیزات اندازه گیری
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • fileina
 • فروشگاه ساز فایل
 • فروشگاه فایل
 • خرید مقاله و تحقیق مهندسی برق

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد اثرات ورزش بر بیماری های قلبی‎ – 330

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: ورزشی
 • شناسه در سایت فروشنده: 9952
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1300

تحقیق در مورد اثرات ورزش بر بیماری های قلبی‎

قالب بندی: Word

تعداد صفحات: 13 صفحه

شرح مختصر: اگر بپذیریم که عقل سالم در بدن سالم است و یک فرد با عقل سالم می تواند فرد مفیدی به حال خود و اجتماع باشد، در آن صورت درمی یابیم که چرا جوامع پیشرفته سرمایه گذاری زیادی بر روی این امرخطیر یعنی ورزش می کنند. در متون تاریخی همواره از از ورزشکاران و پهلوانان بعنوان افرادی جسور و جوانمرد یاد می شود. امروزه اثرات مفید ورزش بر ساختار فرهنگی و اجتماعی یک جامعه بر هیچکس پوشیده نیست. اگر در جامعه ای فرهنگ ورزشی جایگاه مناسب خود را پیدا کند، افرادآن جامعه از سستی و کرختی رهایی می یابند و علاوه بر بالا رفتن نیروی کار، از صرف هزینه های گزاف درمان بیماریها کاسته می شود. چون در هنگام ورزش موادی بنام آندورفین در بدن زیاد می شود و دستگاه گردش خون اکسیژن را به تمام بافتهای بدن به مقدار کافی می رساند، یک ورزشکار همواره شاداب بوده و از نشاط کافی برخوردار است. بنابراین نیازی به مواد مخدر برای دستیابی به نشاط ندارد. از طرفی نشاط ورزشی یک نشاط پایداراست و روز بروز سلامتی و نیروی فرد را افزایش می دهد. اما سرخوشی از مواد مخدر یک سرخوشی کاذب وناپایدار بوده و به مرور نیروی فرد را تحلیل برده و او را به کام مرگ می فرستد. در سایه ورزش افراد اجتماع ، افرادی منطقی، منضبط ، با اخلاق و با گذشت خواهند شد. در هنگام ورزش همراه با سمومی که از طریق عرق کردن از بدن دفع می شوند ، پلیدیها و زشتی ها جای خود را به نشاط ، طراوت و انسانیت خواهند داد و یک روح آزاد پرورش خواهد یافت.

عبارات کلیدی

 • اثر ورزش بر بیماری های قلبی
 • اثرات ورزش در کاهش بیماری های قلبی و عروقی
 • تاثیر فعالیت های فیزیکی بر بیماریهای قلبی
 • تاثیر ورزش بر سیستم قلب و عروق
 • تقویت کننده های قلب

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بازاریابی و بازارسازی زیره و زرشک – 335

 • صاحب فایل: حمید مشهدی زاده
 • دسته بندی: حسابداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 11148
 • قیمت برای خریدار به تومان: 8500

بازاریابی و بازارسازی زیره و زرشک

فرمت فایل: WORD (قابل ویرایش)

تعدادصفحات:85

فهرست مطالب

فصل اول

1-1 مقدمه. 2

2-1 ضرورت و اهمیت مسئله 5

3-1 اهداف تحقیق… 8

4- 1 فرضیات تحقیق… 8

5-1 کاربردهای انجام تحقیق… 9

6-1 پیشینه تحقیق… 9

تحقیقات انجام شده در زمینه بازاریابی و بازار رسانی محصولات کشاورزی 9

فصل اول

بخش اول.. 17

1-2 مقدمه 17

2-2 تاریخچه 18

3-2 خصوصیات گیاهشناسی زیره سبز. 18

1-3-2 ویژگیهای عمومی 18

2-3-2 ارقام زیره سبز. 20

3-3-2 زیستگاه و پراکنش 20

1-4-2 مصارف خوراکی و ارزش غذایی.. 25

2-4-2 اهمیت دارویی 26

5-2 سایر کاربردهای زیره سبز. 26

6-2 ویژگیها وروشهای کشت زیره سبز. 27

1-6-2 کاشت 29

3-6-2 داشت 30

3-6-2 برداشت 31

7-2 آفات و امراض 32

8-2 خصوصیات زرشگ 33

9-2 تاریخچه زرشک 34

10-2 خصوصیات گیاهشناسی و پراکنش جنس زرشک 35

1-10-2 ویژگیهای عمومی 35

2-10-2 گونه های زرشگ 35

3-10-2 زیستگاه و پراکنش 38

11-2 مصارف خوراکی ، ارزش غذایی و اهیمت دارویی زرشک 39

1-11-2 مصارف خوراکی و ارزش غذایی: 40

2-11-2 اهمیت دارویی 40

12-2 سایر کابردهای زرشک: 41

13-2 ویژگیها و روشهای پرورش زرشک بیدانه 42

1-13-2 کاشت و تکثیر. 44

2-13-2 داشت 45

3-13-2 برداشت 46

14-2 آفات و امراض زرشک 48

بخش دوم. 51

1-2 تعریف بازار. 51

2-2 طبقه بندی بازارهای مختلف… 51

1-2-2 طبقه بندی بازار بر اساس موضوع مبادلات: 51

2-2-2 بازارها بر اساس وضعیت مکانی: 52

3-2 تعریف بازاریابی.. 52

4-2 ابعاد مختلف بازاریابی.. 55

1-4-2 بازاری گرائی.. 56

2-4-2 بازار شناسی.. 56

3-4-2 بازاریابی.. 56

4-4-2 بازار رسانی.. 57

5-4-2 بازار گردی.. 57

6-4-2 بازار سنجی.. 57

7-4-2 بازار داری.. 58

8-4-2 بازار گرمی.. 58

9-4-2 بازار گردانی.. 58

5-2 عناصر قابل کنترل و موثر بر بازاریابی.. 59

6-2 تاریخچه بازاریابی.. 59

7-2 مفاهیم اساسی بازاریابی.. 62

8-2 عوامل موثر در بازاریابی.. 63

1-8-2 فروشندگان اولیه. 63

2-8-2 واسطه های بازاریابی.. 64

1-2-8-2 دلالان.. 64

2-2-8-2 واحدهای توزیع فیزیکی.. 64

3-2-8-2 آژانسهای خدمات بازاریابی.. 65

4-2-8-2 واسطه های مالی.. 65

3-8-2 مشتریان.. 65

4-8-2 رقبا 66

5-8-2 جوامع.. 67

9-2 مفهوم جدید بازاریابی.. 67

10-2 تئوریهای رفتار خریدار. 68

1-10-2 تئوری اقتصاد خرد (Microevonmic theory). 68

2-10-2 تئوری روان شناسی (psychogical). 69

1-2-10-2 مراحل تصمیم گیری خریدار. 69

1-1-2-10-2 شناخت اشکال.. 69

2-1-2-10-2 جستجو برای اطلاعات… 70

3-1-2-10-2 ارزیابی کردن خط مشی های مختلف (عمل تصمیم گیری) 71

11-2 مفهوم بازاریابی محصولات کشاورزی.. 72

12-2 اهمیت بازاریابی محصولات کشاورزی.. 73

13-2 عملیات بازاریای.. 75

1-13-2 فعالیت های مبادله ای.. 75

2-13-2 فعالیت های فیزیکی.. 76

14-2 سازمان بازاریابی.. 78

15-2 فعالیتها و وظایف بازاریابی محصولات کشاورزی.. 80

1-15-2 جمع آوری اطلاعات… 80

2-15-2 حمل و نقل.. 81

3-15-2 درجه بندی و استاندارد نمودن محصولات… 82

4-15-2 بسته بندی و تبدیل محصولات… 83

5-15-2 انبارداری.. 85

6-15-2 تبلیغات… 85

7-15-2 اعتبار. 85

8-15-2 قیمت گذاری.. 86

16-2 شبکه های بازاریابی.. 87

1-16-2 خرده فروشان.. 87

2-16-2 عمده فروشان.. 87

3-16-2 سلف خران.. 88

4-16-2 میدان داران.. 88

5-16-2 سایر موارد. 88

17-2 اهداف بازاریابی محصولات کشاورزی.. 89

1-17-2 آنچه به عهده دولت می باشد.. 89

2-17-2 آنچه بر عهده تولید کننده می باشد.. 90

18-2 نقش شرکتهای تعاونی در بازاریابی.. 91

19-2 مسیر بازاریابی.. 91

20-2 هزینه های بازاریابی.. 92

21-2 حاشیه بازاریابی.. 93

24-3- کارایی بازاریابی.. 94

23-2 مدل های حاشیه بازاریابی.. 96

1-23-2 الگوی مارک- آپ (Mark up Model). 96

2-23-2 الگوی حاشیه نسبی (Relative Model). 97

3-23-2 الگوی هزینه بازاریابی (Marketing Cost. Model). 97

4-23-2 الگوی انتظارات عقلایی (Ration Expectation Model). 98

24-2 شفافیت بازار. 99

25-2 برخی مشکلات اساسی موجود در بازاریابی محصولات کشاورزی.. 99

فصل سوم

1-3 مقدمه. 103

2-3 روش تحقیق… 103

3-3 روش جمع آوری اطلاعات… 103

4-3 منابع اطلاعات ثانویه. 104

5-3 منابع اطلاعات اولیه. 105

6-3 جامعه آماری.. 105

7-3 نمونه آماری.. 105

فصل چهارم

1-4- مقدمه. 108

2-4- اهمیت اقتصادی زیره. 108

1-2-4- کشورهای وارد کننده و صادر کننده زیره. 110

2-2-4- روند تولید و صادرات زیره. 110

3-4 مشخصات جامعه مورد بررسی و مشخصات تحقیق… 114

4-4 ویژگی های نمونه مورد بررسی تولید کنندگان زیره. 115

1-4-4 ویژگی های سنی.. 115

2-4-4 سطح تحصیلات… 116

3-4-4 وضعیت مالکیت اراضی.. 117

5-4 ویژگی های نمونه مورد بررسی عمده فروشان زیره. 118

1-5-4 ویژگی های سنی.. 118

2-5-4 سطح تحصیلات… 119

1-6-4 ویژگیهای سنی.. 120

2-6-4 سطح تحصیلات… 120

7-4 انواع بازارهای زیره. 121

1-7-4 بازار سر مزرعه. 122

2-7-4 بازار عمده فروشی.. 124

3-7-4 بازار خرده فروشی.. 126

8-4 سازمان بازاریابی زیره. 127

1-8-4 عمده فروشان.. 128

2-8-4 خریدران محلی.. 129

3-8-4 نمایندگان عمده فروش… 129

4-8-4 میدان داران.. 130

5-8-4 دلالان.. 130

6-8-4 خرده فروشان.. 131

9-4 عملیات بازاریابی زیره. 131

1-9-4 حمل و نقل.. 131

2-9-4 درجه بندی.. 132

3-9-4 استاندارد. 133

1-3-9-4 مواد خارجی موجود در زیره. 133

2-3-9-4 ویژگی های زیره استاندارد شده باید به شرح زیر باشد: 134

4-9-4 بسته بندی.. 134

5-9-4 اطلاعات زیر باید بر روی هر بسته یا بر چسب شود: 135

5-9-4 انبارداری.. 135

10-4 اعتبار. 135

11-4 مسیر بازاریابی زیره. 137

1-11-4 مسیرهای اصلی بازاریابی زیره. 138

12-4 قیمت گذاری.. 138

13-4 حاشیه بازاریابی.. 139

14-4 هزینه بازاریابی.. 141

15- 4 سود بازاریابی.. 144

16-4 ضریب هزینه بازاریابی.. 145

17-4 ضایعات… 146

18-4 عدم کارایی بازاریابی.. 147

19-4 شفافیت بازار. 148

20-4 ویژگی های نمونه مورد بررسی تولید کنندگان زرشک… 149

1-20-4 ویژگی های سنی.. 149

2-20-4 سطح تحصیلات… 150

3-20-4 وضعیت مالکیت اراضی.. 151

21-4 ویژگیهای نمونه مورد بررسی عمده فروشان زرشک… 152

1-21-4 ویژگیهای سنی.. 152

2-21-4 سطح تحصیلات… 153

22-4 ویژگی های نمونه مورد برری خرده فروشان زرشک… 153

1-22-4 ویژگی های سنی.. 153

2-22-4 سطح تحصیلات… 154

23-4 انواع بازارهای زرشک… 155

1-23-4 بازار سر مزرعه. 156

2-23-4 بازار خرده فروشی.. 158

24-4 سازمان بازاریابی.. 160

1-24-4 عمده فروشان.. 160

2-24-4 خریداران محلی.. 161

3-24-4 نمایندگان عمده فروش… 162

4-24-4 میدان داران.. 162

5-24-4 دلالان.. 163

6-24-4 خرده فروشان.. 163

25-4 عملیات بازاریابی زرشک… 164

1-25-4 حمل و نقل.. 164

2-25-4 درجه بندی.. 164

3-25-4 استاندارد. 166

4-25-4 بسته بندی.. 168

5-25-4 انبارداری.. 168

26-4 اعتبار. 169

27-4 مسیر بازاریابی زرشک… 170

28-4 قیمت گذاری.. 171

29-4 حاشیه بازاریابی.. 172

30-4 هزینه های بازاریابی.. 173

31-4 سود بازاریابی.. 177

32-4 ضریب هزینه بازاریابی.. 179

33-4 ضایعات… 179

34-4 عدم کارایی بازاریابی.. 182

35-4 شفافیت بازار. 183

36-4 مشکلات بازاریابی و صادرات زیره و زرشک… 184

فصل پنجم

1-5- مقدمه. 188

2-5 نتایج و بحث… 188

3-5 پیشنهادات جهت بهبود بازاریابی زیره و زرشک… 198

منابع.. 205

عبارات کلیدی

 • بازاریابی و بازارسازی زیره و زرشک

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

نگهداری اتومبیل – 343

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: مکانیک
 • شناسه در سایت فروشنده: 6642
 • قیمت برای خریدار به تومان: 800

نگهداری اتومبیل

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 8

————————-

نگهداری اتومبیل

استفاده بهینه از هر وسیله ای مستلزم سرویس و نگهداری به موقع آن دستگاه است که به عبارتی می توان این روش را بازبینی پیشگیرانه نامید، زیرا عمل به دستورات وضع شده از سوی تولیدکننده و همچنین رعایت استانداردهای موجود نه تنها موجب افزایش عمر و ایجاد قابلیت بکارگیری در هر زمان با بالاترین درجه ایمنی واطمینان می گردد بلکه از اتلاف بی مورد وقت و پول نیز جلوگیری می کند.

عبارات کلیدی

 • نگهداری اتومبیل
 • دانلود نگهداری اتومبیل
 • مقاله نگهداری اتومبیلف تحقیق درباره نگهداری اتومبیل
 • اتومبیل

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

موانع گسترش بانکداری الکترونیک در اصفهان – 347

 • دسته: دکترا
 • حجم فایل: 60 کیلوبایت
 • تعداد صفحات: 28
 • فرمت فایل: doc
 • قیمت فایل: 15,000 تومان

دانلود مقاله کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی

موانع گسترش بانکداری الکترونیک در اصفهان

چکیده

بانکها به عنوان موسسات مالی به طور طبیعی به هر تغییر در اقتصاد و محیط تکنولوژیکی واکنش سریع نشان می دهند .بانکداری الکترونیکی به بانکها این امکان را می دهد که سرعت،کیفیت،دقت خدمات خود را افزایش دهند و موجب ایجاد موقیعت رقابتی قوی برای ارائه خدمات بانکی می شود. توسعه مستمر بانکداری الکترونیکی باعث بهبود کارایی بانکداری می شود و باعث کاهش هزینه های مربوط به معاملات در سطح ملی و بین المللی می شود که در مجموع باعث بهبود وضعیت اقتصادی می شود. از مزایای بلند مدت آن ،ایجاد رضایتمندی و تعهد مشتریان را می توان نام برد. ]1[

پژوهش حاضر به دنبال آن است تا پس از مرور مفاهیم بانکداری الکترونیک مهمترین موانع گسترش بانکداری الکترونیک را مورد بررسی قرار دهد ، بدین ترتیب که ابتدا برای تعیین عوامل موثر به کمک مطالعات قبلی مدلی را طراحی نموده و سپس با استفاده از تحقیقات میدانی از طریق پرسشنامه اقدام به بررسی تاثیر و اولویت بندی این عوامل پرداخته است. جامعه آماری تحقیق مشتریان بانکی شهر اصفهان می باشد و روش نمونه گیری تصادفی بوده است. نتایج تجزیه و تحلیل، تحت عنوان مدل تحقیق در پایان ارائه شده است.

کلید واژه ها:

تجارت الکترونیک

بانکداری الکترونیک

کسب و کار الکترونیک

مقدمه

بی تردید نقش کانونی نظامهای بانکی در کارکرد نظام های اقتصادی انکارناپذیر است. در کشورهای صنعتی نقش بانکها طی دهه های اخیر با سرعت چشمگیری متحول شده و ابزارهای جدید همراه با فناوری نوین دراختیار خدمات بانکی درآمده است. ارائه خدمات مختلف در بازار الکترونیکی و سهولت دستیابی اطلاعات مورد نیاز، زمینه ساز اصلی بانکداری الکترونیک بوده است. پیاده سازی بانکداری الکترونیک نیاز به زیرساخت های گوناگونی داردکه شناخت این زیرساخت ها و تاثیرات و چالش های آن در هنگام ایجاد بانکداری الکترونیک، راهنمای مناسبی برای بانک ها در دستیابی به موفقیت خواهد بود. ]2[

از سال 1960 به بعد فعالیتهای بانکداری به نحوی چشمگیر متحول شده است. اما با ورود وسیع رایانه ها به عرصه خدمات بانکی پس از سال 1980، گستره خدمات بانکی وسعت بیشتری یافته و سرعت انجام امور مربوطه نیز به همان میزان افزایش داشته است. به موازات این تحولات، میزان انتظارات مشتریان بانکی از شبکه بانکی رشد داشته است آن چنان که همه مشتریان خواهان دریافت خدمات با کیفیت بالا، افزایش سرعت در انجام عملیات بانکی و توجه خاص کارکنان به خود بودند.

در آخر دهه 20 تکنولوژی باعث ظهورپدیده ای به نام تجارت الکترونیکی شده است که باعث تحول در امر تجارت شده است ومبادلات کالا و خدمات را از طریق خود کار انجام می دهد.تجارت الکترونیکی امروزه مفهوم بسیار وسیعی دارد که جنبه های مختلف تجارت و اقتصاد و بانکداری را در برمی گیرد. ]3[ همراه با توسعه اقتصاد بین المللی، بانکها نیز دستخوش تغییرات سریعی شده اند و عامل این توسعه تکنولو‍‍‍ژی است که مرزهای جغرافیایی را هم شکسته است و محصولات وخدمات و همچنین فرصتهای بازار جدید ایجاد کرده است و فرایندهای تجاری را بر مبنای اطلاعات توسعه داده است. ]4[

فهرست مطالب

شناسایی و رتبه بندی موانع پذیرش و توسعه بانکداری الکترونیکی 1

کلید واژه ها: 2

چکیده 2

مقدمه 3

کسب و کار الکترونیک 4

تجارت الکترونیک 5

پیدایش بانکداری الکترونیکی 6

1-4- بانکداری الکترونیکی 8

2-4-ابزار و خدمات بانکداری الکترونیک 11

3-4-مزایای بانکداری الکترونیکی 13

مطالعات در زمینه مباحث مربوط به بانکداری الکترونیک 15

روش تحقیق 19

جامعه آماری 19

فرضیات تحقیق 20

نتایج پژوهش 20

نتیجه گیری 24

11- پیشنهادات 25

منابع وماخذ 26

برچسب ها:

 • تجارت الکترونیک
 • بانکداری الکترونیک
 • کسب و کار الکترونیک
 • دانلود مقالات کارشناسی ارشد رشته مدیریت بازرگانی
 • دانلود مقالات کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی
 • شناسایی و رتبه بندی موانع پذیرش و توسعه بانکداری الکترونیکی
 • دانلود مقالات مدیریت بازرگانی
 • موانع گسترش بانکداری الکترونیک در اصفهان

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران – 349

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: حسابداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 6994
 • قیمت برای خریدار به تومان: 2000

آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 20

————————-

آیین نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران

ماده 1. تعاریف‏

1. منظور از "سازمان،" در این آیین‏نامه، سازمان بورس واوراق بهادارومنظور از "بورس"شرکت بورس اوراق بهادارتهران سهامی عام است.

2. "معاملات،" خرید یا فروش اوراق بهاداری است که در بورس پذیرفته شده است.هرمعامله درصورتی قطعیت می یابد که به تایید "بورس" برسد.

3. "تابلوی بورس" تابلویی است که برای ارائه اطلاعات طبقه بندی شده اوراق بهادار به کار می رود از قبیل تابلوی اصلی و فرعی، تابلو اوراق مشارکت دولتی و تابلوی اوراق مشارکت شرکت ها.

4. "عرضه،" عبارت است از اعلام آمادگی برای فروش اوراق بهادار از طرف کارگزار فروشنده.

5. "تقاضا،" عبارت است از اعلام آمادگى برای خرید اوراق بهادار از طرف کارگزار خریدار.

عبارات کلیدی

 • آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران
 • دانلود آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهرانف تحقیق آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران
 • دانلود رایگان آیین‌نامه معاملات در شرکت بورس اوراق بهادار تهران
 • بورس اوراق بهادار تهران

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

مستندات پیاده سازی – 357

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: موضوعات متفرقه کامپیوتر
 • شناسه در سایت فروشنده: 4450
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1500

مستندات پیاده سازی

نوع فرمت: ورد

تعداد صفحات: 15

——————————

مستندات پیاده سازی

1- صفحات Static

2- صفحات Dynamic

صفحات Static

 1. صفحه اصلی (Home Page)

این صفحه دارای کلیه اطلاعاتی است که کاربر با استفاده از آن ها می تواند به کلیه امکانات موجود در سایت دسترسی پیدا کند.

معرفی شرکت لعاب مشهد , معرفی محصولات و امکانات موجود , معرفی موسسه تحقیقاتیپرطاووس و نیز امکانات موجود دراین موسسه استفاده از امکان سفارش به صورتOnline , عملیات مدیر سیستم بر روی بانک های اطلاعاتی مربوط به سفارش های مشتریان , فرستادن ایمیل از جمله امکاناتی است که کاربر می تواند از طریق صفحه اصلی به آن ها دسترسی پیدا کند.

عبارات کلیدی

 • مستندات پیاده سازی
 • پیاده سازی

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

تحقیق در مورد الکتروفورز – 362

 • صاحب فایل: میلاد مقدسی
 • دسته بندی: شیمی
 • شناسه در سایت فروشنده: 7650
 • قیمت برای خریدار به تومان: 2400

تحقیق در مورد الکتروفورز

قالب بندی: word

تعداد صفحات: 24 صفحه

شرح مختصر: مروزه الکتروفورز شاید اصلی ترین تکنیک برای جداسازی ملکولها در آزمایشگاه های سلولهای زیستی است. زیرا تکنیک قدرتمندی است و هنوز به طور معقولانه ای آسان و ارزان است و خیلی آسان و پیش پا افتاده شده است. علی رغم بسیاری از آرایش های فیزیکی برای دستگاه ها و صرف نظر از محیطی که ملکولها اجازه مهاجرت در آن دارند جداسازی با الکتروفورز به توزیع بار در ملکولی که جداسازی می شود بستگی دارد. الکتروفورز می تواند یک بعدی یا دو بعدی باشد. الکتروفورز یک بخشی برای جداسازی اغلب پروتئین های روتین و اسید نوکلئیک استفاده می شود. بخش دوم الکتروفورز برای جداسازی پروتئین هایی که در اثر انگشت هستند استفاده می شود. محیط کمکی برای الکتروفورز می تواند در ژل در لوله یا در ورقه های صاف خوابیده تشکیل شود لوله ها برای جداسازی یک بعدی استفاده می شوند و زمانی که ورقه ها فضای سطحی بلندی را اشغال می کنند برای جداسازی دو بعدی بهترند. شکل 1-4 نوعی واحد الکتروفورز ورقه ای تخت را نشان می دهد. زمانی که دیترجنت SDS سدیم دو دسیل سولفات با پروتئین ها استفاده می شود، همه پروتئین ها دارای بار منفی می شوند به وسیله وابستگی به آنیون سدیم دودسیل سولفات در زمان جدا سازی با ژل پلی آکریلامید طرز عمل و رویه با پلی آکریلامید ژل الکتروفورز خلاصه می شود این تکنیک برای تعیین وزن مولکولی استاندارد شده است. ژل های پلی آکریلامید از پلیمریزه کردن دو ترکیب تشکیل شده اند. آکریلامید و N , N متیلن بیس آکریلامید.

عبارات کلیدی

 • اسید نوکلئیک
 • الکتروفورز
 • الکتروکینتیک کروماتوگرافی
 • سیستم های کاتیونی و آنیونی
 • سیستم های لوله ای و ورقه ای

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

استاندارد حسابداری شماره 7حسابداری مخارج تحقیق و توسعه – 364

 • صاحب فایل: مهدی رضایی
 • دسته بندی: حسابداری
 • شناسه در سایت فروشنده: 14614
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1400

استاندارد حسابداری شماره 7حسابداری مخارج تحقیق و توسعه

فرمت: پاورپوینت ppt قابل ویرایش می باشد

تعداد اسلاید:14

خلاصه ای از متن:

.1این استاندارد در رابطه با حسابداری مخارج تحقیق و توسعه کاربرد دارد.

.2فعالیتهای زیر در این استاندارد مورد بحث قرار نمی گیرد:

الف. فعالیتهای تحقیق وتوسعه ای که به موجب قرارداد برای دیگران انجام می شود.

ب. عملیات اکتشاف نفت، گاز و ذخایر معدنی.

عبارات کلیدی

 • استاندارد حسابداری

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

نقش دادستان در دیوان کیفری بین المللی (ICC) – 372

پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق و حقوق بین الملل با عنوان نقش دادستان در دیوان کیفری بین المللی (ICC)

دسته: فقه، حقوق، الهیات

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 137 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 147 پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق و حقوق بین الملل با عنوان نقش دادستان در دیوان کیفری بین المللی (ICC)

چکیده:

دیوان بین المللی کیفری از جمله تلاشهای جامعه جهانی برای استقرار صلح جهانی است که در آخرین سالهای قرن بیستم به ثمر رسید که البته آغاز جدی این تلاشها به 5 دهه قبل از آن برمیگردد. از مهمترین اهداف دیوان کیفری بین المللی حفظ صلح و عدالت در جهان، دسترسی همگان به عدالت، خاتمه دادن به خودسری ها، کمک به پایان بخشیدن به درگیری ها، پایان بخشیدن به دادگاههای بین المللی موردی و موقتی، دخالت در مواردی که دستگاههای غذایی ملی بی میل یا ناتوان از اجرای عدالت باشند، ایجا رعب در جنایتکاران جنگی آتی می باشد. هدف از رسیدگی های کیفری بین المللی همانگونه که می دانیم مجازات مقصر و حمایت از بی گناه و قربانیان.

این امر بدین معنا است که اتهامات بایستی به صورت مفصل مورد بررسی واقع شده و قضاوت نیز باید مبتنی بر اوضاع و احوال زمان وقوع جرم باشند البته با ذکر این نکته که نظام غذایی توسط انسان ها اداره می شودو لذا کمال مطلق در نیل به هدف هرگز قابل دسترسی نخواهد بود در این میان دادستان دیوان کیفری بین المللی نیز به عنوان عضوی از اعضاء رسیدگی های قضایی، نقش موثری در برپایی عدالت ورسیدگی های بین المللی ایف می نماید. لذا به نظر می آید که در اساسنامه دیوان کیفری بین المللی، نکته ای کاملا محفوظ و رعایت گردیده است اصل احترام به کرامت بشری و حقوقو اساسی متهم می باشد که اعمال و اختیارات دادستان دیوان نیز در راستای این حقوق تدوین و تنقیح گردیده است.

کلمات کلیدی:

کیفری

دادستان

حقوق بین الملل

دیوان کیفری بین المللی (ICC)

مقدمه

نظر به اینکه ج. ا. ایران در پایان دسامبر 2000 اساسنامه دیوان کیفری بین المللی را امضا و بدین ترتیب یک تعهد بین المللی برای تصویب نهایی این سند بسیار مهم بین المللی برای دولت جمهوری اسلامی ایران ایجاد شده است. و از الزامات قبول تعهد و تصویب انطابق قوانین جزایی ملی با الزامات بین المللی مندرج در اساسنامه و نیز یکسان سازی قوانین داخلی با مقررات حوق بین المللی بشر دوستانه ایجاد یک مکانیسم مهم قانونی برای هماهنگی و همکاری جدی با دادگاه می باشد. تقویت همکاری های بین المللی در امر مبارزه موثر با بزهکاری بین المللی اقداماتی انجام و خصوصاً برای شدیدترین جنایات بین المللی مانند جنایات علیه بشریت و جنایات جنگی و کشتار گروهی یا ژنوساید که با نفی شخصیت و حیثیت بشری همراه است دادگاه های کیفری بین المللی مانند دادگاه کیفری بین المللی نورنبرگ، دادگاه کیفری بین المللی برای رسیدگی به جنایات سران صرب (یوگسلاوی سابق و رواندا) و اخیراً دادگاه کیفری بین المللی دائمی برای تعقیب و محاکمه و مجازات مرتکبین جنایات مزبور تاسیس شده است.

مراجع قضایی داخلی کشورها اعم از دادسرا و دادگاه های کیفری می باید اقدامات محاکم کیفری بین المللی را در امر مبارزه با جنایات بین المللی و جلوگیری از فرار مرتکبین جنایات بین المللی مزبور از مجازات تکمیل نموده، در این رابطه قوانین جزایی ملی می باید با الزامات بین المللی هماهنگی که کامل داشته و یکسان سازی حقوقی با حفظ اصول اساسی حاکمیت و استقلال کشور انجام شود. دنیای معاصر با دو خطر یا دو مصیبت بزرگ که سلامتی نسل انسان و ثبات و آرامش جهانی را به شدت مختل نموده مواجه است؛ از یک طرف بیماری های مسری که به سرعت شیوع عمومی یافته و از طرف دیگر مخاصمات و مناقشات منطقه ای و بین المللی دو خطری است که امروزه برای بشریت مطرح است، مصیبت اول همیشه آگاهانه به انسان تحمیل نشده است هر چند که انسان می تواند بعد از یک دوره طولانی درد و رنج و مبارزه و تحقیق علمی از دامنه شیوع آن جلوگیری و یا آن را ریشه کن نماید.

فهرست مطالب

چکیده

مقدمه

سوالات و پیشنهادات

فصل اول: کلیات (تاریخچه تشکیل، ساختار و ویژگیهای دیوان کیفری بین المللی)

مبحث اول: پیشینه تاریخی دیوان کیفری بین المللی

مبحث دوم: ساختار دیوان کیفری بین المللی

مبحث سوم: ارکان دیوان کیفری بین المللی

گفتار اول: قضات

گفتار دوم: ریاست

گفتار سوم: دادستانی

گفتار چهارم: شعب دیوان

گفتار پنجم: دبیر خانه دیوان

گفتار ششم: مجمع دول متعاهد

مبحث چهارم: مفهوم حقوق کیفری بین المللی و ویژگیهای آن

گفتار اول: مفهوم حقوق کیفری بین المللی

گفتار دوم: ویژگیهای حقوق کیفری بین المللی

مبحث پنجم: نقش سیستم های مختلف دادرسی در رسیدگی های دیوان

گفتار اول: سیستم دادرسی اتهامی

گفتار دوم: سیستم دادرسی تفتیشی

گفتار سوم: سیستم دادرسی مختلط

مبحث ششم: سیستم نظام ترافعی و پذیرش آن در رسیدگی های بین المللی

گفتار اول: نظام ترافعی در مقابل نظام تفتیشی

گفتار دوم ویژگی های اصلی نظان ترافعی در مراحل مختلف دادرسی دیوان

گفتار سوم شکل‌گیری نظام ترافعی در حوزه قضایی بین المللی

فصل دوم: دادسرای دیوان کیفری بین المللی ساختار و صلاحیت‌ها

مبحث اول: دادسرای دیوان

مبحث دوم: نحوه انتخاب دادستان و برکناری او

مبحث سوم: موارد رد دادستان یا معاونین او در رسیدگی به یک وضعیت

مبحث چهارم: جرائم مشمول صلاحیت دیوان

گفتار اول: جنایات تجاوز

گفتار دوم: نسل کشی

گفتار سوم: جنایت های علیه بشریت

گفتار چهارم: جنایت های جنگی

فصل سوم: نحوه انجام تحقیقات، وظایف و اختیارات دادستان در این مرحله

مبحث اول‌: شرایط‌و‌زمان‌اعمال‌صلاحیت، پیش شرط‌های‌لازم‌برای‌اعمال صلاحیت

گفتار اول‌: شروع به انجام تحقیقات با ارجاع یک وضعیت توسط دولت‌های صلاحیت دار به دادستان

گفتار‌دوم: شروع به انجام‌تحقیقات با ارجاع یک‌وضعیت‌توسط‌شورای‌امنیت به دادستان

گفتار سوم: شروع به انجام تحقیقات‌و‌تعقیب مستقیم یک وضعیت توسط خود دادستان

گفتار چهارم: اخذ مجوز انجام تحقیقات توسط دادستان از شعبه مقدماتی

گفتار پنجم: شرایط ‌مربوط ‌به‌ قابلیت ‌پذیرش ‌یا‌ عدم ‌پذیرش‌ یک ‌وضعیت ‌مشمول‌ صلاحیت دیوان

مبحث دوم: نحوه شروع به انجام تحقیقات توسط دادستان پس از موافقت شعبه مقدماتی

گفتار اول: شروع به انجام تحقیقات توسط دادستان

گفتار دوم: وظایف و اختیارات دادستان در خصوص نحوه انجام تحقیقات

گفتار سوم: وظایف دادستان در رابطه با حقوق اشخاص در طول تحقیقات

گفتار چهارم: تکالیف دادستان در مقابل قربانیان و شهود

گفتار پنجم: دادستان و حفظ حقوق متهم جهت رسیدن به یک دادرسی عادلانه

گفتار ششم: محافظت از اسناد و اطلاعات محرمانه ملی توسط دادستان

گفتار هفتم: نقش دادستان در تهیه و ثبت کیفر خواست

گفتار هشتم: اتخاذ تصمیم مبنی برعدم تعقیب یا عدم شروع به تحقیق از متهم از سوی دادستان

مبحث سوم: وظایف محوله به دادستانی در شعبه مقدماتی و دادگاه

گفتار اول: دادستان و شعبه مقدماتی

گفتار دوم: وظایف دادستان در مطلع ساختن شعبه مقدماتی دیوان در ارتباط با فرصت های منحصر

به فرد تحقیق

گفتار سوم: احضار یا بازداشت متهم توسط دادستان

گفتار چهارم: تکالیف دادستان و متهم در رابطه با افشای شهود و دلایل

گفتار پنجم: تائید اتهامات قبل از محاکمه در شعبه مقدماتی با حضور و تقاضای دادستان

فصل چهارم: وظایف دادستان دیوان در طول محاکمه و بعد از صدور رای

مبحث اول: نقش دادستان در جریان محاکمه

گفتار اول: بررسی اتهامات توسط شعبه مقدماتی دیوان یا حضور دادستان و متهم

گفتار دوم: بررسی و تایید اتهامات توسط شعبه مقدماتی با حظور دادستان در غیاب متهم

گفتار سوم: نقش دادستان در مرحله محاکمه متهم در شعبه بدوی

بخش اول: درخواست تعویق تاریخ محاکمه توسط دادستان

بخش دوم: درخواستهای دادستان در مورد مسائل مرتبط با مراحل محاکمه

الف – درخواست معاینه پزشکی متهم توسط دادستان

ب – رسیدگی و صدور رای بر مبنای اعتراف به جرم به درخواست دادستان

بخش سوم: کفایت مدارک خاتمه اظهارات و صدور رای

مبحث دوم: نقش دادستان پس از صدور حکم

گفتار اول: دادستانی و تجدید نظر خواهی از قرار های اعدادی

گفتار دوم: دادستان و تجدید نظر خواهی از حکم صادره اعم از برائت و یا تخفیف مجازات

گفتار سوم: اعاده دادرسی توسط دادستان

گفتار چهارم: اجرای حکم و دادستان

نتیجه گیری

منابع و ماَخذ

قیمت فایل فقط 139,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق و حقوق بین الملل با عنوان نقش دادستان در دیوان کیفری بین المللی (ICC)
 • کیفری
 • دادستان
 • حقوق بین الملل
 • دیوان کیفری بین المللی (ICC)
 • دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد حقوق و حقوق بین الملل با عنوان نقش دادستان در دیوان کیفری بین المللی (ICC)
 • خرید مقالات، پایان نامه ها و پروژه های پایانی
 • سیستم همکاری در فروش فایل فایلینا
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • انجام پروژه و پایان نامه
 • fileina
 • مقالات ترجمه شده

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

روغنکاری – 388

 • صاحب فایل: میثم خادملو
 • دسته بندی: مکانیک
 • شناسه در سایت فروشنده: 6600
 • قیمت برای خریدار به تومان: 1400

روغنکاری

نوع فایل: ورد

تعداد صفحات: 14

————————-

روغنکاری

مقدمه

1- سیستم روغنکاری برای ایجاد روغنکاری و کاهش اصطکاک و خنک کردن تمام چرخ دنده ها، بلبرینگ ها و هزار خار ضروری است. هم چنین باید توانایی این را داشته باشد تا مواد خارجی که اگر مثلا در جای بلبرینگ یا جعبه دنده باقی مانده و می توان باعث خرابی سریع شود را جمع آوری نماید. به علاوه، روغن باید اجزای روغنکاری شده را که از مواد مقاوم ضدخوردگی ساخته شده اند محافظت نماید.

عبارات کلیدی

 • روغنکاری
 • دانلود روغنکاری
 • تحقیق روغنکاری
 • مقاله روغنکاری

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش – 408

بررسی اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش

دسته: کارشناسی ارشد

فرمت فایل: doc

حجم فایل: 16002 کیلوبایت

تعداد صفحات فایل: 171 دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک

بررسی اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش

چکیده

درک ماهیت مواد و چگونگی ساختار آنها همیشه از اهمیت ویژه ای برخوردار بوده است. بشر در ابتدای تاریخ توجهی به ساختار های خیلی بزرگ ویا خیلی کوچک نداشته بلکه تمامی همت خودرا معطوف ساخت وساز در محدوده عادی ودر دسترس نموده است. اما این روند که انسان تا به امروز دنبال میکرد، دیگر جواب گوی نیاز بشر امروزی نیست وبرای حل مشکلی به بزرگی کوچک کردن اندازه در حد اتم، به نانو تکنولوژی دست یافت. نانو تکنولوژی به هر حالت که در اندازه اتمی ومولکولی انجام میگیرد اطلاق میشود.. مرسوم است که حیطه فناوری نانو را بین 1/0 تا 100 نانومتر تعریف می کنند.

نانومتر یک هزارم میکرون (میکرومتر) است که خود آن نیز یک هزارم میلیمتر می باشد. در این تکنولوژی میتوان با اعمال کنترل کامل بر ساختار ماده فیزیکی در سطوح اتمی ومولکولی، به مواد جدید دست یافت. فن آوری نانو نقطه همگرایی علوم مختلف در آینده است.. برای آشنایی بیشتر با این فن آوری و درک عمیق تر پدیده های گوناگونی که در ابعاد نانو متر روی میدهد و در نتیجه تحلیل دقیق نتایج و اصلاح اصولی روش های آزمایش، باید علوم پایه ای نظیر فیزیک کوانتوم و مکانیک کوانتومی و فیزیک حالت جامد مورد مطالعه قرار بگیرند.

نانوتکنولوژی، فناوری جدید است که تمام دنیا را فرا گرفته است و به تعبیر دقیقتر نانوتکنولوژی بخشی از آینده نیست بلکه همه آینده است. در این نوشتار بعد از تعریف نانوتکنولوژی و بیان کاربردهای آن دلایل و ضرورتهای توجه به این فناوری آورده شده و سپس سعی شده است کاربرد های این فن آوری در پوشش دهی آلیاژها و به خصوص پوشش دهی ابزار برش به منظور بهبود خواص انها در صنعت مورد بررسی قرار گیرد، ضمن اینکه بهتر است بدانیم به موزات پیشرفتهای شگرفی که در زمینه نانو تکنولوژی حاصل شده برخی ایده های خطرناک نیز شکل گرفته اند، مانند ساختن ماده ای به نامGray gooکه در صورت کنترل نکردن صحیح آن می تواند در عرض هفتادودو ساعت تمامی جهان را احاطه کرده وباعث به وجود آمدن ترس و واهمه در میان جوامع نسبت به نانو تکنولوژیست ها واهدافشان شود.

کلمات کلیدی:

ابزار برش

نانو پوشش

نانو تکنولوژی

اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش

مقدمه

فناوری نانو جهان را دگرگون خواهدکرد، این را دانشمندان به ما می گویند با این وجود تنها معدودی از دانشمندان، از آنچه در حیطه فناوری نانو می گنجد و نیز چگونگی دستیابی فناوری نانو به این پدیده های شگفت انگیز اطلاع دارند. جنبه مهمی از فناوری نانو در اعماق این سراسیمگی است، که آن را از انقلاب های پیش از آن همچون اینترنت متمایز می سازد.. (تکامل کامپیوتر، نحوه طراحی و مهندسی را متحول ساخته و ظاهر رقابت و مبارزه شرکتها را تغییر داده است. با این حال، این رویدادهای خارق العاده، همگی به طور کلی از 25 سال قبل، قابل پیشبینی بودند. در آن زمان دانشمندان به این حقیقت پی برده بودند که هیچ مانع عمده ای بر سر راه ساخت یک کامپیوتر روی یک تراشه، وجود ندارد. کافی بود مهارت مهندسی، پول و زمان کافی در اختیار داشتند تا شاهد تحقق این انقلاب باشند. این پیشبینی از نظر مهندسی و اقتصادی منطقی بود. دلیلی برای شکست آن وجود نداشت و تمام مراحل اصلی در این راستا، با تولید محصولات تجاری، هزینه خود را تامین می کردند. همین موقعیت، وقوع این انقلاب را اجتناب ناپذیر کرد.

علیرغم نزدیک به دو دهه تحقیقات بنیادی، تحقیقات در زمینه نانوتکنولوژی هنوز در مراحل ابتدایی قرار دارد. موقعیت کنونی نانوتکنولوژی مشابه جایگاه تکنولوژی اطلاعات در سالهای 70-1960 و بیوتکنولوژی در اوایل سالهای 90-1980 می‌باشد. انقلاب اینترنت، اگرچه بواسطه یک فناوری نو پدید آمد، ولی می توانستیم آن را عمدتا’ از نقطه نظر بازارهای سنتی (مثل فروش محصولات به مشتریان، تهیه مدارک و غیره) درک و ارزیابی نماییم. در حالی که، خود فناوری نیز در فناوری نانو اهمیت می یابد.

نانو تکنولوژی مطالعه ذرات در مقیاس اتمی برای کنترل آنهاست. هدف اصلی اکثر تحقیقات نانو تکنولوژی شکل‌ دهی ترکیبات جدید یا ایجاد تغییراتی در مواد موجود است. نانو تکنولوژی در الکترونیک، زیست ‌شناسی، ژنتیک، هوانوردی و حتی در مطالعات انرژی بکار برده می‌شود. فناوری نانو به ساخت چیزهایی که کوچکتر یا مقاوم ترند می پردازد: ساخت چیزهایی کاملا’ نو و یا دارای ویژگیهای اضافی، یا تولید ماشین هایی که به تولید نمونه ای جدید از خود منجرخواهند شد. برای ارزیابی مؤثر قابلیت این فناوری و بازارش، به فهم دقیقی از آن نیاز است. همینطور دید ما باید جهانی باشد، چه دولت ها و شرکتهای بسیاری در سراسر جهان در حال سرمایه گذاری در این زمینه اند و در چندین قاره، تحقیقات بصورت پرشتاب در جریان است. بصورت ساده، فناوری نانو تقریبا’ همه چیز زندگی ما را تحت تأثیر قرار خواهد داد، از داروهایی که مصرف می کنیم، گرفته تا توان کامپیوترهایمان، منابع انرژی مورد نیازمان، غذایی که می خوریم، ماشینی که می رانیم، خانه هایی که در آنها زندگی می کنیم و لباسی که بر تن داریم.

مهمتر آنکه، در هر زمینه ای که تصور تغییری را در آن داشته باشیم، تأثیرات جدیدی نیز پدید خواهند آمد که کسی فکرشان را هم نمی کند چه چیز خاصی در کنترل ماده در یک مقیاس کوچکتر وجود دارد؟ این همان جاییست که پاسخ ها پیچیده تر و متنوع تر می شوند. یک نکته اساسی این است که فناوری نانو تنها مینیاتوری کردن اشیا نیست. در مقیاس نانومتری، قوانین مختلف فیزیکی (فیزیک کوانتوم) وارد صحنه می شوند، ویژگیهای معمولی مواد تغییرکرده و رفتار سطوح رفته رفته بر رفتار توده ای ماده غالب می گردد و قلمرو کاملا نوینی به رویمان گشوده می شود. بعلاوه،، اساسا’ ساخت مواد در مقیاس اتمی ویژگیهای آنها را تغییر می دهد. در دو دهه اخیر، پیشرفتهای تکنولوژی وسایل و مواد با ابعاد بسیار کوچک به دست آمده است و به سوی تحولی فوق العاده که تمدن بشر را تا پایان قرن دگرگون خواهد کرد، پیش می رود.

فهرست

چکیده. 1

فصل اول- مفاهیم نانو تکنولوژی… 2

بخش اول… 3

1-1- مقدمه… 3

بخش دوم… 12

1-2- نانو تکنولوژی چیست؟12

1-2-1- چرا مقیاس نانو اینقدر مهم است؟… 12

1-2-2- سر منشا ایده فن آوری نانو… 15

1-2-3- مشاهیر دنیا در زمینه علم نانو تکنولوژی… 18

1-2-4- روش های ساخت در فن آوری نانو… 19

1-2-5- رویکرد فن آوری نانو در مورد رشته ها… 20

1-2-6- برخی از رویدادهای مهم تاریخی در شکل گیری فناوری نانو… 21

1-2-7- نانو یک علم است یا تکنولوژی؟… 22

1-2-8- نگاهی به وضعیت جهانی نان تکنولوژی… 23

بخش سوم… 25

1-3- نانو تکنولوژی و کاربرد های آن… 25

1-3-1- تولید مواد و فرآورده های صنعتی… 26

1-3-2- پزشکی، داروسازی و مراقبت های بهداشتی26

1-3-3- الکترونیک و کامپیوتر… 28

1-3-4- منابع طبیعی و محیط زیست… 29

1-3-5- انرژی… 31

1-3-6- ابزارهای نظامی و امنیت ملی… 31

بخش چهارم… 38

1-4- عناصر پایه… 38

1-4-1- درآمدی بر نانو ذرات… 38

1-4-2- متداولترین نانو ذرات… 44

بخش پنجم… 49

1-5- نانو پوشش ها… 49

1-5-1- مقدمه… 49

1-5-2- پوشش چیست؟… 50

1-5-3- نانو پوشش ها… 53

1-5-4- مرور کلی پوشش ها و نانو پوشش ها… 69

فصل دوم- آشنایی با جنس ابزار برش… 70

مقدمه. 71

بخش اول… 72

2-1- ابزارهای آهنی… 72

2-1-1- ابزار فولاد کربنی… 72

2-1-2- فولاد های تند بر… 73

بخش دوم… 77

2-2- ابزار های کاربیدی سمانته… 77

بخش سوم… 79

2-3- گروه های ابزارهای کاربایدی… 79

2-3-1- گروه تنگستن کارباید- کبالت… 79

2-3-2- گروه تنگستن کارباید آلیاژ شده… 80

2-3-3- کارباید های ریز دانه… 84

2-3-4- کارباید های ریخته گری… 85

بخش چهارم… 86

2-4- تیتانیم کارباید ها و تیتانیم نیتراید ها… 86

بخش پنجم… 87

2-5- سرمت ها… 87

2-5-1- سرمت های بدون پوشش… 87

2-5-2- سرمت های پوشش دار… 87

بخش ششم… 88

2-6- سرامیک ها… 88

2-6-1- سرامیک های خالص… 89

2-6-2- سرامیک های ترکیبی… 89

2-6-3- سرامیک های سیلیکون نیترایدی… 89

2-6-4- سرامیک های پوشش دار… 90

بخش هفتم… 91

2-7- الماسه ها… 91

2-7-1- الماسه های پلی کریستالی… 92

2-7-2- کارباید با پوشش الماسه به صورت CVD… 92

بخش هشتم… 94

2-8- CBN ها… 94

بخش نهم… 96

2-9- شرکت Sandvic… 96

2-9-1- کارباید های پوشش دار… 96

2-9-2- کارباید های بدون پوشش… 101

فصل سوم- بررسی اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش… 104

مقدمه… 105

3-1- فرسایش در ابزارهای برش… 106

3-1-1- انواع معیار های شکست… 106

مقاله (1) – خصوصیات ابزار برش با پوشش الماس نانو کریستال… 112

چکیده… 112

مقدمه… 112

جزئیات آزمایش… 113

نتایج و مباحث… 114

نتیجه گیری… 115

مـقـالـه (2) – مـاشـیـن کـاری (تـراشکـاری) نـیمه قـائم (semi orthogonal) فلز سخت با ابزار PCD

والماس CVD در زوایای برش مختلف… 120

چکیده… 120

مقدمه… 120

موارد آزمایشی… 121

نتایج و مباحث… 122

نتیجه گیری… 126

مـقـالـه (3) – ابـزار پـوششی الـماس بـه صورتCVD در سـاخـتار هـای مـیکـرو و نـانـو کـریستـال در

تراشکاری گرافیت به صورت EDM… 131

چکیده… 131

مقدمه… 131

فرآیند تجربی… 132

نتایج و مباحث… 134

نتیجه گیری… 137

مـقـالـه (4) – سـایش لایـه لایـه ای در ابـزار هـای بـرش بــا پـوشش نــانـو الـمـاس در مـاشـین کـاری کامپوزیت… 142

فرآیند های تجربی… 141

نتایج… 143

نتیجه گیری… 145

مـقـالـه (5) – رفتـار اصطکـاک مـربـوط بـه تـک لایـه هـای ایـجاد شده در اثـر رسوب بخار به صورت

شیمیایی (CVD) روی ویفر سیلیکونی… 150

مقدمه… 150

اصطکاک در مقیاس میکرو… 150

نتیجه گیری… 153

مراجع… 161

قیمت فایل فقط 145,000 تومان

عبارت های کلیدی

 • بررسی اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش
 • ابزار برش
 • نانو پوشش
 • نانو تکنولوژی
 • اثرات نانو تکنولوژی بر روی ساخت ابزار برش
 • دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد مهندسی مکانیک
 • دانلود پایان نامه کارشناسی ارشد مکانیک
 • دانلود پایان نامه
 • سیستم همکاری در فروش فایل
 • همکاری در فروش فایل
 • فروش فایل
 • فروشگاه فایل

خرید فایل

بیشتر بخوانید...

بررسی عوامل موثر بر فرآیند هویت یابی جوانان – 437

 • صاحب فایل: حمید مشهدی زاده
 • دسته بندی: علوم اجتماعی و تربیتی
 • شناسه در سایت فروشنده: 10868
 • قیمت برای خریدار به تومان: 12200

بررسی عوامل موثر بر فرآیند هویت یابی جوانان

فرمت ورد

134 صفحه

بررسی عوامل موثر بر فرآیند هویت یابی جوانان

پژوهش حاضر تحت عنوان بررسی عوامل مؤثر بر فرآیند هویت یابی جوانان انجام گرفته و در پنج فصل به رشته ی تحریر درآمده است. از آنجائی که سن دوره جوانی توسط سازمان ملی جوانان 29-15 سال اعلام شده است. در پژوهش حاضر برخی از عوامل مؤثر بر فرآیند هویت یابی جوانان در سنین فوق مورد بررسی قرار گرفته است.

فصل اول کلیات تحقیق، شامل ضرورت و اهمیت، اهداف و تعریف مفاهیم و اصطلاحات می باشد.

فصل دوم به مروری بر ادبیات و مبانی نظری تحقیق می پردازد.

فصل سوم به روش تحقیق، حجم نمونه، گردآوری داده ها و فرضیات تحقیق اختصاص داده شده است.

فصل چهارم به توصیف و تحلیل و تفسیر متغیرهای فردی و اقتصادی – اجتماعی مؤثر بر فرایند هویت یابی پرداخته است.

فصل پنجم اختصاص به نتایج و پیشنهادات پژوهش دارد که به تأثیر عواملی نظیر میراث تاریخی و فرهنگی، ادبیات، اعیاد و مناسبتها و مناسک اسلامی و ملی، گروههای مرجع، موسیقی و هنر مقبولیت خانوادگی، هویت جسمی و جنسی بر فرایند هویت یابی پرداخته است. و در پایان پیشنهاد گردیده که در حوزه مسائل و موضوعات مربوط به جوانان باید با توجه به نیلزها و انتظارات جوانان بر حسب شرایط و موقعیت مکانی و زمانی حاضر اصول و راهبردهایی را تنظیم نمائیم تا جوانان بیشتر به عوامل بومی، محلی و ملی و دینی در کنار عوامل و شرایط بین المللی در فرآیند تکوین هویت توجه نمایند.

طرح حاضر در پی بررسی عوامل اجتماعی مؤثر در شکل دهی و فرآیند هویت یابی جوانان است که برای این منظور جوانان محدوده سنی 15 تا 30 سال را در این بررسی مورد تحقیق قرار می دهیم. لذا این طرح بر آن است تا نقش هویت یابی را در قالب بررسی روابط هویت و ویژگی های فرهنگی و اجتماعی با فرایند هویت یابی را مورد کاوش قرار دهد. بررسی روابط ذکر شده برای یافتن پاسخ این سؤال اساسی است که چه عواملی در هویت یابی نقش داشته و در ساخت و تثبیت مناسبات هویت یابی، مهم تلقی می شود. به عبارت دیگر نقش هر یک از عوامل در کدامیک از روابط ذکر شده مؤثر و مثبت و در کدام بخش غیر مؤثر خواهد بود.کاوش در دلایل این توفیق و شکست ها و ارائه راهکارها برای افزودن بر توفیق ها و تبدیل ناکامی ها به موفقیت، هدف دیگر این پژوهش خواهد بود.

همانطور که می دانیم فرهنگ، کلیت پیچیده ای است که شامل زبان، آداب و رسوم، تاریخ، اسطوره، حافظه جمعی، دین و باورهای اعتقادی، معماری، علم، فلسفه و غیره که در یک جامعه وجود دارد و از نسلی به نسل دیگر منتقل شده و افراد جامعه آنرا از طریق فرهنگ آموزی[1] اکتساب می کنند تلقی می شود.

عبارات کلیدی

 • بررسی عوامل موثر بر فرآیند هویت یابی جوانان

خرید فایل

بیشتر بخوانید...